reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka chodzenia

elfica

elfica
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2007
Postów
156
Miasto
Rybnik
Drogie MamyMój Eryk kończył rok 25 lipca 2008. Chodzi sam przy meblach ale póki co jeszcze się boi sam zrobić kroczek bo gdy się puści mebli od razu siada na podłodze. prowadzamy go trochę za rączki i wtedy chodzi i strasznie się cieszy z tego jednak słyszałam, że niektórzy uważają, że nie powinno się tak dzieci prowadzać za ręce bo zniechęcają się do samodzielnego zrobienia pierwszego kroku.Proszę o rady i jak to u Was było z hodzeniem Waszych dzieci. W jakim wieku zaczynały dzieci chodzić i do kiedy dziecko samo powinno zacząć chodzić?pozdrawiamSylwia
 
reklama
U nas Maks zaczął chodzić jakoś tak jak miał 12 miesiecy. Pierwsze kroki robuł już wczesniej. Stał przy oknie, a nie daleko stała jaego półeczka z książeczkami. Tak wiec zrobił kilka kroczków i sobie wziął książeczkę. Ale z tego co wiem to jest sprawa bardzo indywidualna.
 
Zuza zaczęła stawiać pierwsze kroki po skończeniu roku; jeszcze teraz więcej raczkuje niż chodzi.Nigdy nie chodziliśmy z nią za rączki i jest to dobra metoda: sama wstawała przy meblach, sama zrobiła pierwszy kroczek. Dzięki temu teraz, nawet jak traci równowagę pięknie tąpnie na pupę i upadki nie są bolesne.Dzięki temu nie boi się chodzenia i chętnie je ćwiczy.
 
A mój malec ma obecnie 15 miesiecy i co!!!! jak miał 6 m siedzial, 6,5 raczkował a około 7 stanął sam w łozeczku i zaczał dreptać i dlalej drepta tylko ze czasmi ma przebłyski i sie pusci od mebelków i prezjdzie sam kilka kroków i stoi pewnie ale nadal nie chodzi sam i widocznie tak ma byc , pytałam sie lakarza i jest wszystko ok więc sie nie martw przyjdzie czas i twoje maleństwo zacznie chodzić :tak:
 
U mnie zaczął jak miał 13 m-cy, ok. 15 m-ca prawdziwie chodził, wcześniej były to pojedyncze kroczki. Wg książki powinno samo zacząć chodzić do 18 m-ca więc jeszcze u ciebie kupa czasu :-)
 
Każde dziecko rozwija się w swoim indywidualnym tempie :blink: mój urwisek zaczął ładnie chodził jak miał 11,5 miesiąca. Od 10 chodził przy meblach i robił sam kilka kroczków
 
Witam

Moj synek zaczal stawiac pierwsze kroki jak mial 13,5 miesiaca. A rozchodzil sie na dobre jak skonczyl 14 miesiecy. Mysle ze nie ma podstaw do obaw tym bardziej ze staje przy mebelkach. Mozliwe ze kilka dni "pusci sie" i pojdzie. Zycze powodzenia.
 
Moj synek zaczal chodzic przy meblach jak mial ok 7m a samodzielnie ok 10m. I prowadzalismy go takze za raczki, troche chodzil w chodziku, troche sam przy meblach i pomalu zaczal puszczac sie sam :-):-)
 
reklama
U nas raczkowanie w wieku 6 miesiecy, siadanie z raczkowania dopiero na przelomie 8/9 miesiąc, raczkował całe 6 miesiecy, pierwsze 3 kroki zrobił w wieku 10 miesięcy( prawie 11 miał) a samodzienie zaczął 5 dni przed pierwszymi urodzinami. za rączki chodził bardzo dużo, wręcz nas zamęczał, a pędu do samodzielnego chodzenia nabrał przez spacery i inne dzieci. jak widział,ze ludzie jego rozmiarów chodzą sami to sie puszczał i próbował :-)
 
Do góry