reklama

Pielęgnacja skóry atowpowej dzieci i niemowląt

Pielęgnacja skóry dziecka do ogromna odpowiedzialność. Delikatna i wrażliwa potrzebuje najbardz

1. dermolab.pl

dermolab.pl Początkująca w BB

Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest bardzo częstym schorzeniem pojawiajacym się już u noworodków. Zaczerwienienie, krostki i świąd o sobie zapomnieć zarówno mamom jak i dzieciom.
    Alergia skórna bywa bardzo kłopotliwa. W kaki sposób pielęgnować skórę dzieci by zatrzymać postęp podrażnień.
    oto kilka moich propozycji:
    1. Kąpiele w preparatach bardzo delikatnych: Emolium, Atoderm, A-derma, Pediatril
    2. kremy i balsamy kojące podrażniona skórę dzieci najlepiej z tej samej firmy co żele aby zmniejszyć ilość substancji aktywnych a jednocześnie mogących spowodować uczulenie.[​IMG][​IMG]

2. Rosi79

Rosi79 Fanka BB :)

A czy smarowac czyms skore po kapieli w oilatum???
    Czytalam ze smarowanie np oliwa zatyka pory i jeszcze gorzej robi sie ze skora?a w innym miejscu znowu czytam ze trzeba ciagle natluszczac zmienione chorobowo miejsca.I juz nie wiem co robic.

3. reklama
  4. mazia86

mazia86 Początkująca w BB

Moj Maksiu mial 2 miesiace kiedy pediatra stwierdzil ze ma AZS bo mial skaze bialkowa,a to ponoc czesto idzie w parze.Zaczelismy stosowac emoliety,kiedy plyn do kapieli sie skonczyl zaczelam myc malego zwyklym szarym mydlem i do tej pory ma gladka i miekka skore( a ponoc szare mydlo wysusza).Tak wiec wszystkim mamom serdecznie polecam przetestowanie tego mydelka zanim zaczniecie kupowac drogi plyny,oliwki itd

5. mazia86

mazia86 Początkująca w BB

Nam pediatra zalecil stosowanie jednego produktu np.plynu do kapieli albo zamiast plynu to oliwki itp,itd

6. elka74

elka74 Aktywna w BB

Ja i mąż mamy AZS, niunia od urodzenia jest myta szarym mydłem. Im mniej składników tym większa szansa że nie będzie uczulenia. Dzidzia ani plamki:):)
    A do pielęgnacji po kąpieli najdelikatniejsza jest płynna parafinka ( w aptekach jako składnik do produkcji leków)

7. Rosi79

Rosi79 Fanka BB :)

Te szare mydlo to jakie??Czy Biały Jelen to to mydło???

8. bobomama24

bobomama24 Mama Izy i Martynki

dziewczyny a czy suche nawracajace miejsca w szczegolnosci za uszami i i w srodku i na na szyi i zgieciach rak to moze byc AZS?

Poleć forum