reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadżerka-polseptol

A

Asia_24

Gość
Mam pytanie moz ektóras z Was uzywała globulek polseptol.Mam po porodzie 3 stopień nadżerki i lekarz przepisał mi te globulki.Chciałabym dowiedzieć się czy są skuteczne,czy po zuzyciu trzeba jednak coś jescze zrobić z nadżerką?
 
reklama
Asia - żadna odpowiedź nie będzie tu miarodajna, bo to, co pomogło jednemu, niekoniecznie poskutkuje u drugiego. Ja stosowałam jakieś globulki na nadżerkę (nie pamiętam jakie, bo było to wiele lat temu) i pomogły.
 
ja tez mialam jakies globulki na 3 noce. ale dopytywalam sie lekarza o naturalne sposoby na takie dolegliwosci i doradzila mi jogurt naturalny - zarowno do picia, ale tez do wprowadzania paleczka kosmetyczna do pochwy. pomoglo. polecam.
 
Pierwsze słyszę, ale może to i dobry pomysł ten jogurt, chyba lepsze to niż wypalanie, ja też mam mała nadżerkę i tak odwlekam wizytę u gina, ale nie ma wyjścia i kiedyś trzeba będzie pójść
 
Ja używałam polseptolu przed wymrozeniem nadżerki. Nie jestem do końca przekonana czy to było żeby zwalczyć nadzerke. Mialam drugi stopień i to było na dlugo przed porodem. Polecam wymrazanie! Nic nie boli, nie ma powikłań i blizn.
 
Ja też mam jakiegoś stopnia nadzerka,lecz mi nic nie zapisała ginka na to.Mam sie zgłosić we wrzesniu na wizyte aby pobrać tytologie i może wtedy mi powie co z tą nadzerkarobić.A dobrze wiedzieć Irlandia ze wymrazanie nie boli i nie ma się powikłańi blizn.
 
czesc mam takie male pytanko co jes bardziej skuteczniejsze wypalanka czy wymrazanie ?? bo juz niedlugo jade do lekaza umowic sie na zabieg i chciala bym sie zdecydowac na jedno z tych dwoch zabiegow niech mi ktos powie jak sie czuje po tych zabiegach prosze o szybka odpowiedz
 
Mnie się wydaje, że to jest ten sam zabieg, tylko różnie nazywany, używa się do tego ciekłego azotu który ma temperaturę -80, bo kiedy mój lekarz to rozwarzał to używał określenia "wypalanie" a chodziło właśnie o to. Chyba, że są jeszcze jakieś metody laserwe, ale nic o tym nie wiem, może się ktoś jeszcze wypowie...
 
Wypala sie na goraco, to stary zabieg zdaje sie przy uzyciu elektrody. Mozr dojsc nawet do poparzenia pochwy, rany trudniej sie goja bywaja bolesne. Wymrazanie to cikły azot. Nie ma powikłan, szybko sie goi no i potem nie ma kłopotów z zajsciem w ciaze a po wypalaniu moga tworzyc sie blizny to utrudniajace. Po kriokoagulacji jest zakaz wspólzycia przez miesiac.
 
reklama
Do góry