reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu dla 5 miesięcznego niemowlaka

Moje znajome rozszerzały po 4 miesiącu jak były dzieci na mleku modyfikowanym dlatego myślałam że już mogę 😊 ale jeżeli musimy poczekać do tego 6 miesiąca to rozumiem i dziękuję za odpowiedź 😊

Ja moje tez karmiłam mm i starałam się czekac tak długo jak było to możliwe.
Corka była strasznie wcześnie gotowa na rozszerzanie jedzenia. Ale to ja jestem w tym związku strona dominująca i przetrzymałam ja tyle, ile się dało.
Zalecenia są obecnie takie, ze powinno się zaczac rozszerzanie diety w okolicach 6 mca życia. I to rozszerzanie ma polegać na stopniowym, powolnym wprowadzaniu nowych pokarmów. Nie na nakarmieniu dziecka do wypeku. Poczatki to bardziej zabawa smakami niż porządne jedzenie. Bułek się miesiąc bawił kawałkami jabłuszka zanim dostał je tak naprawdę do jedzenia.
 
reklama
Ja robiłam próby rozszerzania po 5 miesiącu, ale synek nie był gotowy. Wróciłam do tematu koło 6 miesiąca i też nie było gotowości. Za to od 7 miesiąca ładnie i powoli rozszerzamy menu :)
Wszystko z wyczuciem i obserwacją dziscka :)
 
Do góry