reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Napoje gazowane a ciąża

madeleinecurly

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Luty 2019
Postów
15
Cześć mamusie!
Mam do Was pytanie czy podczas ciąży piłyście napoje typu cola fanta? Mam wielka ochote ale się boję :( A czy od czasu do czasu można się napić energetyka ?
A i jeszcze jedno czy mozna jeść orzeszki ziemne? Mam ochotę na nic nacksy i te orzeszki w skorupce z biedronki ;)
Jestem w 15 tc
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi :))
 
reklama
Ujmę to tak. Dzisiaj w biurze obalilam puszeczkę coli full sugar. Nie pierwsza w tej ciąży. Na chwile obecna siedzę na kanapie i wpierniczam słone paluszki bo od orzeszków chce mi się więcej pic. Coli, żeby było jeszcze bardziej kontrowersyjnie :p
Ale energetyków bym unikała. Jakos dla mnie lepiej się trzymać od nich z daleka. Duża zawartość cukru, podwyższanie ciśnienia krwi w ciąży, która z założenia podwyższa ciśnienie...nie, już wole puszkę kolawki i paluszki.
 
Też sądzę, że nie możemy popadać w paranoję. Jak mam ochotę, to napije się coli, zjem chipsy, słodkie to jem codziennie, bo mam taką ochotę, fast foody raz na jakiś czas też. Unikam jedynie surowego i przetworów z mleka niepasteryzowanego.
 
W tej ciazy mam ochotę na wszystkie dania kuchni włoskiej. Pizzę, lasagne, spagnetti, macaroni cheese...wszystko skąpane w sosie pomidorowym. Akurat to moje małe ma taki apetyt i nie zrobię przykrości maluszkowi.
A jestem prawie pewna ze dzieta oparta na makaronie, żółtym serze i sosie pomidorowym nie należy do najzdrowszych. Ale nie będę się biczować z tego powodu. Jem to, na co mam ochotę, unikam surowego mięsa i jajek, niektórych owoców morza. Alkoholu nie pije bo nie lubię. Od kawy mnie w obu ciążach odrzuca. Słodycze mnie w żadnej ciazy nie kręciły. Hormony kontynuują swoją rewolucje i każda próba zduszenia ich buntu kończy się pogłębieniem przyjaźni z moja muszla klozetowa.
Unikaj tych energetyków. Lepiej zjedz coś tresciwszego.
Chcesz jeść słone orzeszki? To jedz. Na zdrowie. :p
Po ciazy wszystko wróci do normy.
 
Na wielu energetykach pisze ze nie zaleca się picia kobietom w ciąży ;) wiec może lepiej sobie odpuścić. Ale napoje gazowane czemu nie, jeśli masz ochotę spokojnie możesz wypić sobie szklankę coli
 
reklama
Na wielu energetykach pisze ze nie zaleca się picia kobietom w ciąży ;) wiec może lepiej sobie odpuścić. Ale napoje gazowane czemu nie, jeśli masz ochotę spokojnie możesz wypić sobie szklankę coli
 
Do góry