reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Markery ZD

reklama
Teraz też bym nie jeździła już na więcej dodatkowych badań. Ważniejsze żeby maluszek urodził się o czasie.
Szkoda, że z tymi badaniami pappa tak wyszło, wiedziałabyś na czym stoisz.
Nie wiem czy powinnam Cię pocieszać w taki sposób, bo za dużo o tym nie wiem, ale kiedyś natrafiłam na wątek, o krótkich noskach i dziewczyny tam pisały, że często się zdarza, że wychodzą za krótkie, a okazywały się ok. Po prostu to jest tak małe, że minimalne przesunięcie powoduje, że niby jest za krótki.
Co do vsd. To ma bardzo wiele dzieci. U mnie podczas ciąży nic nie wyszło, po porodzie szmery w serduszku i wykryli vsd. Po kilku tygodniach na kontroli wyszło dodatkowo spore asd. Ale mały ma się dobrze i mamy duże szanse, że ubytki zarosną się same do roku.
 
Nie wiem czy to Cię poratuje, ale w 16tc miałam dwa markery wskazujące na ewentualny zd (na 1 badaniu prenatalnym wszystko bylo ok, mimo, że nt 2,1 i wysoka wolna beta bo ok 3.5 mom). Także w 16tc lekarz stwierdził torbielki w splotach naczyniowkowych i ogniska hyperogenne w sercu. Zlecił mi test nipt, bo powiedział, że ryzyko zd wzrosło. Robiłam nifty pro, wyszły niskie ryzyka wad genetycznych. Robiłam echo serca wyszła dodatkowa struna w lewej komorze. Torbielki się wchlonely, córa urodziła się zdrowa. Z sercem też ok. Strasznie mi przykro, że spotkał cię taki stres... :(
 
Do góry