reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze objawy ciąży

Dzięki dziewczyny ale wiecie jak to jest jak się długo wyczekuje dzieciątka to wtedy każdy ból potrafię nadinterpretować i wyglądam tej prawdziwej a nie urojonej ciąży.
 
reklama
Dzięki dziewczyny ale wiecie jak to jest jak się długo wyczekuje dzieciątka to wtedy każdy ból potrafię nadinterpretować i wyglądam tej prawdziwej a nie urojonej ciąży.
No ale czekaj, pisałaś 12.05, dzisiaj minęły prawie dwa tygodnie, to czemu nie robisz testu?
Moja rada: ściągnij sobie aplikację w stylu pamiętnik czy coś i pisz tam swoje przeczucia, myśli, itd. Mam nadzieję, że miesiączka już nie nadejdzie, ale jeśli, to potem przeczytaj to co napisałaś i zdasz sobie sprawę, że to naprawdę bez sensu. Mi to pomogło. Czułam się jak skończona idiotka, ale dobre było to, że absolutnie nikt, ani znajomi, ani obce osoby w necie, nie wiedział, że świruję. A odbijało mi naprawdę mocno. Nie piszę tego, żeby Cię osmieszyc, ale psycholodzy i specjaliści od płodności są zgodni - obsesje nie pomagają w zajściu. Mnie jako staraczkę doprowadzały do szału te porady, uważałam je za chamskie i głupie, ale w obu przypadkach zaszłam w ciążę kiedy nie tylko nie myślałam o zapłodnieniu, ale wręcz byłam pewna, że nic z tego nie wyszło. Znam mnóstwo przypadków, w realu i w necie, że pary zachodziły w ciążę po adopcji albo kiedy zaakceptowały fakt, że będzie bardzo trudno i lepiej się poddać.
Dobrze wiem, że staranie o malucha to przykry etap dla każdej pary, a każdy dzień, dosłownie każdy, przypomina, że nie macie dzieci. Jeśli czujesz, że nie dajesz rady sama sobie z tymi myślami poradzić, to nie pomoże Ci forum, a psycholog. Każda kobieta inaczej przechodzi ciążę. Moja mama nie czuła w ogóle do porodu, że jest w ciąży. Moja ciocia kilka dni po stosunku czuła, że będzie miała CHŁOPCA! Czaisz to? Moja koleżanka jak sikała na test to już wiedziała, że poszło. Ja w tej ciąży sikałam na test tylko po to, żeby wiedzieć, że mogę iść na imprezę i pić. Odłożyłam test, żeby się wysikać do końca i zobaczyłam drugą kreskę. Ile kobiet, tyle odczuć i nikt Ci w tym nie pomoże. Pisanie na forum, by się zapytać czy możesz być w ciąży to jak gaszenie pożaru benzyną. Będziesz tylko więcej myśleć, a pomocy żadnej. Trzymaj się ciepło i daj znać co wyszło ❤️
 
Do góry