reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadczynność tarczycy w ciąży

Ullla

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Październik 2020
Postów
18
Witam jestem w 13 tygodniu ciazy i wykryto u mnie nadczynność tarczycy chorobe Cravesa. Zwracam się do mam ktore mialy lub mają tą chorobą w ciąży , jak u was wyglądał przebieg ciąży? Czy wszystko przebiegało wporzadku?
 
reklama
Tez mam gravesa basedowa , odpowiednia dawka leku i kontrola u endo napewno Ci wszystko powiedzą . Jakie masz wyniki i jakie leki ?
Thyrosan 2x1
Po 3 tygodniach brania unormowalo mi się Ft3 i Ft4 A było dość wysoki. Wczoraj na wizycie endo poinformowała mnie że mam bardzo wysokie ATPO . ATG tez jest zawyżone. TRAb również wysokie. Jedyne co mi lekarz powiedział to że trz3ba być dobrej myśli
 
Ja choruje na nadczynność tarczycy i Gravesa basedova od 10 lat. Zaczęło się po maturze i tak ze mną było tyle czasu. Odkąd zaszłam w ciążę choroba się wyciszyła a nawet przeszła w niedoczynność tarczycy. Lekarz twierdzi że w ciąży to normalne że choroba się wycisza. Teraz jestem w 33tc i z dzidziusiem jak narazie wszystko jest dobrze.
 
Ja jestem w 14 tyg ciaży i przy standardowych badaniach ciążowych na początku dowiedziałam się ze mam problemy z tarczycą gdyby nie ciaza to bym nawet nie wiedziala, okazalo się ze mam niedoczynnosc tarczycy i hashimoto biorę letrox na początku dawka 100 potem 150 ,teraz biore 3 razy w tygodniu dawkę 175 i 4 razy w tygodniu 150. Wyniki pieknie się unormowały.. podczas badania prenatalnego usg niczego niepokojącego lekarz nie zauważył.. dziecko rozwija się prawidłowo waga wzrost masy ciała..bardzo dużo kobiet choruje na tarczyce przed ciaza jak i w trakcie i bardzo rzadko ta choroba ma wpływ na dziecko podczas ciazy...szybko wykryta i odpowiednio leczona jest nawet zupelnie nie groźna...
 
Do góry