reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

olej lniany

mama_Babla

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2012
Postów
92
Witajcie,

Wyczytałam że olej lniany to bogactwo Omega-3 itd, i że warto dodawać go do posiłków, zwłaszcza dzieci. Postanowiłam zaopatrzyć się w taki olej, poszłam do sklepu ekologicznego i czytam etykietę. A tu jak byk: dla dorosłych i dzieci powyżej 3 lat. Mój Młody ma lat 1,5 niecałe. Czy któraś z Was ma doświadczenie z tym olejem, czy podawała go młodszym dzieciom, a jeżeli tak, to w jakiej postaci?
A jeżeli nie olej lniany, to co podajecie z kwasami Omega poza rybami morskimi?

pozdrawiam
 
reklama
Hej. Miałam kiedys lniany olej. No i kupiłam aptece z półki.
bardzo szybko zjełczał. Dlatego powinien byc kupowany z lodówki,najlepszy jest olej lniany budwigowy. Ja dawałam córce do zupy ale nie chciałą jesc bo czuła smak. No i w koncu dałąm sobie spokój,kupiłam rybki z molers dostosowane do wieku tez z omega 3.
Jezeli chcesz go podawac najlepiej zapytaj lekarza.
 
Hej

Ja używam oleju lnianego. Dodaje go do obiadów. Daję go również swoim dzieciakom, syn 4,5 roku i córeczce 7miesięcy. Pytałam się pediatry, czy można dawać tak małym dzieciom, to powiedziała, że tak, więc daję:tak:. Tak ok pół łyżeczki, do ugotowanej już zupki. W moim mieście jest tłoczony, mam świeżutki i trzymam w lodówce max 3 miesiące.
 
O super, dziękuję za odpowiedź. Też mam dostęp do dobrego oleju tylko trochę się bałam. Póki co podawałam tylko masło i oliwę z oliwek, ale bardzo chciałabym włączyć inny olej.

Pozdrawiam!
 
Jeśli olej lniany, to tylko dobrej produkcji i jak najświeższy, bo szybko traci jakość i staje się źródłem wolnych rodników.
My go nie stosujemy, tak samo jak ryb w diecie. Za to młody codziennie pije tran Mollers.
 
Aniag, ja kupuję bezpośrednio po tłoczeniu:tak:, a zużywam 0,5 l w około 3 tyg:-). Dzieciakom i mi nic nie jest, więc jest dobrej jakosci
 
edytakornel jeśli masz takie źródło, to się tylko cieszyć :) Oleju lnianego używałam kiedyś w diecie fretki, mi osobiście nie podpasowuje on smakiem, a szkoda, bo jednak wartości swoje ma.
 
Aniag, ja go na początku piłam na czczo łyżką:-D:-p. Teraz dodaję do zup i drugiego dania i dla mnie rewelacja w smaku:rofl2:.
 
Witam my też całą rodzinka pijemy olej lniany dzieciom daje po łyżce stołowej a my z mężem też pijemy po łyzce stołowej albo przygotowuję go z twarogiem dodaje cztery lyżki stołowe do tego np. paprykę marynowana pokrojoną w kostkę czosnek trzy ząbki lub cebula szczypiorek a do zup to chyba do talerza bo gotując traci swoje własciwosci .My pijemy już 4 rok olej lniany z terminem 3 miesięcznym przydatności do spożycia kiedyś oglądałam program o tranie w kapsułkach jak jest produkowany i tranowi mówię nie .Pozdrawiam i miłego dnia życzę.
 
reklama
Olej lniany można podawać powyżej 1 roku życia (wtedy wątroba dziecka zaczyna produkować enzymy desaturazy niezbędne do zamiany kawasu tłuszczowego alfa linolenowego w EPA i DHA ).Olej lniany bardzo szybko jełczeje dlatego powinien być przechowywany cały czas w lodówce i z daleka od światła. Dobrej jakości olej lniany ma proporcje kwasów tłuszczowych omega 3 do omega 6 około 4/1 i takich proporcji niema żadna ryba ani tłuszcz rybi .Olej lniany szybko się psuje i można go przechowywać około 2 miesiące .U dzieci przemiana omega 3 zawartego w oleju lnianym w EPA i DHA jest bardzo dobra .U dorosłych wraz z wiekiem przemiana ta słabnie dlatego olej lniany jest znakomitym źródłem omega 3 dla osób młodych. Tran Mollers według mojej oceny posiada głownie utlenione omega 3 kompletnie nie przydatne dzieciom. Zawiera natomiast dużo witaminy D niezbędnej dla dzieci i dorosłych szczególnie w zimę .Dlatego warto podawać olej lniany dla dzieci .Najlepsza przyswajalność ma olej lniany dokładnie wymieszany z chudym twarogiem.
 
Do góry