reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2008

Nie mam maty edukacyjnej ale zamierzam kupic jakąs taką niezbyt drogą.
Rączki w buźce to normalka, smiejemy się ze maly uczy się gwizdac bo wklada dwa palce do buzi i memła języczkiem ;-)
Izka_sz teraz jest etap produkowania dużej ilości śliny i dzieci faktycznie mogą sobie nie radzic z jej połykaniem.Na ząbkowanie zdecydowanie za wcześnie.

Beabea ja nie szczepie ani na pneumo ani na meningo. dopuki nie są obowiązkowe nie będe szczepić pomimo że moje dzieci sa w grupie ryzyka. Julcia chodzi do żłobka a Sebastian pojdzie w listopadzie. Konsultowałam to z kilkoma lekarzami i postanowilismy nie szczepić. Zresztą mamy w rodzinie przypadek powikłań po pneumo ...

Adaś moj synek też potrafi dlugo spac nawet do 4 godzin ale tylko jak jesteśmy na podwórku ( 2 godz) i po powrocie do domu następne dwie. no i oczywiście w nocy. Moim zdaniem powinnas pojsc do lekarza.
 
reklama
witajcie
Włąśnie nadrobiłam zaległości w czytaniu po tygodniowej nieobecności. Iguś leży i marudzi a ja czytam.
widzę że trochę się tu działo i nie dam rady odnieść się do wszystkich.
Witam nowe mamy:-).
Gratuluję Anecie. Cieszę się z Tobą.
U na s też są rączki w buzi i większe ślinienie.
Maty edukacyjne mamy dwie i nie barrdzo go interesują.
Adaś ja bym z tym poszła do lekarza.
 
Witam, wlasnie wrocilismy od lekarza bo rano w kupce malego znalazlam taki w miare duzy skrzep czegos zielonego a w dodatku te wczorajsze wymioty i marudzenie :-( Lekarz obejrza i powiedzial ze jest dobrze, to cos w kupce to sluz i objaw ze czegos maly poprostu nie strawil, a to ze wymiotowal to pewnie przez to ze mial "zly dzien" i jadl niewlasciwie, polykajac mnostwo powietrza. Dzisiaj jest juz innym dzieckiem, wesolutki i nie wymiotuje. No i spal od 21:30-7:30 :-) Wiec moze faktyczie to byl jeden z tych dni kiedy wszystko jest beeee. Ech ulzylo niesamowicie.
Co do raczek to wpychane sa coraz glebiej do buzi, a jak robimy samolota to slina cieknie na dywan strumieniami :-D

Pneumokoki sa w standordowym szczepieniu w angli i maly juz dostal jedna dawke, zreszta tu tak dziecka nie mecza i daja 6szczepionek w dwoch uklociach a na dodatek od razu daja darmowa recepte na paracetamol dla niemowlat :tak: (nieliczna rzecz z jakiej jestem zadowolona)
 
Czesc mamuski, witam rowniez te ktore niedawno do nas dolaczyly!
U nas Michal chyba znow ma katar, dzisiaj rano mial toche nosek zatkany... Wczoraj pierwszy raz wyszlismy na spacer tej zimy, byla dodatnia temperatura (+6), naprawde przyjemnie i cieplo i nie wiem czy to po tym spacerze?
My podobnie jak nik_i mamy dwie maty, jedna Fisher Price "Rainforest" podobna do tej ktora ma adas13, a druga to taka zwykla byla w zestawie z lozeczkiem turystycznym, 4 palaki na ktorych wiesza sie pluszaki i zabawki. My korzystamy z obydwu, jenda jest na dole druga na gorze i nie trzeba przenosic. Musze przyznac ze maly lubi te maty i troche na nich polezy i sie pobawi. Lezaczka nie mamy ale za to jest hustawka i tez maly ja zaakceptowal i juz dosc tych dzieciecych sprzetow i zabawek bo nie ma gdzie przejsc przy dwojce maluchow:rofl2:!!!

Filwinko bardzo bardzo dziekuje za polecenie tej ksiegarni, dzisiaj zabieram sie do wertowania ich inwentarzu:tak:.
Antila moj maly narazie jezorek trzyma w buzi ale tak smiesznie nim mlaska po jedzeniu jak sie go nosi do odbicia:-D.
Izka_sz witaj, z ta slinka to tak jak pisza dziewczyny, maluszki zaczynaja produkowac jej tyle co dorosli a jeszcze nie radza sobie z polykaniem. Pewno typowe zabkowanie to jeszcze nie jest, ale dziaselka moga troszke draznic. No i anomalia tez sie zdarzaja, sa dzieci ktore rodza sie z zabkami a mojej siostrzenicy wycial sie pierwszy zabek jak skonczyla 3 miesiace:rofl2::szok:.
Beabea my szczepilismy przeciw pneumokokom bo u nas to obowiazkowe:sorry2:...
nik_i milego pobytu u rodzinki:tak:
Icedal bedzie numer jak synus naprawde zacznie gwizdac, praktyka czyni mistrza:-D
aga111 witaj;-)!
adas13 ciesze sie ze z malutkim wszystko w porzadku, lepiej sprawdzic z lekarzem niz sie martwic:tak:.
 
witam po dłuższej nieobecności:tak:
Oj dziewczyny czytam te posty i u mnie wszytsko tak samo jak u Was rączki w buzi, ślinienie się, nad mata własnie myslimy, na razie jest bardzo zainteresowany taka zabawka w która kopie nóżkami i zapalają mu sie światełka:tak:.
Co do szczepien to tak jak mówi adaś pneumokoki mały dostaje bo to standard w UK a ja dostałam Calpol a nie paracetamol za darmo od lekarza, chociaż mnie bardzo zdziwił bo paracetamol jest tutaj na wszystko, na katar kaszel przeziębienie:szok:

a i teraz pytanie do Was.Ostatnio słyszalam ze powinno sie małemu ściągac skórkę:szok:,czytałam w necie o tym ale co osoba to opinia i nie wiem co robic, czy to nie za wcześnie????
 
Dzień Dobry:-)
Wreszcie słońce świeci więc wybieramy się na długi spacerek:happy:
Co do napletka to ja też słyszałam, jak pani doktor mówiła jakiejś mamie, aby w czasie kąpieli próbowała delikatnie zsuwać, ale tylko do momentu poczucia oporu.
 
No widzicie jakie sprzeczne sa informacje, ja juz nie wiem co robić, wczoraj zaczęłam troszke zsuwać ale chyba muszę zaopatrzyć sie w pęsetkę :-D:-D
U mnie dzis koszmarna pogoda zreszta tak jak i wczoraj leje i nic a nic nie przestaje,ani wyjśc z małym ani prania powiesić na dwór:wściekła/y:
A tak w ogóle to wybieramy sie 20 lutego do Polski samochodem razem z małym, mam nadzieję,że to ładnie zniesie tym bardziej,że jedziemy na noc a on w nocy ładnie nam spi do 7-8.00
 
reklama
Mi powiedzieli ze nie sciagac, juto ide na szczepienie to sie zapytam co angielscy lekarze o tym mysla.
Tajchi a czy to oby nie za bardzo meczace tyle godzine na siedzaca, no przeciez musisz liczyc przynajmniej 16godzin jazdy, a z takim maluszkiem to musisz stawac by go nakarmic i czekac az odbije itd :szok:
 
Do góry