reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pediatra - zalecenia

Wysypka za uszkami i odrobina na brzuszku. Juz sama sie zastanawaim czy to nie od potu, bo wczoraj przejechalismy do CH ???

Kach dopiero temperatura 38,5 st mozna sie zaczynać martwić. Moze ma troszke podwyższoną bo jest gorąco lub sie przegrzała :) spokojnie, nie martw sie :) jest ok.
Ja artosz codziennie rano z łóżeczka wyciągam i jest mokry, a spi w koszulce lub bodziaku tak sie poci. A kołderkę też ma cieniutką ::), ale nie mogę go przecież nie przykryć, choc czasem moze i powinnam, ale oczywiscie mi sie wydaje ze zaraz zmarznie. Ach te matki :) ;)
 
reklama
Ja mam to samo, bo jak dziecko spi to mam zakodowane ze musi byc przykryte, no wiec ostatnio zaczelam go przykrywac tylko cieniutka chusta, bo upaly juz sie daja we znaki, ale i tak czesto jest spocony.
No i meldujemy sie po kolejnej wizycie u pediatry, tym razem szczepionki niet. Waga 8.200, wzrost 66 cm, obwod glowy 45.5 (po raz kolejny zapisane w aktach, ze glowa powyzej statystyk , ale juz przestaje sie tym przejmowac), jak sprawdzala mu bioderka i nozki, to ataku smiechu dostal :). Kazala dokonczyc buteleczke z witamina D, a pozniej mam podawac multiwitamine i zelazo, no i opalac go codziennie najlepiej na golasa przez 10 min. To tyle lekarskich newsow.
 
jestem tu od niedawna i mam do was pytanie od kiedy można wprowadzać nowości do diety malucha?? muszę czekac na zalecenia pediatry czy mogę powoli sama zacząć wprowadzać. Mała w sobote skończy 4 miesiące a karmie ją bebilonem pepti. sprobowałam jej dać jabłko i bardzo samkuje ale czy to za wcześnie??
 
Jaga ja dawalam mojej Natce juz jablko,banana ,marchewke,soczek marchwiowy
pediatra mówila ze od 3,5 miesiaca moge zaczac jej podawac.
 
Rybka pisze:
Tetka opalać takie małe dziecko - chyba ta lekarz powariowała ???
Nie w takim sensie, zeby mial sie byczyc na plazy :) no i tez nie w najwieksze slonce, ale zeby nie stronic od slonca i tak 10-20 minut wystawiac (oczywiscie z odpowiednia ochrona) coby kosci dobrze rosly,a musi je miec mocne coby dzwignac swoje duze cialko :D

hm, a czy wiecie cos na temat arbuza, zapomnialam zapytac lekarke, a jakos nic ne znalazlam w necie, najbardziej interesuje mnie czy sa jakies przeciwskazania.
 
he, he, pomyslalam a nie napisalam. przeciwskazania dla malucha, ja to sie obzeram nieprzyzwoicie arbuzem ;D, zreszta cala ciaze tez byl to moj glowny owoc, zastanawiam sie tylko, czy moglabym podac odrobine soku z arbuza Toskowi, tak blagalnie na mnie patrzy jak go (arbuza nie Teo :laugh:) jem ?
 
reklama
Do góry