reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Markery ZD

Jeszcze raz przepraszam że tak dopytuję, ale to na prawdę dziwne co cię spotkało.
Ja bym jeszcze raz uderzyła do lekarza który wykonał 1 badanie, skoro on widział kość nosową niech to wszystko jeszcze raz sprawdzi.

Trzymam za ciebie kciuki.
 
reklama
Miałam wykonany pappa, ale kobieta w analityce zamiast wysłać do badania na kryptorze lub brahams wysłała moją krew nie wiadomo gdzie i na jakimś dziwnym sprzęcie to zbadali i żaden lekarz nie jest w stanie tego przeanalizować, tragedia :( czyli tak jakbym nie miała:(
To aż nieprawdopodobne...
słuchaj na nifty nigdy nie jest za późno, nie jest najtańszy ale może to.jakieś wyjście by cos eiecej sprawdzić? No i na pewno spróbowałabym zweryfikować to albo u 3 lekarza, albo wrócić do tego od 1 badania. Masz kogos z super opiniamy? Z jakiego jesteś miasta? Może ktos tu kogoś poleci...
 
bardzo mi przykro, że musisz przechodzić przez ten stres przez de facto błędy ludzi, którzy powinni ogarniać... raz to zjeb*ne badanie pappy, ktoremoglo cos powiedzieć... dwa ktoryś z lekarzy się pomylił.
Co do pappy - masz sam wynik poziomu białka pappa i beta-HCG?
 
Jestem w 33 tyg. ciąży. Na 2 prenatalnych lekarz stwierdził hipoplastyczną kość nosową u płodu. Ze względu na ułożenie serce nie zostało zbadane. Na 3 prenatalnych, lekarz powiedział,że widzi VSD u płodu i muszę zrobić echo serca. Moja doktor prowadząca powiedziała,że to już dwa markery ZD. Na dokładniejsze badania już za późno ponieważ mam bardzo krótką szyjkę i dziecko może się wcześniej urodzić. Czy jest szansa,że będzie zdrowe? Ktoś był w takiej sytuacji?

Nie wiem skąd jesteś ale zrób to echo serca w porządnym miejscu np w Warszawie na Agatowej (zarówno na NFZ jak i prywatnie)
Lekarz powinien wtedy sprawdzić też inne rzeczy w każdym razie ja tam tak mialam. A na echo mialam skierowanie (na nfz) tylko dlatego, że dziecko leżało jakoś specyficznie i lekarz wolał dmuchać na zimne
 
Skąd jesteś? Jeśli z Warszawy lub możesz dojechać, to polecam zrobić USG u Roszkowskiego. Jeśli dostaniesz skierowanie od prowadzącego, to zapiszą Cię za darmo w IMiD. Plus echo serca, skoro takie jest zalecenie. Na tym etapie odpuściłbym sobie testy nipt, strata kasy.
 
Skąd jesteś? Jeśli z Warszawy lub możesz dojechać, to polecam zrobić USG u Roszkowskiego. Jeśli dostaniesz skierowanie od prowadzącego, to zapiszą Cię za darmo w IMiD. Plus echo serca, skoro takie jest zalecenie. Na tym etapie odpuściłbym sobie testy nipt, strata kasy.
Jestem z Małopolski, do samego Krakowa musze dojechać 2,5 godziny. Umówiłam się na echo na poniedziałek, dodatkowych badań już nie będę robiła, bo szyjka mi się strasznie skraca i możliwe,że urodzę dużo wcześniej, teraz świadomość, że miałoby być źle wcale mnie nie ratuje . Myślałam,że może ktoś był w podobnej sytuacji, że mimo 2 markerów dziecko urodziło się zdrowe.
 
Jestem z Małopolski, do samego Krakowa musze dojechać 2,5 godziny. Umówiłam się na echo na poniedziałek, dodatkowych badań już nie będę robiła, bo szyjka mi się strasznie skraca i możliwe,że urodzę dużo wcześniej, teraz świadomość, że miałoby być źle wcale mnie nie ratuje . Myślałam,że może ktoś był w podobnej sytuacji, że mimo 2 markerów dziecko urodziło się zdrowe.
Zawsze jest szansa że dziecko będzie zdrowe, wiadomo tutaj są jakieś nieprawidłowość ale to tak naprawdę może być błąd lekarza. Bo któryś się pomylił z kością nosową.
Na wizycie z echem serca poroście żeby lekarza dokładnie obejrzał buźkę i całego maluszka, niech zetknie w opisy poprzednich badań,

Nie wiem co Ci mogę powiedzieć, jak pocieszyć.
Musi ci nić bardziej ciężko.
Daj znać jak będziesz po echu serca co wyszło. Powodzenia.
 
reklama
Do góry