reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Kardiolog uważa, że to lekka arytmia, wtedy nie jest wskazaniem, ale kiedy mu mówiłam, że będę mieć cc ze względu na inne wskazania, stwierdził, że to dobrze, napisał mi też zaświadczenie, choć nie potrzebowałam.
 
reklama
Hejka dziewczyny 🙂
*właśnie wrociłam od ginekologa.
pogadanke miałam z położną bo za dużo przytyłam od ostatniej wizyty +5kg 🙈🙈
*wyniki z krzywej bardzo dobre 79mg/138mg/87mg
* za to morfologia do kitu ( standard z chłopaka mi też miałam anemie)
* obecnie 26+5tydz ale z usg mała drobna i o tydzień młodsza 811g 27cm ale po za tym wszystko dobrze 🙂 rozwija się bardzo dobrze, no i wierci pięta 😅
następna wizyta 1luty i już będzie położną pod ktg mnie podłańczać.
 
Hejka dziewczyny 🙂
*właśnie wrociłam od ginekologa.
pogadanke miałam z położną bo za dużo przytyłam od ostatniej wizyty +5kg 🙈🙈
*wyniki z krzywej bardzo dobre 79mg/138mg/87mg
* za to morfologia do kitu ( standard z chłopaka mi też miałam anemie)
* obecnie 26+5tydz ale z usg mała drobna i o tydzień młodsza 811g 27cm ale po za tym wszystko dobrze 🙂 rozwija się bardzo dobrze, no i wierci pięta 😅
następna wizyta 1luty i już będzie położną pod ktg mnie podłańczać.

U mnie podobnie.. Mała też drobinka.. ostatnio co prawda byłam 30 grudnia na usg.. (wtedy 23+5 i waga 562g), ale lekarz mówi, że wszystko proporcjonalne i to najważniejsze :)
 
Hej mamuśki!
Co do żelaza to u mnie też z badania na badanie poziom spada, jest jeszcze w normie ale już prawie na granicy. Gin kazała mi wdrożyć dietę krwiotwórczą, aby utrzymać ten poziom co jest i nie brać dodatkowego żelaza. Ide za tydzień na badania to zobaczę czy znowu spadło.
Generalnie to wprowadziłam zielone warzywa w większej łącząc je z wit.C dla lepszego wchłaniania.
Może któraś ma fajne przepisy związane z tą dietą? :)

Co do wózka, to tu faktycznie dużo czynników trzeba brać pod uwagę przy wyborze: budżet, wzrost, miasto czy tereny poza miastem, wielkość samochodu, szczelność/ wietrzenie.
My wybraliśmy wózek polskiej firmy: Jedo Tamel, cena ze średniej półki, ale wózek ma amortyzację na wszystkie koła (będę mieszkać poza miastem, także musi się sprawdzić na leśnych ścieżkach, nie utwardzonych nawierzchniach), dodatkowo szukałam wózka, który ma przewiewną gondolę. Maluszek kwietniowy będzie jeździł od kwietnia do późnej jesieni, także całe upalne lato. Nie wyobrażam sobie że budka może nie mieć tej siateczki. Dodatkowo ten wózek ma też wywietrznik z przodu gondoli. Kosz na zakupy zamykany co dla mnie też plusem jest. Nie brałam pod uwagę ciężkości i gabarytów, bo mamy duży samochód i wszystko się zmieści, a dźwigać wózka nie będę to nie musi być ultra lekki. Ten wózek ma jeszcze kilka innych fajnych plusów, ale to już nie będę wypisywać, bo i tak niezłą reklamę zrobiłam :p Czy się sprawdzi? wszystko się okaże. Warto napewno udać się do sklepu i pomacać, przetestować, przejechać się takim wózkiem zanim np. kupimy w necie. Ja wybrałam wózek w necie i prawie byłam już pewna jadąc do sklepu żeby go wymacać a w sklepie okazało się że to totalnie nie dla mnie ten wózek no i wybrałam JEDO Tamel, którego nie brałam wcześniej pod uwagę.

Jak u Was idzie gromadzenie wyprawki dla maluszka? :)
 
Hej mamuśki!
Co do żelaza to u mnie też z badania na badanie poziom spada, jest jeszcze w normie ale już prawie na granicy. Gin kazała mi wdrożyć dietę krwiotwórczą, aby utrzymać ten poziom co jest i nie brać dodatkowego żelaza. Ide za tydzień na badania to zobaczę czy znowu spadło.
Generalnie to wprowadziłam zielone warzywa w większej łącząc je z wit.C dla lepszego wchłaniania.
Może któraś ma fajne przepisy związane z tą dietą? :)

Co do wózka, to tu faktycznie dużo czynników trzeba brać pod uwagę przy wyborze: budżet, wzrost, miasto czy tereny poza miastem, wielkość samochodu, szczelność/ wietrzenie.
My wybraliśmy wózek polskiej firmy: Jedo Tamel, cena ze średniej półki, ale wózek ma amortyzację na wszystkie koła (będę mieszkać poza miastem, także musi się sprawdzić na leśnych ścieżkach, nie utwardzonych nawierzchniach), dodatkowo szukałam wózka, który ma przewiewną gondolę. Maluszek kwietniowy będzie jeździł od kwietnia do późnej jesieni, także całe upalne lato. Nie wyobrażam sobie że budka może nie mieć tej siateczki. Dodatkowo ten wózek ma też wywietrznik z przodu gondoli. Kosz na zakupy zamykany co dla mnie też plusem jest. Nie brałam pod uwagę ciężkości i gabarytów, bo mamy duży samochód i wszystko się zmieści, a dźwigać wózka nie będę to nie musi być ultra lekki. Ten wózek ma jeszcze kilka innych fajnych plusów, ale to już nie będę wypisywać, bo i tak niezłą reklamę zrobiłam :p Czy się sprawdzi? wszystko się okaże. Warto napewno udać się do sklepu i pomacać, przetestować, przejechać się takim wózkiem zanim np. kupimy w necie. Ja wybrałam wózek w necie i prawie byłam już pewna jadąc do sklepu żeby go wymacać a w sklepie okazało się że to totalnie nie dla mnie ten wózek no i wybrałam JEDO Tamel, którego nie brałam wcześniej pod uwagę.

Jak u Was idzie gromadzenie wyprawki dla maluszka? :)
W sumie ja wyprawkę to już kończę. Zostało mi może kilka rzeczy do kupienia 😁
 
W sumie ja wyprawkę to już kończę. Zostało mi może kilka rzeczy do kupienia 😁
He, he uff, myślałam że to ja dziwnie wcześnie zaczęłam wić gniazdo :p
U mnie zostały jeszcze kosmetyki, wszystko dla mnie z higienicznych rzeczy do porodu i po porodzie oraz fotelik do samochodu. A tak wszystko jest, czeka na pranie :)
 
😱to ja dopiero mam wózek, sterylizator, podgrzewacz, ubranka, nianię elektroniczną, pieluchy tetrowe, kocyk 🥴
Macie jakąś listę zrobioną? Jeśli tak to możecie się podzielić może mi coś jeszcze wpadnie w oko 😁
 
reklama
Do góry