reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

Gratulacje dobrych wieści ❤️ Jeśli chodzi o adenomioze to faktycznie nieciekawie, chociaż z drugiej strony przynajmniej wiesz o tym. Czy dostałaś jakieś dodatkowe zalecenia od lekarza w kwestii oszczędzania się, leżenia? Mam nadzieje, że to w żaden sposób nie wpłynie na twoją ciążę 😞
To był lekarz z tej naszej listy, którego cenie, bo robił mi tez wszystkie usg prenatalne, połówkowe, po 30tc w poprzedniej ciąży, teraz siedzę pod gabinetem u mojego prowadzącego. Wiec ten pierwszy to całym dniami robi usg. Był pewien tego, co widział
 
reklama
Hej dziewczyny, przez dużą różnice czasu ciężko mi się tu udzielać „na bieżąco”. Dzisiaj wkroczyłam w 6 tydzień także jutro planuje próbować umówić się do lekarza. Więc trzymajcie kciuki żeby udało się to załatwić z ubezpieczenia turystycznego 🫠 Moje samopoczucie w tym tygodniu gwałtownie spadło, bo od poniedziałku mam całodniowe mdłości i czuje, że z dnia na dzień jest tylko gorzej 🤢 Dzisiaj czeka mnie 4h podróż samochodem i szczerze jestem przerażona na samą myśl, bo ostatnio nawet 10 min w aucie to dla mnie horror. Podziwiam dziewczyny które po takich przeżyciach w pierwszej ciąży decydują się na kolejną. Dla mnie to jest walka o przetrwanie 😞 Nie pociesza mnie myśl że to dopiero początek 🫣 Piękne macie te purchlaczki, mam nadzieje że wkrótce będę mogła tu wstawić swoją fasolkę z serduszkiem 🥰
 
Oby wszystkie złe objawy szybko minęły.
Mi tez jest ciagle niedobrze. Staram się większość dnia przespać by poczuć się trochę lepiej.
 
Dziewczyny jeszcze pracujące: czy są jakieś nowe "prawa" w pracy dla kobiet w związku z ciążą? Idę na wizytę niedługo i zamierzam potem oficjalnie zgłosić to w pracy, żeby przynajmniej chorzy się trzymali ode mnie z daleka, ale czy formalnie też coś powinnam zrobić albo będę mogła z czegoś korzystać? Orientuje się może któraś z was? :)
 
Tylko sen mnie ratuję, ale codziennie rano się budzę i boję się wstać z łóżka na siku, bo wiem jak to się skończy. Więc tak trzymam ile się da i próbuje dalej spać 🫣🥴
 
Ale nie zapominaj, że w trakcie ciąży adenomioza I endometrioza jest uśpiona. Te choroby się rozsiewają jak występuje okres. 😉
Czyli najlepiej byłoby gdyby mi zaniknął przy jakiejś antykoncepcji. Lekarz mi właśnie powiedział:
- po co mi ciężarnej ktoś to mówi i to tylko po usg (kocham go naprawdę)
- po porodzie u tej proszę sonovaginografie zrobić i będziemy wszystko robić. Robiłaś? Co sądzisz o tym badaniu?
 
Cześć Cioteczki,
Jestem i bije mi serducho 😘😘 rzeczywiście 6+1, czyli owu było 23.02


Niestety są tez zle wieści: mam adenomioze. Nikt nigdy tego nie widział, a przy wczesnej ciąży widać to dosyć dobrze :/
Cudownie, że serduszko już bije ❤️
Cześć, jestem już po wizycie, lekarz powiedział, że to bardzo wczesna ciaza był widoczny tylko pęcherzyk. Zaczynam się martwić wg moich obliczeń to 6 +4 więc już coś powinno być widać....
A miałaś potwierdzoną owulację? Albo może sprzęt był slaby? Kiedy masz kolejną wizytę)
Hej dziewczyny. Dziękuję kochana że pytasz. Moje ostatnie dwa tygodnie to walka o przetrwanie każdego dnia, niestety ciągle wymiotuje po kilkanaście razy w ciągu dnia, mimo że nie mam czym. Od tygodnia jadłam dwa suchary dziennie i prawie nie piłam wiec od wczoraj znowu jestem w szpitalu na kroplówkach. Mam dość tego samopoczucia, wszystko mi śmiedzi, co zjem lub wypije to oddaje. Masakra jakaś :-/

A może owulacja się przesunęła i ciąża jest młodsza?

Witam wszystkie nowe dziewczyny i gratuluję udanych wizyt, super się czyta takie wiadomości ❤️
Rany, biedna 😥 żadne leki nie pomagaja? Trzymam kciuki żeby te wymioty jak najszybciej minęły 🙏
Hej dziewczyny, przez dużą różnice czasu ciężko mi się tu udzielać „na bieżąco”. Dzisiaj wkroczyłam w 6 tydzień także jutro planuje próbować umówić się do lekarza. Więc trzymajcie kciuki żeby udało się to załatwić z ubezpieczenia turystycznego 🫠 Moje samopoczucie w tym tygodniu gwałtownie spadło, bo od poniedziałku mam całodniowe mdłości i czuje, że z dnia na dzień jest tylko gorzej 🤢 Dzisiaj czeka mnie 4h podróż samochodem i szczerze jestem przerażona na samą myśl, bo ostatnio nawet 10 min w aucie to dla mnie horror. Podziwiam dziewczyny które po takich przeżyciach w pierwszej ciąży decydują się na kolejną. Dla mnie to jest walka o przetrwanie 😞 Nie pociesza mnie myśl że to dopiero początek 🫣 Piękne macie te purchlaczki, mam nadzieje że wkrótce będę mogła tu wstawić swoją fasolkę z serduszkiem 🥰
Tak teraz pomyślałam, że jak będziemy już po porodzie pisać z nocnego karmienia to u Ciebie będzie dzień 😁 współczuję objawów, mnie też dopadło, ale pocieszające jest, że po środowym apogeum jest już trochę lepiej i jakoś funkcjonuję.
Dziewczyny jeszcze pracujące: czy są jakieś nowe "prawa" w pracy dla kobiet w związku z ciążą? Idę na wizytę niedługo i zamierzam potem oficjalnie zgłosić to w pracy, żeby przynajmniej chorzy się trzymali ode mnie z daleka, ale czy formalnie też coś powinnam zrobić albo będę mogła z czegoś korzystać? Orientuje się może któraś z was? :)
Nie mogą dawać Ci nadgodzin, nie możesz pracować w godzinach nocnych, możesz wychodzić na wizyty w trakcie pracy i nie musisz tego odrabiać. To chyba takie najważniejsze. No i jeśli masz stanowisko niebezpieczne dla ciąży to pracodawca powinien zorganizować Ci inne.
 
reklama
Czyli najlepiej byłoby gdyby mi zaniknął przy jakiejś antykoncepcji. Lekarz mi właśnie powiedział:
- po co mi ciężarnej ktoś to mówi i to tylko po usg (kocham go naprawdę)
- po porodzie u tej proszę sonovaginografie zrobić i będziemy wszystko robić. Robiłaś? Co sądzisz o tym badaniu?
No właśnie, dlatego mówiłam, że w tej chwili bez sensu ta informacja. 🙂
Jeśli to jest te USG z kontrastem to robiłam kilka lat temu jak zmiany były jeszcze dosyć małe ale było widać praktycznie to samo co przy zwykłym USG u specjalisty od endo tylko więcej zapłaciłam. No i ja miałam do tego 2x histeorskopię na której widać jak wygląda macica.
 
Do góry