reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kradzież roweru - co napisać we wniosku o naprawienie szkody?

malbertka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Styczeń 2009
Postów
1 292
Miasto
Wrocław
Mam zagwostkę jak dobrze napisać wniosek:

Ukradziono mi rower, zgłosiłam na policję.

Dostałam 2 listy:
-pierwszy z prokuratury że będzie sprawa w sądzie i nazwisko podejrzanych
- drugi z sądu o dacie rozprawy

w listach są pouczenia, o tym, że mogę złożyć wniosek o naprawienie wyrządzonej szkody oraz zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.


mam pytania takie:

1)czy te dwa wnioski mogę zawrzeć w jednym piśmie?
2)jaką kwotę mam podać jeśli chodzi o naprawienie szkody? Rower był kupiony w 2006 roku wiec wychodzi że dawno. Nie był mocno zniszczony, ale co da moje orzeczenie ze np. był zniszczony na tyle i tyle i jest wart teraz np. 1000zł? To chyba sprawa względna i sąd mi w to nie musi uwierzyć....
Posiadam paragon zakupu roweru.
3)czy warto pisac wniosek o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę? i co z tym się wiąże?
W moim przypadku byłoby to to- ze rowerem dojeżdżałam do pracy, po kradzieży musiałam przesiąść się na tramwaj. Może jeszcze to że jeździłam nim z dzieckiem rekreacyjnie, więc dziecko tez straciło...

Bardzo proszę o odpowiedź - dziękuję z góry

może ktoś prze to przechodził już- tyle rowerów kradną:-Dchoć wiem, że to rzadkość ze podejrzanych znajdują:-D
 
reklama
Do góry