reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Napinanie brzucha

Asiaa666

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Wrzesień 2021
Postów
19
Aktualnie jestem w 20 tygodniu ciąży. Mam za sobą dwa ogromne krwiaki. Praktycznie od początku ciąży mam ciagle napinanie brzucha, nie napina mi się cały brzuch jedynie podbrzusze. Ze względu na zagrożona ciąże praktycznie od początku leżę. Zgłaszałam ten problem na wizytach ale lekarz powiedział ,ze jeżeli szyjka się nie skraca to na teraźniejsza chwile nie ma powodu do niepokoju. Czy któraś z Was tez była w takiej sytuacji ? Bardzo mnie niepokoi ta sytuacja i każda wizyta jest dla mnie ogromnym stresem i niepewnością ze wzgledu na możliwość skracania szyjki.
 
reklama
Skoro budzi w Tobie wątpliwości to co mówi lekarz prowadzący to może po prostu skonsultuj się z jakimś innym? Nawet jeśli tutaj dziewczyny napiszą Ci że coś na to brały to i tak bez konsultacji lekarskiej zbyt wiele nie zdziałasz :)
 
Skoro budzi w Tobie wątpliwości to co mówi lekarz prowadzący to może po prostu skonsultuj się z jakimś innym? Nawet jeśli tutaj dziewczyny napiszą Ci że coś na to brały to i tak bez konsultacji lekarskiej zbyt wiele nie zdziałasz :)
Wiem , pytam z ciekawości . Jestem już umówiona na konsultacje z innym lekarzem .
 
A bierzesz magnez? Pijesz wodę butelkowa z magnezem i potasem czy np. Filtrowana z kranu? Mi poleciła polozna i jakaś tam różnice czuje, ale szału nie ma.

Mi się brzuch stawia od ok 5 miesiąca, bardziej po dłuższym spacerze czy wysiłku, ale spina się cały a nie tylko podbrzusze jak u Ciebie.
Jestem aktualnie w 37tc i do teraz brzuch się stawia i pomaga tylko leżenie na boku (jak leżysz na prawym czy lewym boku to również się spina czy dopiero na wznak czy podczas chodzenia?).
Jestem pod stała kontrolą ginekologa, w badaniach jest wszystko ok (usg,ktg, trzy badania prenatalne, przepływy itp.). Szyjka za każdym razem sprawdzana (dopiero niedawno się skróciła, ale ja mam do porodu już niedługo). Nie wiem od czego to zależy, lekarz również nie wie ale przez to stawianie baczniej mnie bada i na stawianie się kazał brac 3x1 Buscopan.

Dobrze, ze umowilas się do innego na konsultacje, warto sprawdzić co inny na to powie. A Chodzisz prywatnie czy na NFZ?
 
A bierzesz magnez? Pijesz wodę butelkowa z magnezem i potasem czy np. Filtrowana z kranu? Mi poleciła polozna i jakaś tam różnice czuje, ale szału nie ma.

Mi się brzuch stawia od ok 5 miesiąca, bardziej po dłuższym spacerze czy wysiłku, ale spina się cały a nie tylko podbrzusze jak u Ciebie.
Jestem aktualnie w 37tc i do teraz brzuch się stawia i pomaga tylko leżenie na boku (jak leżysz na prawym czy lewym boku to również się spina czy dopiero na wznak czy podczas chodzenia?).
Jestem pod stała kontrolą ginekologa, w badaniach jest wszystko ok (usg,ktg, trzy badania prenatalne, przepływy itp.). Szyjka za każdym razem sprawdzana (dopiero niedawno się skróciła, ale ja mam do porodu już niedługo). Nie wiem od czego to zależy, lekarz również nie wie ale przez to stawianie baczniej mnie bada i na stawianie się kazał brac 3x1 Buscopan.

Dobrze, ze umowilas się do innego na konsultacje, warto sprawdzić co inny na to powie. A Chodzisz prywatnie czy na NFZ?
Ze względu na wcześniejsze krwiaki niestety przez cały cały czas muszę leżeć , ponieważ lekarz twierdzi ,ze grozi mi przedwczesny poród. Chodzę jedynie do łazienki i na badania. Leżąc na bokach trochę mi odpuszcza ale szału nie ma, zależy tez od dnia . Biorę magnez ale pije niegazowana wodę butelkowa. Szyjkę jak na razie mam długa i twarda, na usg wszystko w porządku. Chodzę prywatnie. Na nst wizycie podpytam o ten Buscopan;)
 
Do góry