reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Morfologia krwi w ciąży

reklama
A ja tam wolę czytać. Lekarze to idioci, albo skąpcy, z oczu i fusów stawiają diagnozę;
nawet moja niby dobra ginekolog czasami w wyniku rozmowy ze mną daje skierowanie "to niech se Pani zbada" i po badaniach okazuje się czasami, że miałam rację.
 
Cześć dziewczyny,proszę o poradę,interpelacje wyników zanim udam się do lekarza a wizytę mam 21.04. Dzisiaj sama dla siebie zrobiłam morfologie krwi i wyniki mnie trochę zaniepokoiły. Wiem,że mogą one się różnić ze względu na odmienny stan ale nie wiem nawet jak bardzo. Podam te,które są podwyższone lub obniżone(bez jednostek).

Leukocyty 10,36 norma 4,6-10.00
Erytrocyty 3,91 norma 4.1-5.00
Hematokryt 36 norma 38-44
NEUT(neutrofile) 8.00 norma 1.50-7.00
NEUT% 77.2 norma 37-72
LYMPH%(limfocyty)15.6 norma 20-50.00

Czy któraś z was miała podobne wyniki w ciąży? Jest wstanie mi pomóc zanim doczekam się wizyty? Powtórzę badania jeszcze po weekendzie ale ciekawi mnie Wasza opinia. Czy mam się czym martwić? Jestem w 24tyg ciąży,wcześniejszą morfologia była ok(przynajmniej w zakresie tych norm lab.)Pozdrawiam:-)

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
Hej. Nie wiem czy dostanę odpowiedź. Bo jestem w podobnej sytuacji mam podwyższone trochę neutrolife obniżone limfocyty monocyty nieznacznie i PCT podwyższone o 0,06. Jak u cb się skończyło . Będę wdzięczna za odpowiedź. Bo ja się bardzo martwie
 
A w którym jesteś trymestrze? U mnie neutrofile skakały w 3 trymestrze. Najlepiej pokaz wyniki swojemu gin.
W 24 tyg jestem. Widział moje wyniki bo morfologię z przed dwóch miesięcy miałam podobna . Teraz mam wizytę 7 września ale mąż załatwił na jutro z tymi co zrobiłam teraz .Bo zaczęłam chodzić przemęczona i obolała wszędzie mimo że nie mam w domu dużo pracy.
 
W 24 tyg jestem. Widział moje wyniki bo morfologię z przed dwóch miesięcy miałam podobna . Teraz mam wizytę 7 września ale mąż załatwił na jutro z tymi co zrobiłam teraz .Bo zaczęłam chodzić przemęczona i obolała wszędzie mimo że nie mam w domu dużo pracy.
Sama ciąża jest dużym obciążeniem doa organizmu. A hemoglobine masz ok? Zmęczenie by moglo wskazywać na anemie ale to musi lekarz zobaczyć. Dobrze że masz jutro wizytę :)
 
reklama
Na wyniku hemoglobinę mam w normie i płytki krwi też mam 374dwa msc temu prawie 300 norma na wyniku 400 choć dla kobiety w ciąży niby do 300 .
 
Do góry