reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Olej z wiesiołka.

Tysiek991

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
8 Kwiecień 2019
Postów
139
Dziewczyny, tak jak w temacie.
Jestem w 4tc i dziś gin zaleciła mi picie wiesiołka. Wiem że wiesiołka można pić pod koniec ciąży, że to pomaga ale na początku?
Czytałam sprzeczne informacje i nie wiem co mam robić.
 
reklama
Rozwiązanie
Jasne, lekarka pewnie wie co robi. Moze Twoja jest swiezo po jakims kursie i ma dostep do najnowszych badan odnosnie wiesiolka. Ale gdybys miala watpliwosci, obawy to np. olej lniany ma super wlasciwosci, ja pije cala ciaze (oczywiscie z malymu wyjatkami, gdy mi sie wydaje, ze juz dzis pilam :p)
Dziewczyny, tak jak w temacie.
Jestem w 4tc i dziś gin zaleciła mi picie wiesiołka. Wiem że wiesiołka można pić pod koniec ciąży, że to pomaga ale na początku?
Czytałam sprzeczne informacje i nie wiem co mam robić.
Trochę mnie to zdziwiło, gdy się starałam dużo dziewczyn brało olej z wiesiołka ale tylko od 1dc do owulacji potem że względu na to że może wywoływać mikroskurcze macicy odstawiały aż do kolejnego okresu.
Więc chyba w ciąży nie jest wskazany, zwłaszcza na początku..
 
Ja ze szkoly rodzenia przebytej w 2018 roku wynioslam informacje, ze od 34tc mozna stosowac, ladnie przygotowuje szyjke do porodu. Ale wczesniej bym sie bala. Teraz tez mam zamiar stosowac ale na pewno nie juz, a porod w grudniu. Nie spotkalam sie z taka informacja zeby stosowac cala ciaze-jak zalecil Twoj ginekolog :-?
 
Hmmm... Ja na czas ciazy wiesiolek odstawilam - balam sie, ze bedzie klopot z szyjka - slyszalam, ze zaleca sie go na koniec ciazy aby szyjka byla miekka i elastyczna - na poczatku ciazy tego nie chcemy przeciez.
 
Hmmm... Ja na czas ciazy wiesiolek odstawilam - balam sie, ze bedzie klopot z szyjka - slyszalam, ze zaleca sie go na koniec ciazy aby szyjka byla miekka i elastyczna - na poczatku ciazy tego nie chcemy przeciez.
Dziewczyny, tak jak w temacie.
Jestem w 4tc i dziś gin zaleciła mi picie wiesiołka. Wiem że wiesiołka można pić pod koniec ciąży, że to pomaga ale na początku?
Czytałam sprzeczne informacje i nie wiem co mam robić.
Słyszałam, że od 1dc do owulacji, później tylko przed porodem jakoś. Dziwne, że takie zalecenie, bo ostatnio zaczęłam brać i dostałam info, że tylko do owulacji, bo w ewentualnej ciąży może być ryzyko poronienia.
 
reklama
Ja dostałam zalecenie olej z wiesiola znaczy kapsułki o'e'p'a'rol femina 2xdziennie cała ciążę brałam jak nie było w aptece to czysty olej z wiesiolka ale w kapsułkach no może po za wyjątkami że mi się zapomniało ale z szyjką nic nie bylo a nawet przenosilam ciążę, wszystko było wysoko a olej z wiesiolka ma dużo omega 6 i mi gin właśnie dlatego zalecila. Myślę że nie zaszkodzi a na następnej wizycie zapytaj czemu ma służyć brany przez Ciebie olej z wiesiolka jeśli gin da logiczne wytłumaczenie nie ma czego się obawiać :-) W końcu to specjaliści wiedzą co robią :-)
 
Jasne, lekarka pewnie wie co robi. Moze Twoja jest swiezo po jakims kursie i ma dostep do najnowszych badan odnosnie wiesiolka. Ale gdybys miala watpliwosci, obawy to np. olej lniany ma super wlasciwosci, ja pije cala ciaze (oczywiscie z malymu wyjatkami, gdy mi sie wydaje, ze juz dzis pilam :p)
 
Rozwiązanie
Do góry