reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mdłości i wymioty

ssss2010

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Listopad 2019
Postów
28
Kochane jestem prawie w 8 tygodniu ciąży od kilku dni mam straszne mdłości i wymioty... Na nic nie mam ochoty strasznie mało jem. Proszę o jakieś porady na mdłości by apetyt znów powrócił
 
reklama
Rozwiązanie
Hej dziewczynki,
Ja teraz jestem w tym magicznym stanie. 7 tydzień. Codziennie jest mi tak niedobrze, że nie mam siły się ruszyć. Pocieszam się że to do 12 tc, ale tak jak teraz czytam to może i dłużej :oops: staram się jeść małe porcje częściej. Mam wrażenie że mdłości się nasilają, tydzień temu było tak raz dziennie chwilę, a teraz to już budzę się i jest mi niedobrze, potem trochę odpuszcza, a w ciągu dnia i pod wieczór znowu mętlik w brzuchu.
Podziwiam dziewczyny które mają już małe dziecko i teraz są w ciąży z całym pakietem dolegliwości.
reklama
U mnie wymioty i mdłości pojawily się ok 5 tygodnia i trwały jakoś do 8 🤔 Czułam się tragicznie, byłam bardzo słaba, myślałam, że umieram 😆😏
Między 8 a 10 tygodniem sporadycznie zdarzały sie gorsze chwile, obecnie jestem w 13 tc.
Używałam:
- opasek na nadgarstki
- starałam się pić (w krytycznych momentach, leżałam na boku i sączyłam wodę przez rurkę 😋)
- jadłam migdały
- piłam herbatę ze świeżym imbirem
- jadłam krążki kukurydziane/ryżowe
- bardzo podeszly mi jabłka! które przed ciąża zawsze byly bleeee ☝️
- kanapka z pomidorem i cebulką mniam mniam 😍
- truskawki z jogurtem naturalnym 😍
Najgorsze u mnie było to, że nie czułam na co mam ochotę, na co mam smak. Dopiero jak ktoś mi zasugerował może melon? To próbowałam i jakoś leciał dzień za dzien i było coraz lepiej 🤓
Musisz próbować, bo to różnie bywa: raz podszedł mi melon, arbuz, śliwki.
Trzymam kciuki 👍🏻
 
U mnie były od 8 tygodnia do prawie 20. Nie jadłam prawie nic do 18 tygodnia. Niestety Cię nie pocieszę, ale takie są uroki ciąży. Apetyt powróci sam w swoim czasie- u mnie nic nie pomogło. Ważne, żebyś dużo piła wody, a dziecko i tak wszystko ściągnie z Twojego organizmu. Bierz również suplementy takie jak żelazo i DHA szczególnie.
Mdłości w końcu przejdą. Będzie to dla Ciebie trudny czas, ale dasz radę! :)
 
Hej dziewczynki,
Ja teraz jestem w tym magicznym stanie. 7 tydzień. Codziennie jest mi tak niedobrze, że nie mam siły się ruszyć. Pocieszam się że to do 12 tc, ale tak jak teraz czytam to może i dłużej :oops: staram się jeść małe porcje częściej. Mam wrażenie że mdłości się nasilają, tydzień temu było tak raz dziennie chwilę, a teraz to już budzę się i jest mi niedobrze, potem trochę odpuszcza, a w ciągu dnia i pod wieczór znowu mętlik w brzuchu.
Podziwiam dziewczyny które mają już małe dziecko i teraz są w ciąży z całym pakietem dolegliwości.
 
Rozwiązanie
Kochane jestem prawie w 8 tygodniu ciąży od kilku dni mam straszne mdłości i wymioty... Na nic nie mam ochoty strasznie mało jem. Proszę o jakieś porady na mdłości by apetyt znów powrócił
Ja jestem w 9 tc i też ciągle dosłownie mi nie dobrze, dużo wymiotuję do tego pojawiają się biegunki. Pani doktor na mdłości przepisała mi Pregna Vomi. To taka nowość, gumy do żucia imbirowe, nie trzeba mieć recepty więc warto sobie wykupić. Raz pomagają mi na dłużej raz na krócej ale zawsze coś.
 
Do góry