reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu 5 m-c dziecka?

izi85

Mamisiiiima P&N
Dołączył(a)
15 Wrzesień 2009
Postów
1 715
Miasto
Poznań
Witam!
Synek jest od miesiaca na bebilonie pepti,na poczatku dostawał tylko mleczko,po paru dniach dałam na noc kleik ryzowy lub kaszke ryzowa(stopniowo zaczęłam od jednej lyzeczki-podawalam w butelce)
podalam mu poczatkowo jabłuszko ze słoiczka (stopniowo)zaakceptował
podalam mu po 7 dniach zupke jarzynowa(stopniowo)zjadł troszke i pozniej płakał- nie wiem o co mu chodzi,tak troszke sie krzywi,daje mu popic herbatka,ale wydaje mi sie ze mu nie smakuje;/

pytania:
Do ilu łyżeczek kaszki/kleiku na wieczor moge dojsc przy piciu przez butle?
Jak moge rozszerzyc jego diete??
Np.
7.00 mleko
9.00 mleko
12.00 zupka czy obiad jak obiad to co??
14.00 mleko
16.00 deser
19.00 kaszka jabłkowa czy bez smaku??
Ok.3-4mleko(czy moge podac herbatke zamiast mleka?)
przerwy miedzy posilkami sa krotkie poniewaz wypija w dzien 120ml mleka.

Chodzi mi o to ze nie wiem czy moge juz mu zrobic normalny jadlospis czy w wiekszosci podawac mleko??
Jezeli moge to prosze o przykładowe menu.
Dziekuje!
Pozdrawiam
 
reklama
ale super pytania mama podobne wciaz ale moj maly ma 4 mce... i pol
tez podbnie daje do mleka ale moj je 150 teraz w te upaly jadl 120,100,90 roznie.. daje teraz na mleko na noc 2 lyzeczki kleiku,kaszke podam w 5 mcu.. kupialm juz jablkowa
moj jadl juz jablko, marchew marchew ziemn., pil soki jabl.marchew. i winogron..
wiem ze raczej herbatki nie rob jako mleko bo to bez wartosci ,,nawet sok nie moze zastapic jedzenie/mleka to tylko Fe i inne skladniki.. dopajam mojego hebratka i woda miedzy posilkami i podaje soku jako zrodlo potrzebych skladnikow..

ale widze dziwne kupy marchewkowe casem placze wiecj akcje robi przed snem prezy rzuca sie,i ma krostki nieliczne na piersiach,ale doktor powiedziala "tak bedzie dziwne inne kupki i skora tak zareagowac moze."..dziwne..hmm
 
W tym wieku głównym pokarmem jest mleko a inne posiłki są posiłkami uzupełniającymi może Pani podawać owoc np. starte jabłuszko lub sok owocowy nie więcej niż 100ml, lub słoiczek z owoców, na obiad zupa-przecier warzywny, w 6 miesiącu do zupy wprowadza Pani odrobinę mięsa 10g.
Ważne aby zacząć ekspozycję na gluten pół łyżeczki ugotowanej kaszki manny do zupki i tak przez 2 miesiące.
Kaszka może być owocowa, jeśli chodzi o nocny posiłek to zależy jeśli dziecko jest głodne to podać mleko jeśli odzwyczaja Pani od jedzenia nocnego to podać wodę niegazowaną.
Co do zagęszczania mleka kleikiem ryżowym to zagęszcza Pani do takiej konsystencji aby dziecko było wstanie ssać, trudno jest mi powiedzieć ile to jest łyżeczek zależy od proporcji.
 
Chcialam sie tylko dowiedziec o tym menu,poniewaz jak daje mu jabłuszko to i tak za pół godziny on jest głodny i daje mleczko.
Co do zupki to niechetnie jada...

Pytania:
Lepsza jest kaszka ryzowa czy kleik ryzowy czy kukurydziany??
Podawac rano tez kaszke lub kleik??
Jakbym mogla prosic o jakies przykładowe menu ??
Dziekuje, pozdrawiam
 
Witam,
To naturalne że synek jest głodny po jabłuszku bo ten posiłek jest posiłkiem uzupełniającym wprowadzanym głównie po to aby dziecko poznawało nowe smaki, a mleko stanowi główny posiłek.
Do zagęszczania mleczka lepszy jest kleik ryżowy,
Kaszkę można podać jako oddzielny posiłek mleczny np. wieczorem aby dziecko lepiej spało, ponieważ synek dostaje bebilon pepti to musi Pani kupić kaszkę bezmleczną i przygotować ją na bebilonie.
śniadanie mleko
II śniadanie mleko
obiad zupka-przecier warzywny z kaszką manną
Podwieczorek mleko
Późnym popołudniem deserek
Kolacja kaszka ryżowa-jedzona łyżeczką

Może Pani urozmaicać menu wprowadzając nowe smaki deserków oraz zupek
Gdy synek skończy 6 miesięcy zupa będzie już zawierała mięsko lub rybę.
 
moja corka skonczyla 5miesiecy. jest na mleku modyfikowanym. zgodnie ze schematami zywienia posilki mleczne powinny byc w tym wieku 4 po 180ml a u nas czesto sa tylko 3 po 160ml, do tego warzywno-miesny sloiczek 125-190g i sloiczek 125g owocow, do picia 150-250ml wody/herbatki. dziecko dlugo spi bo okolo 14-15h w nocy z czego 11h to przerwa miedzy wieczornym a porannym posilkiem. na jedzenie zostaje niewiele czasu ;) waga 7300g wiec na zaglodzona nie wyglada ;) niedlugo mamy wprowadzic mleko nastepne ktore jest bardziej kaloryczne wiec obawiam sie ze bedzie robila jeszcze dluzsze przerwy miedzy posilkami albo jadla jeszcze mniej. czy dziecko w tym wieku moze pic tak malo mleka?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Podnoszę temat:)
Mam synka która ma już 5 miesięcy i mamy już rozszerzoną dietę, jednak chciałabym zapytać czy odpowiednio go karmię. Dodam jeszcze, że mały jest na Bebilonie pepti zw. na skazę białkową i od 4 miesiąca (zanim dałam mu cokolwiek innego) zaczął wymyślać z mlekiem , nie chciał mi go pić, czasem nawet 6 godzin potrafił nie jeść. Od początku jak przeszliśmy na mleko sztuczne je co 3 godziny.
Nasz dzień wygląda mniej więcej tak:
Rano po obudzeniu trzeba chwilkę odczekac aż mały uzna że jest głodny i ok 8.00 kaszka ryżowa na gesto 60-tce ml mleka ( mleka rano nie chwyci sie juz od dawna)
Kolejny posiłek jest po drzemce wiec za ok 4 h.(11.00) i jest to albo 120 mleka (podane na spaniu) albo sucharek na mleku lub wodzie.
w między czasie caly czas podaje wodę oraz do posiłków bardzo dużo pije wody.
po 2 godzinach idziemy na spacer i sen, po obudzeniu słoiczek obiadku z króliczkiem, indykiem albo zupkę jarzynową. (15.00)
kolejny posiłek to mleko130 lub kaszka za ok. 3-4 godziny (18.00)
Nastepnie 130 mleka na spaniu (21.00)
Za dwie godziny mały albo dopije jeszcze mleka albo wody i śpi do ok 3, 4 i pije 130 mleka.

Bardzo proszę o opinie o naszej diecie, czy jest w porządku. Dodam, że mały jest bardzo pogodny i dobrze się rozwija. Jego sylwetka jest smukła ale długa.
po urodzeniu : 2900g 51cm
teraz: 7100g 70 cm
 
reklama
WItam, jak na 5-miesięczne dziecko to jada już dużo nowych produktów, zaskakujący jest sucharek, dziecko w tym wieku ma tzw. ekspozycję na gluten czyli otrzymuje 2-3 g kaszy glutenowej np.mannej do posiłku, nie podaje się dziecku innych produktów zawierających gluten a takim jest sucharek, ponieważ jest to bardzo silny alergen.
Podawanie jakiegokolwiek posiłku " na spaniu" jest niewłaściwym nawykiem dziecko powinni być świadome procesu jedzenie to jest element edukacji prawidłowych zachowań żywieniowych. Przyrost wagi jest właściwy. Jeśli tylko Pani dziecko nie ma objawów alergii to można powiedzieć że dobrze toleruje aktualną dietę, choć nie jest ona standardowa w ty wieku.
 
Do góry