reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocki u 2,5 miesięcznego malucha-karmić czy usypiać?

Dołączył(a)
9 Styczeń 2018
Postów
2
Witam, chciałam zapytać jak wygląda to u Was i jak w sumie powinno to wyglądać? Moje 2,5 miesięczne dziecko śpi coraz dłużej w nocy. Zasypia po 19 i potrafi przespać nawet do 5 . Noce wyglądają jednak różnie-czasem obudzi się już około 24, czasem dopiero około 2.00-3.00 a i zdarzyło się, że obudziło się dopiero o 5. I teraz moje pytanie-czy jeśli dziecko przebudza się koło północy czy około 2.00-3.00 i daje mu smoczek i ono zasypia dalej to robię dobrze czy nie? Czy każde nocne przebudzenie dziecka powinno być równoznaczne z karmieniem go? ( karmię piersią) Czy jeśli po podaniu smoczka zasypia dalej bez problemu to znaczy, że jest ok i karmić nie trzeba?
 
reklama
Ja ekspertka nie jestem, ale jak moja coreczka budzi sie w nocy to daje jej cyca i zasypia. Wydaje mi sie, ze nocne karmienie jest wazne, bo w nocy jest bardziej kaloryczne mleczko...,
 
Witam, chciałam zapytać jak wygląda to u Was i jak w sumie powinno to wyglądać? Moje 2,5 miesięczne dziecko śpi coraz dłużej w nocy. Zasypia po 19 i potrafi przespać nawet do 5 . Noce wyglądają jednak różnie-czasem obudzi się już około 24, czasem dopiero około 2.00-3.00 a i zdarzyło się, że obudziło się dopiero o 5. I teraz moje pytanie-czy jeśli dziecko przebudza się koło północy czy około 2.00-3.00 i daje mu smoczek i ono zasypia dalej to robię dobrze czy nie? Czy każde nocne przebudzenie dziecka powinno być równoznaczne z karmieniem go? ( karmię piersią) Czy jeśli po podaniu smoczka zasypia dalej bez problemu to znaczy, że jest ok i karmić nie trzeba?

Jeśli dziecko przybiera na wadze prawidłowo to myśle ze jest Ok, jeśli są z tym jakieś problemy to wtedy bym karmiła min 1 raz jak się przebudza


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
To się wszystko jeszcze może zmienić i będzie się budzić, jednak jeśli śpi to widocznie ma większą potrzebę spania niż jedzenia :)
Jeśli nie spada z wagi to ja bym nie budziła.
Jednak karmienia nocne są ważne dla dziecka to zamiast smoka dałabym się chyba napić pierś i dalej by spała:)
 
Ona jeszcze nie ma takiego stałego rytmu jedzenia potem sama sobie dostosuje i będzie się budziła o tej godzinie co chce moja budzi się czasami jak w zegarku w ręku o stałych porach np. 10,1,4w nocy i potem o 7rano mniej wiecej
 
Mój syn jak miał 2 miesiąca tez tak robił i ja dawałam smoczek. Miesiąc później juz o godz 2-3 jak się budził to smoczka nie chciał, od razu wypluwal, musi być mleko. I tak zostało do teraz a ma 6 miesięcy. Jak mala przybiera normalnie na wadze to bym specjalnie nie dawała jej mleka. Jak będzie głodna to na pewno Ci to pokaże ;)
 
reklama
Do góry