reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie lubi mleka modyfikowanego?

smarta - a czy na pewno tylko modyf. z butelki nie pije, a Twoje tak? pytam, bo nie jestem pewna czy problem jest z butla, czy z rodzajem mleczka.. Jesli chodzi faktycznie o mleczko, to nie wiem czy prubowalas stopniowo przyzwyczaic do smaku modyf., mieszajac swoje mleczko z modyfikowanym. Moja mala nie chciala pic krowiego, tylko modyf. i zaczelam ostatnio mieszac jej troszke krowiego, a reszte modyf powoli zwiekszajac ilosc krowiego i jak na razie idzie dobrze;-). Niestety trzeba by odciagac, a jak dla mnie to byl koszmar, moze tobie pojdzie lepiej, mam nadzieje.
maria09 - a skad bierzesz to nisko tluszczowe mleczko dla dzieci:confused:, bo mi lekarze do 3 roku zycia polecali dawac krowie mleko, ale tylko i wylacznie pelnotluste mleko (a do roku raczej dawac modyfikowane) :tak:. Mowili, ze dopiero od 3 roku mozna dac poltluste , a dopiero od 7 lat odtluszczone...(mieszkam na wyspach i to tutejsi lekarze i health visitor tak mi zalecali:tak:, ten tluszczyk dla rozwoju maluszkow jest podobno bardzo, bardzo wazny).
 
Ostatnia edycja:
reklama
smarta - a czy na pewno tylko modyf. z butelki nie pije, a Twoje tak? pytam, bo nie jestem pewna czy problem jest z butla, czy z rodzajem mleczka.. Jesli chodzi faktycznie o mleczko, to nie wiem czy prubowalas stopniowo przyzwyczaic do smaku modyf., mieszajac swoje mleczko z modyfikowanym. Moja mala nie chciala pic krowiego, tylko modyf. i zaczelam ostatnio mieszac jej troszke krowiego, a reszte modyf powoli zwiekszajac ilosc krowiego i jak na razie idzie dobrze;-). Niestety trzeba by odciagac, a jak dla mnie to byl koszmar, moze tobie pojdzie lepiej, mam nadzieje.
maria09 - a skad bierzesz to nisko tluszczowe mleczko dla dzieci:confused:, bo mi lekarze do 3 roku zycia polecali dawac krowie mleko, ale tylko i wylacznie pelnotluste mleko (a do roku raczej dawac modyfikowane) :tak:. Mowili, ze dopiero od 3 roku mozna dac poltluste , a dopiero od 7 lat odtluszczone...(mieszkam na wyspach i to tutejsi lekarze i health visitor tak mi zalecali:tak:, ten tluszczyk dla rozwoju maluszkow jest podobno bardzo, bardzo wazny).

ja mieszkam w Islandii.jest tutaj specjalne mleko dla dzieci od 6miesiąca do 2latek ma nawet koper włoski, bardzo dużo witamin jak otworzyłam karton to mi krówką buchnęło w nos:-) .mówią o nim że jest nisko tłuszczowe.w zasadzie nie wiem ile procent tłuszczu zawiera. jutro zapytam położna bo mam wizytę to napiszę.a na kartoniku nie pisze.znam dziewczyny co już od roczku dają dzieciom mleko 3.2.
o a ja nie wiedzialam że tak mozna mleko mieszac modyf.z krowim:confused:
 
Problem jest z mleczkiem, bo moje z butli piła zawsze jak gdzieś wychodziłam. Też myślałam, żeby mieszać modyf. z moim tylko to odciąganie mnie przeraża-nie cierpię tego, a poza tym trochę się boję, że mi się znów laktacja rozbucha, czego bym nie chciała skoro zamierzam kończyć powoli.
Ale jest pewien mały sukcesik-kupiłam kaszkę mleczno-ryżową (do tej pory miałam ryżową) bananową i dziś rano Anka pojadła ze smakiem!!! Zresztą wg mnie ta kaszka jest smaczniejsza niż wszystkie, które do tej pory próbowałam. Bardzo się cieszę. następny krok to będzie chyba mała dosypka tej kaszki do mleczka. Nie wiem tylko czy powinnam mieć wtedy jakiś inny smoczek? Pewnie tak, ale nie wiem jaki-podpowiecie?
Poza tym w czwartek idziemy do pediatry, to będziemy pytać o mleczko krowie i inne kwestie.
Póki co bardzo bardzo Wam dziękuję. Okazuje się, że opieka nad maluchem to czasami wyższa szkoła jazdy i pomoc innych Mam jest nieoceniona :-) Pozdrawiamy
 
Problem jest z mleczkiem, bo moje z butli piła zawsze jak gdzieś wychodziłam. Też myślałam, żeby mieszać modyf. z moim tylko to odciąganie mnie przeraża-nie cierpię tego, a poza tym trochę się boję, że mi się znów laktacja rozbucha, czego bym nie chciała skoro zamierzam kończyć powoli.
Ale jest pewien mały sukcesik-kupiłam kaszkę mleczno-ryżową (do tej pory miałam ryżową) bananową i dziś rano Anka pojadła ze smakiem!!! Zresztą wg mnie ta kaszka jest smaczniejsza niż wszystkie, które do tej pory próbowałam. Bardzo się cieszę. następny krok to będzie chyba mała dosypka tej kaszki do mleczka. Nie wiem tylko czy powinnam mieć wtedy jakiś inny smoczek? Pewnie tak, ale nie wiem jaki-podpowiecie?
Poza tym w czwartek idziemy do pediatry, to będziemy pytać o mleczko krowie i inne kwestie.
Póki co bardzo bardzo Wam dziękuję. Okazuje się, że opieka nad maluchem to czasami wyższa szkoła jazdy i pomoc innych Mam jest nieoceniona :-) Pozdrawiamy

jezeli masz butelki z Aventu to ten smoczek 3 jest do jedzenia kaszek bardzo dobry.1 jest od 0-1m., 2 od 1m.-3m. a 3 od 3m.-6m.jakoś tak.ale jeżeli używasz to wiesz.moja nie pije z tego samego mleka bo jej leci za szybko i się krztusi więc wykorzystuje go do dawania jej kaszki po kąpieli wieczorem bo tak to je łyżeczka.ja zaraz też mam wizyte.ciekawo ile mi mój niejadek utył:-)zapytam też ile to mleko co jej daje ma procent tłuszczu bo mówią koleżanki że to nisko tłuszczowe. a położnej nie pytałam o coś takiego wcześniej jak jej zmieniałam bo nawet nie przyszło mi do głowy:zawstydzona/y:
 
siemka!ja już po wizycie.mała zdrowiutka, lekarz aż się fascynował:))).co do tego mleka co ja jej teraz daje to ono wcale nie jest nisko tłuszczowe a wręcz przeciwnie bo 3.5procentowe!!tak to jest jak samemu się nie zapyta, a znajome tak rozumieją i o.to takie sprostowanie.pozdrawiam
 
Nasza pediatra odradza próbowanie mleka krowiego już teraz. Ale pojawiło się światełko w tunelu - chyba. Kupiłam Humanę bananową i Anka chętnie dziś wypiła (60 ml - jak na nią to dużo). Tylko się zastanawiam czy gdyby to mleko bananowe faktycznie jej przypadło do gustu, to czy może pić tylko takie? Czy powinna takie zwykłe modyfikowane też? Jej, gubię się już w gąszczu tych mlek!
 
Do góry