reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

U mnie było tak że 10 dni po porodzie trafiłam do szpitala na zatorowość płuc, dostawałam różne leki i antybiotyki, lekarza chcieli mi zatrzymać laktację ale ja sama z nimi walczyłam że nie bo chcę karmić małego i w szpitalu odciągałam mleko i potem jeszcze przez 3 dni w domu aż niestety mi sam zanikł i mały jest na bebilonie pepti teraz. Powoli zaczynamy wprowadzać jedzonko ale lepiej znosi ugotowane przeze mnie niż te ze słoiczka ostatnio gotowałam mu marchewkę z ziemniakiem i troszeczkę masełka i miksowała, a wczoraj kalafior z ziemniakiem i masełkiem. Po słoiczkach często miał wysypany cały brzuch po jabłku czy kalafiorze.

A i Filip waży 8,600 g :szok:
 
reklama
Witam!
Piszę do Was z plaży w Tychach, z Paprocan :-) cudnie tu jest. Raj dla dzieci!!
A więc co do wyników, to wyszły podwyższone, ale to były normy dla dorosłych. Na szczęście dla dzieci są wyższe i są dobre :-) także Ninka zdrowa, zaszczepiona i mój "klocuszek" waży równe 6 kg.
Miłego dnia dla Was!!
 
hej Martuśka miło, że się odezwałaś. Mój Kacperek też na piersi, ma 7700 g. Jak śpi w nocy, hm ciężko. Pobudki 2-3 razy. Zaśnie 20 budzi się 23,2,5. Mniej więcej oczywiście. Jesteśmy tylko na piersi, ostatnio dałam mu mm na noc zmieszane pół na pół z moim mlekiem,żebyy lepiej pospał, trochę pomogło. Spał pod rząd 6 godzin.
Patrycja2810 nie wolno mieć takich czarnych myśli,odgoń je a to już!!! Czasami złe rzeczy się nawarstwiają i mamy dość, ale po burzy przychodzi słońce! I tego Ci życzę.
nimiti gratuluję obrotów, ja wciąż czekam na moje, bo Kacperkowi owszem zdarzy się, że się przewróci, ale to przypadek. Jest jeszcze słaby, nie ciągnie głowy, chodzimy na rehabilitację i z tm walczymy.
betina79 też myślałam o tym glutenie, powiedz mi jaką kaszkę masz? Jakąś z nestle? Dosypywałaś ją, że tak powiem "surową" bezpośrednio do mleka? Ile miałaś ml mleka a ile kaszki? :) Lepiej spał po tej kaszce? :)
trytytko mój też leniuch i też się rehabilitujemy!
Kaniu widzę, że też próbowałaś podawać Gabi pół na pół mm z Twoim mlekiem, ja też mu tak podałam i raz poskutkowało przespał troszkę dłużej. Za to są cyrki przy piciu z butelki, muszę ją wkładać sobie pod pachę,żeby myślał, że to pierś!!!! :D masakra!
Pisałaś, że dostałaś już @. Ja już mam drugą :( pierwszą miałam 16/07 trwałam 5 dni bardzo słaba, a drugą dostałam już 1/08 i teraz mam strasznie mocną i bolesną, a jak Ty miałaś?????


U nas wszystko ładnie, poza nieprzespanymi nockami, ale za to w dzień Kacper jest super grzeczniutki, uśmiechnięty, sam potrafi się zabawić, leżeć na macie itd. Mogę wszystko przy nim robić. Walczymy tylko ze słabą obręczą barkową i patrzeniem w jedną stronę, jak na razie mozolnie to nam idzie.
Pozdrawiam z Piekar, ale ciepło buuu
 
hejka:)my u dziadkow na wsi od wczoraj:)zaliczylismy festyn wieczorem a dzis padam na twarz:(jutro koncert eney i we wtorek do domu:( no i Artek nie idzie do zlobka. bedziemy sie przeprowadzac i bedziemy w koncu sami mieszkac:) nawet nie wiecie jak sie ciesze:)wynajmowane alle spokuj bedziemy miec. :-D nadrobie was w inny dzien:)pozdrowionka
 
Hej dziewczyny

We wtorek o 9 lecimy na Majorke.
Ja juz walizki mam spakowane
Dzis rano dojechali moi rodzice ktorzy leca z nami
W sumie leci 17 osob i wszyscy jednym lotem wiec bedzie wesolo.
Mialam maly remoncik wiec nawet nie mialam czasu do was zagladnac
Widze ze byly Martuska:szok::-D wspolczuje paskudztwa w domciu i pisze ze moje dzieci spi od 20 do 9 a czasami do 11:-D:-D:-D:szok::szok::szok:
Zabka ciesze sie razem z Wami
Asinka swietnie!!!!!!
Kania bo z babami to juz tak jest. Dziewczyny musza sie najpierw klocic a jak bedzie trzeba sie zbierac to zabawa jest najlepsza w zyciu;-)
Patrycja czyli cos jak moj Ethan:-D

Cos mi Ethanowi oczko zawialo wie z rana ide do lekarza na 10 mam paznokcie a potem kolo 12 jade na zakupki po okularki przeciw sloneczne i inne drobiazgi:-p Jak bede miala czas to jeszcze zagladne
Jak co to wracamy 17 w nocy
Oczywiscie zamelduje sie;-)
 
Asia fajnie ze.sie udalo bo u nas przez chwilę lało :/

Patula ale u nas to bylo jak na razie tylko raz. Teraz nie chce się przewracax mysle ze prędzej czy później uda sie to naszym malucha :)

Ania zazdraszczam!:) baw sie dobrze!

Zabka gratuluję mieszkania :) mybtez mamy swoje wlasne ale.ciasne ;)

My juz spakowani ledwo sie udalo 3 walizki łóżeczko turystyczne wózek masakra! Jedziemy o północy cala Polska do przemierzenia :) 3majcie sie zimno ;) w te upaly.
 
no hej dziewczymy:)
w końcu jestem. urloik udany. nad woda duza i opalanie tez:).. swieze rybki i kurki :) w najładniejszym miejscu:)) wrócilam cała zjarana(spalona) i panthenol był w uzyciu..

Moja reka do dupy.. nie wiem juz co robic.. jesli chodzi o kube..na wizycie we czwartek super nic nie było czysciutki zero krostek..w sobote znow wrocily:(( w tych samych miejscach znow zssypany...
juz wyjasniam o co chodzi z usg.. ja nie wiem dokonca czemu. wiem ze podczas badania jak uciskala macice i chyba jajniki bolalo mnie bardzo. pozatym czasami sie budze i boli mnie tam i biore paracetamol..wiec kazała mi przyjsc na usg...wiec 22.08 mam usg..zobaczymy co mi powie...
jutro koncze 21...ale ja stara....napisze i wstawie jakies zdjecia z wyjazdu jutro:))

dobranoc!
 
Bry:-)
Patula moja też niechętnie brała tą butelkę z mlekiem, tyle że ją troszkę przetrzymałam z jedzeniem raz, czy dwa i poskutkowało a wczoraj już nie chciała bo wcześniej zjadła i dobić się flachą na noc nie chciała. Co do @ to miałam dwa dni plamień i raczej nie zaliczę tego do okresu ale jak je dostałam to brzuch mnie bolał. A w którą stronę patrzy Kacper głównie? Na pewno wszystko się wyrówna, zobaczysz:-) U Nas jest tendencja lewej strony, widać że prawa słabiej się zbiera do pracy ale wierzę że to wszystko się unormuje wraz z ćwiczeniami.
Żabka super wieści, cieszę się razem z Wami.
Anka super, że już wyjazd tuż tuż zwłaszcza w takie miejsce, poniekąd zazdraszczam ;-) Udanego urlopu i zabaw :-) Daj znać jak oczko Ethana !!!
Nimitii z pakowaniem tak jest, wszystko by się nadało i końca nie widać. A gdzie mieszkasz że całą Polskę musisz przemierzyć?
Zuzkon chyba sobie jaja robisz, że stara jesteś :-) Wszystkiego Najlepszego w Dniu Urodzin, by wszystko o czym marzysz się spełniło. Fajnie, że wypad nad wodę się udał:-) Co do opalania, w tym roku ani raz nie leżałam na słońcu z zamiarem opalania a jestem bardziej opalona niż w zeszłym ;-)
Asinka85 świetne wieści odnośnie tych norm i najważniejsze że córcia zdrowa :-) No i wagowo widzę że też całkiem nieźle :-)
Patrycja wiadomo, że mamusine najlepsze:-) A masz swoje warzywka? Ja trochę takich niesprawdzonych boję się teraz dawać, może już nie nowalijka ale poczekam aż się zestarzeją do końca sierpnia ;-) Pięknie sobie Filip waży :-)

Ciężka noc, obie panienki dziś dużo razy się budziły i płakały. Gabi upodobała sobie spanie na brzuchu i to ją często wybudza w nocy a Oliwia jakaś nieswoja, budzi się z krzykiem, płaczem. Wczoraj przed 22 już zasnęłam a tuż po północy miałam pierwszą pobudkę, tyle że teraz nie ślęczę nad łóżeczkiem w nocy tylko biorę Gabi do siebie. Nie mam sił na takie nocne wiszenie nad nią, ale to pewnie przez ten kręgosłup. W środę mam wizytę u neurologa, zobaczymy co powie na wyniki rezonansu. A w czwartek jedziemy w Bieszczady :-) jest taki plan i mam nadzieję że uda się go zrealizować :-)
 
Filip wczoraj na noc wypił 180 ml mleka :szok:
Ja warzywa kupuję w biedronce albo lidlu. Marchew zasiałam u teściów na wsi ale jeszcze jest mała. Nie będę mieć od nich za dużo warzyw bo w tym roku miałam mało miejsca żeby coś swojego zasiać ale za rok poproszę jeszcze o miejsce dla siebie na warzywa :)
 
reklama
patula co do kaszki, to daje zwykła manna, bo wszystkie te gotowe nestle czy inne to są od razu z mm, a ja nie chce sztucznego dawac, jak mam swoje :) wiec pół łyżeczki kaszy gotuje w 100ml wody przez 3 min, dodaje ok 2-3 łyzeczki tego do mojego mleka (tyle ile uda mi sie odciagnąć). Podaje przez smoczek rozmiar M. A potem jeszcze dojada na mojej piersi
W spaniu nic sie nie zmianilo, bo te ilosci kaszki to są minimalne. A poza tym mlody zawsze ladnie cale noce przesypial.
zabka super wiesci! kiedy sie przeprowadzacie? daleko? macie juz cos konkretnego znalezione? wkoncu sobie odetchniesz od wszystkich życzliwych :)
anka udanego wyjazdu! podziwiam Cie ze z takim maluszkiem sie organizujesz na Majorke. daj znac koniecznie jak bylo!
nimitii udanego wyjazdu! oby mlodemu nowe miejsce sie spodobalo :) daj znac jak podroz minęła
Kania bidulko z tymi nieprzespanymi nockami.. A dziewczynki śpią razem w jednym pokoju?

ja uciekam zaraz na masazyk. upał taki ze najchetniej to nad wode bym pojechala..
 
Do góry