reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nurofen

MamaNastki

Mamusie październikowe 07
Dołączył(a)
5 Styczeń 2008
Postów
381
Miasto
Aberdeen
Witam mamusie.Mam pytanie odnosnie Nurofenu i innych srodkow przeciwbolowych dla dzieci. Mala ostatnio przeszla "trzydniowke" i na dodatek zabki daja znac o sobie wiec ostatni tydzien to koszmar:tak:.Ale moje pytanie dotyczy Nurofenu jak dlugo mozna go podawac, chodzi mi o ilosc dni.Jedni mi mowia ze nie podawac za czesto bo dziecko sie uzalezni a inni (lekarze), ze podawac regularnie do czterech razy na dobe jesli jest taka potrzeba a ze u nas jest tak wlasnie robie natomiast juz 5 dzien gdzie nie koniecznie az 4 razy na dobe ale jednak:sorry2:.
I tak na prawde nie wiem kto ma racje, z jednej strony chec pomocy dziecku z drugiej obawa o zdrowie po za dlugim podawaniu leku?
moze wy macie jakis pomysl?
 
reklama
MAMONASTKI - a czytalas ulotke Nurofenu??? Ja niestety wyrzucilam, wiec nie wiem czy jest tam napisane cos wiecej, ale na kartoniku jest informacja, ze lek jest do doraznego stosowania.
Osobiscie mysle, ze lepiej chyba nie przesadzac z dlugoscia podawania jakichkolwiek lekow......Ja podawalam nurofen tylko jak maly mial goraczke.
 
tak czytalam ulotke tylko ze mala od zeszlej niedzieli ma goraczke, a lekarz przepisal jej po prostu paracetamol w syropku i butle ibuprofenu jeszcze:tak:.
dzieki za odpowiedz my juz na dzis zaprzestalismy lekow bo nie chce jej szpikowac
 
No wlasnie a tu zadnego problemu nikt nie robi jesli podaje sie dluzej?!ale juz nie daje i jakos bez tego musi wytrzymac niunia:tak: i my tez
 
Ja tez podaje nurofenik, jak maly ma katerek czy goraczke to przez trzy dni mu daje, jesli nie pomoze idziemy do lekarza, tyle mozna dawac bez konsultacji z lekarzem. Nurofen jest tez lekiem przeciwzapalnym i przeciwwirusowym. Przy podejrzeniu bólu ząbków daje paracetamol (panadol jak to woli to to samo).

Ibuprofen zawraty w nurofenie jest mocniejszy niz paracetamol, nalezy o tum pamietac, Wychodze z zalozenia ze im mniej lekow tym lepiej, dlatego ograniczam do minimum.
 
Nam ostatnio pani doktor przepidsała Nurofen aby podawać przez 5 dni 3x dziennie po 2,5 ml ważne aby było minimun 4 godziny odstępu pomiędzy podaniem leku
 
dziekuje za porady my zaprzestalismy juz nurofenu i jest w porzadku wiec nie mamy czym sie martwic:tak:
malej w ciagu dnia, jak jej bardzo daja sie we znaki dziaselka podaje taki specjalny proszek(doslownie) na jezyczek i tak mniej wiecej na jakies 3 godziny pomaga wiec juz nie mam obaw co do norofenu:-)
 
Ja nurofen mam też czasami przepisany przed pediatrę jak zaczyna się jakaś infekcja. On działa bardzo dobrze przeciwzapalnie i to też chroni dziecko przez rozwinięciem się infekcji.
Jak ma dużą gorączkę podaję Nurofen ale forte silniejszy i też efekt jest bardzo szybko. z podawaniem problemu nie ma bo smak... pycha :D
 
reklama
ja dostalam nurofen dla Jasia przeciwzapalnie z nystatyna na plesniawki. i mu bardziej szkodzi.tak mi sie zdaje. jak mu daje przez strzykawke to krzyczy chyba mu nie smakuje. do tego dziś postanowiłam już mu nie dawać bo słychać jakby podraznilo mu gardelko. od tego leku. probowalam. niby dobry ale przy polykaniu czuć ze to ostry lek. mam smak truskawki.
 
Do góry