reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusiowe linki

Właśnie wyliczyłam sobie wiek ciąży na podstawie BPD, AC, HC i FL......ale wychodzą te pomiary ekstremalnie dziwnie........:szok:

Z usg z dn. 17.03 - to byl 35 tydz. 4 dzien, jak wpisalam wymiary to mi wyszlo:
Wiek ciążowy na podstawie BPD (wymiar dwuciemieniowy ) 36.5 tyg. Wiek ciążowy na podstawie AC (obwód brzuszka) 32 tyg. Wiek ciążowy na podstawie HC (obwód głowy ) 36.3 tyg. Wiek ciążowy na podstawie FL (długość kości udowej) 34 tyg.

Jakos to lekko zakręcone....i brzuszek jakis nieproporcjonalnie maly....albo mi sie wydaje...:confused: Poza tym wg gina inaczej calkiem wyszly te tygodnie....DZIWNE
 
reklama
Anetka a mogłabyś podac te wymiary co ci gin obliczył (o ile je masz) tzn. chodzi mi o BPD, FL, AC - tobym sobie porównała z moimi :tak:
 
a mi wyszło takie coś.....
W obecnym miesiącu ciąży nie powinnaś ważyć mniej niż 89.84 kg i więcej niż 92.55 kg.

termin porodu na 5 kwiecień
 
Anetka a mogłabyś podac te wymiary co ci gin obliczył (o ile je masz) tzn. chodzi mi o BPD, FL, AC - tobym sobie porównała z moimi :tak:

Oczywiscie SAMI ze mam i juz Ci podaje. Z tego co pamietam nasze maluszki w tym samym czasie wazyly prawieze tyle samo, wiec tez chetnie porownam jak to wyglada szczegolowo...wiec jesli mozesz to prosze podaj tez wymiary swojego dzieciatka :-)

Tak wiec u nas z usg wykonanego dokladnie w 35 tyg. 4 dniu wychodza takie wymiary:
BPD - 89 mm, HC - 313 mm, AC - 280 mm, FL - 66 mm, EFW - 2400 g.
Cos mam wrazenie ze chudziutki brzuszek ma ten moj synus :no:
 
No więc Anetka ja moja dzidzia ma podobne wymiary do twojej - trochę większe ale tylko dlatego chyba że pomiary wykonane były później troszke bo teraz jak przyjmowali mnie do szpitala i to był 36/37 tydzień (tak pisze na wypisie) i podaje ci:

FL = 71 mm = 36,5 (chyba tygodniowi to odpowiada 36,5)
AC = 317 mm = 35,3
BPD = 93 mm = 35,4
Innych pomiarów niemam.
Więc całkiem podobnie :-) a na kiedy ty masz Anetko termin bo mi w szoitalu powiedzieli że na 19 kwietnia a wcześniej było na 15.

Ps. jak wy wchodzicie na tą stronkę z kalkilatorami bo ja niemoge wejśc tzn. otwiera mi sie strona główna czyli Zdrowie w MediWeb.pl i niewiem gdzie mam potem wejśc zeby znaleźc te kallkulatory :confused:
 
:-) No to faktycznie calkiem przyblizone te rozmiary.
SAMI, ja mam termin na 17.04, wg usg robionych w pierwszej polowie ciąży....co prawda na tym ostatnim wyszlo z tych wielkosci ze 22.04, ale lekarz przyjmuje ze dobry jest 17, powiedzial, ze teraz nie mozna sie juz tak bardzo sugerowac tym, poniewaz kazdy dzieciaczek rozwija sie juz swoim tempem. A i mowil jeszcze ze wiek ciazy, ktory jemu wyliczyl aparat usg przy tych wymiarach jest troche zanizony, bo to wg standardow amerykanskich...:dry: Wiec w zasadzie termin 17.04 jest ok...:-)
 
reklama
A jesli tak sie nie uda, to na tej stronie glownej, po lewej stronie jest menu na szerokim niebieskim pasku. Tam na dole z INTERMEDIA wybierz NARZĘDZIA INTERAKTYWNE. Powinno byc ok :-) No i bedziesz musiala wpisac podany wczesniej kod ;-)
 
Do góry