reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

reklama
A ja piszę co wiem z medycznego punktu widzenia A nie od znajomych[emoji6]
Ale tak jak piszesz, każdy robi jak uważa.
to z medycznego punktu widzenia polecam poczytac ulotke ;)
Screenshot_20180919-181441.jpeg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180919-181441.jpeg
    Screenshot_20180919-181441.jpeg
    96,1 KB · Wyświetleń: 486
Cześć dziewczyny. Jestem również lipcowa mamusia i od czasu do czasu Was poczytuje. Teraz liczę jednak na Wasza pomoc. Nasza Natalka ma już 2,5 mca. Początkowo mała miała troszke podwyższony piziom bilirubiny przez co ciągle spala. Trwało to ok 3 tygodni. Od tamtej pory jest problem ze spaniem ake w druga stronę.... Z reguły do południa jest ok. Budzi się koło 9,10, przez godzinkę jest aktywna, potem idziemy na dwór i śpi nawet 3 godziny. I tyle że spania w ciągu dnia. Malutkiej oczka sue kleją, ziewa, przysypia czssem przy cycku ale albo nie zasypia albo budzi się po 5 minutach. Najgorzej jest wieczorami, bo usypianue trwa 2,3 godziny. Większość czasu wisi mi na cycku, chociaż nie pije tylko ciumka. Smoczka nie chce żadnego. Często się przy cycku złości, szarpie ale tak naprawdę przy nim jest najspokojniejsza. Czasem mam wrażenie że ona chce po prostu jeść a zauważylam ze mała nie potrafi ssać jak Pierś jest już częściowo oprozniona. Jak cyc jest Pelen az nabrzmialy to mała chętnie pije, jak jest niekki tylko ciumka albo sie złości. A niestety rzadko mam tak bardzo pełne piersi. Chiciaz wczoraj dalismy jej butke że sztucznym i niby cos pociągla ale nie chciała lykac bo wszystko z buzi leciało. Jesten już tym wszystkim strasznie zneczona, na palcach jednej ręki mogę wyliczyć dni kiedy mala zasnęła normalnie. Wg mnie ona chce spac ake coś jej na to nie pozwala.... Mamy też problem z brzuszkiem. Często pół nocy kopie nóżkami, puszcza baczki. Kiedyś tez tak miała nad ranem ale po zrobieniu kupy mijalo. Teraz kupa przychodzi czasen dopiero popołudniu. Myślę jednak ze brzuszek ja nie boli bo nie płacze. Dajemy jej sab simplex i dicoflor. Napiszcie prosze jak wyglądają dni a zwłaszcza wieczory i zasypianie waszych maluchow. Może ja coś robię zle? Bo już naprawdę nie mam pomysłu jak ja usypiac. Nie pomaga noszenie czy bujanie w gondolce.
 
Spora jest , szybko sie najada a potem ciumka jak piszesz , bierze Cie za smoczek ...
szczerze mowiac u mnie podobnie , jeczymy , wisimy na cycu , troche klopotow z brzuszkiem ...
Rosnie ? przybywa na wadze ? zasikuje pieluchy ? jesli tak to mleko jest ok ... moze faktycznie nalyka sie powietrza i boli ja brzuszek , moze tez byc juz odrobinke rozpieszczona :D
mysle , ze nie masz sie czym martwic ;)
 
Niestety na ostatniej wizycie lekarka stwierdziła że za mało przybrała, 320 gram w 2 tygodnie. Miała wtedy 2 Mce i wazyla 4600.... Więc malutko. I ja jej z reguły pozwalam ciunkac bo mi jej zal i wiem że bez cyca nie usnie. Pomimo tego od kąpieli do zaśnięcia mijają 2,3 gidziby a ja jestem już tyn strasznie zneczona...
 
Niestety na ostatniej wizycie lekarka stwierdziła że za mało przybrała, 320 gram w 2 tygodnie. Miała wtedy 2 Mce i wazyla 4600.... Więc malutko. I ja jej z reguły pozwalam ciunkac bo mi jej zal i wiem że bez cyca nie usnie. Pomimo tego od kąpieli do zaśnięcia mijają 2,3 gidziby a ja jestem już tyn strasznie zneczona...
wg pediatry za malo rosnie a nie doradzila dokarmiac mm ?
 
reklama
Niestety na ostatniej wizycie lekarka stwierdziła że za mało przybrała, 320 gram w 2 tygodnie. Miała wtedy 2 Mce i wazyla 4600.... Więc malutko. I ja jej z reguły pozwalam ciunkac bo mi jej zal i wiem że bez cyca nie usnie. Pomimo tego od kąpieli do zaśnięcia mijają 2,3 gidziby a ja jestem już tyn strasznie zneczona...
Moja ostatnio w 2 tygodnie przybrała 230g A jest na mm, więc u Ciebie nie jest zle[emoji6]
 
Do góry