reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze zabki, stanie i chodzenie

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Moj synek w przyszlym tygodniu konczy 11 miesiecy. Ma dwa zabki na dole i gorne jedynki. Chcialam zapytac kiedy trzeba zaczac pielegnowac zabki bo narazie chyba jeszcze nie? I mam inne pytanie. W zeszly poniedzialek syn stanal pierwszy raz trzymajac sie brzegu lozka i teraz staje bez przerwy. Mam lozko turystyczne, na gorze jest metal za ktory lapie, oczywiscie za kazdym razem go trzymam zeby nie uderzyl sie ani nie upadl. I tak bez przerwy co chwile. Jak go postawilam przy lozku ze szczebelkami to chwycil sie szczebelkow ale ciezko zapobiec by nie uderzal w nie glowa. Powinno sie kupic kojec ze szczebelkami, czy w jaki sposob powinien sie uczyc stac? I czy to juz jest moment na obnizenie lozka na sam dol? I ile czasu mija od stania do chodzenia?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Moje dziecko zaczęło stać i chodzić przy meblach na 7 miesięcy. I najlepsze, że nie potrafiła wtedy siadać, tego nauczyła się później. chodziła sama na 11. Nigdy jej nie pomagałam. Etap przewracania trzeba wytrzymać, łóżeczko powinno być już dawno obniżone, a jak wstaje to wcale nie rozumiem pytania.
Zęby od pierwszego myłam szczoteczka.
4,5 msc i sama potrafiła z pozycji czworaczej usiąść? [emoji55] Nieźle


Autorko tak ząbki należy czyścić już od samego początku tak jak piszą dziewczyny, co do stania moja wstawala mając 6 czy 7 msc, pierwsze kroki mając 9. Na początku wstawanie w łóżeczku, przy meblach i gdzie się dało i chodzenie bokiem, dopiero potem samodzielne wstawanie bez trzymania się czegoś. Na początku fakt warto asekurować dziecko żeby nie zrobiło sobie krzywdy upadając ale ono musi się też nauczyć że jak upadnie to zaboli itd żeby mogło zrozumieć że musi uważać i że mama nie zawsze złapie [emoji6]
I wtedy już w spacerówce sama siedziała komicznie to wyglądało bo 4 m-ce to mała kropka, ale tak było.
 
reklama
Jestem zla na siebie ze o tym nie pomyslalam i nie mylam mu dziasel ani zabkow. Polozna byla tylko raz i o zabkach nie mowila. Zamawiam w smyku szczoteczke i chusteczki do przemywania dziasel. A jaka szczoteczke lepiej kupic taka z wypustkami masujacymi czy zwykla silikonowa?
Choc mi podpasowala firma Canpol Babies bo maja fajne rzeczy.
 
I wtedy już w spacerówce sama siedziała komicznie to wyglądało bo 4 m-ce to mała kropka, ale tak było.
Musialo to uroczo wygladac, jak takie malenstwo siedzialo. A ja bardzo szybko mowilam i bardzo duzo, duzo wczesniej niz chodzilam. Nie bylo mnie widac a slychac tak ze mowili o mnie gadajaca glowa ;). Z kolei synek jeszcze nie mowi wyrazow tylko gaworzy choc wychodzi mu juz np mamamama.
 
Ząbki myj szczoteczkanz woda jeśli maluszek nie zaakceptuje narazie smaku pasty. Ważne żeby wyrobić c ten nawyk bo bywa że ciężko wsadzić do buzi szczoteczkę i cokolwiek umyć takiemu brzdąców, trzeba cierpliwości i systematyczności żeby się przyzwyczaił. Co do stania i chodzenia to moja córka stała na 6msc jakoś odrazu po tym jak zaczęła raczkować i chodzić zaczęła sama na 9ms. Ale im później dziecko stanie tym mniej czasu może minąć do chodzenia bo już poprostu jest całe silniejsze niż taki polroczniak i przychodzi to łatwiej.
 
Musialo to uroczo wygladac, jak takie malenstwo siedzialo. A ja bardzo szybko mowilam i bardzo duzo, duzo wczesniej niz chodzilam. Nie bylo mnie widac a slychac tak ze mowili o mnie gadajaca glowa ;). Z kolei synek jeszcze nie mowi wyrazow tylko gaworzy choc wychodzi mu juz np mamamama.
Zgadza się zarówno jak taki maluch siedzi chodzi czy właśnie mówi jest to rzadko spotykane i ludzie się dziwia😊
 
W tym wieku nie powinno dziecko siedziec i stac bo moga byc problemy potem[emoji27]
Jeśli było posadzone i dzięki temu "samo" siedziało to tak, wtedy mogą być problemy. Ale jeśli dziecko siada samo, z odpowiedniej pozycji to widocznie jest na tyle silne no i raczej ciężko mu w tym przeszkodzić żeby tego nie robiło.
Ostatnio widziałam filmik w którym mama jak sama napisała "uczy" pół roczne dziecko chodzić trzymając go za ręce i raczej ciągnąć po podłodze bo maluch nawet nogami nie przebiera...
 
Ostatnia edycja:
reklama
W tym wieku nie powinno dziecko siedziec i stac bo moga byc problemy potem😰
Też znam dziecko, które zaczęło siadać jak miało 5 miesięcy, a stawać na nogi ok 7 miesiąca. Też było mi ciężko w to uwierzyć, bo myślałam, że matka dziecka je sadza, ale widziałam jak mała sama siadała. Dzieci różnie się rozwijają, a nie przywiąże się dziecka do łóżeczka, żeby nie siadało czy stawało, bo jest za małe
 
Do góry