reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lekarz prowadzący

przyszlamama92

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Maj 2020
Postów
17
Cześć.

Mam do was pytanko i mam nadzieję, że pomożecie:)

Mianowicie, do jakiego momentu ciąży jeszcze można zmienić lekarza prowadzącego ?

Podpytuję, gdyż mam dylemat. Musiałam iśc do ginekologa wcześniej niż planowałam z uwagi na niski progesteron. Jednak ten lekarz jest oddalony od mojego miejsca zamieszkania. Dowiedziałam się, że jestem w początkowej ciązy, gdzie jeszcze nie widać zarodka tylko pęcherzyk ciązowy. Dostalam duphaston i mam sie zglosic za trzy tygodnie w celu kontroli, potwierdzenia ciązy oraz założenia karty ciąży..

Czy jest sens, albo właściwie czy tak można, żeby iść jeszcze do tego lekarza i potem w razie gdy wszystko jest ok pójść do lekarza gdzieś bliżej mojego miejsca zamieszkania ?


A moje kolejne pytanie - czy warto iść do lekarza który pracuje w szpitalu w którym chce się rodzić ?
Czy można mieć innego lekarza a przyjść sobie po prostu na poród ?
 
reklama
Rozwiązanie
Jeśli ciąża będzie bezproblemowa i do szpitala jedzie się tylko po to, żeby urodzić, to nie ma znaczenia czy lekarz pracuje w szpitalu czy nie. Jeśli niestety będą problemy i konieczne będzie leżenie przez jakiś czas w szpitalu, to lekarz tam pracujący się przydaje.
Witaj. Lekarza prowadzącego możesz zmienić w każdym momencie. Sama najpierw chodziłam do jednej babki potem zmieniłam na innego (miałam dwie książeczki ale i tak wszystko było zapisywane w jednej). Czy warto pójść do lekarza który pracuje w szpitalu? Nie ma reguły. Mój ginekolog również pracował w szpitalu i szczerze mówiąc i tak nic to nie zmienia ponieważ jesteśmy tylko pacjentami jak każda inna kobieta (no chyba że Cię zapamięta 😜 co jest wątpliwe). Mój ginekolog mimo że prowadził ciążę to w szpitalu i tak mnie nie pamiętał. Można mieć innego lekarza prowadzącego i normalnie rodzić w szpitalu gdzie Twój gin nie przyjmuje. 😜 bez paniki. Możesz mieć nawet ginekologa oddalonego o 100 km od swojej miejscowości a rodzic w szpitalu oddalonym 300 km 😉 ginekolog prowadzący i szpital który wybrałaś do rodzenia nie ma znaczenia. Ja rodziłam w miejscowości oddalonej 50 km od miejsca zamieszkania (mój gin pracował tam dwa razy w tygodniu ale dowiedziałam się i tak gdy go zobaczyłam na dyżurze)
 
Idź do innego ,takiego który Ci pasuje, czy warto do takiego który pracuje w szpitalu, w którym chcesz rodzic ? Według mnie nie , i tak nie wiesz czy bedzie akurat na dyżurze, ja chodziłam do lekarza 30 km od miejsca w którym rodzilam ,wiedziałam że tam nie przyjmuje, i go nie będzie, poród szybko ,sprawnie, opieka super
 
Jeśli ciąża będzie bezproblemowa i do szpitala jedzie się tylko po to, żeby urodzić, to nie ma znaczenia czy lekarz pracuje w szpitalu czy nie. Jeśli niestety będą problemy i konieczne będzie leżenie przez jakiś czas w szpitalu, to lekarz tam pracujący się przydaje.
 
Rozwiązanie
Do góry