reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamienie we wczesnej ciazy

szklaneczka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2023
Postów
21
Cześć Dziewczyny. Doradźcie co mam zrobić. Tydzien temu powinnam mieć okres. Nie dostałam go więc zrobiłam test i okazał się pozytywny. Cieszyłam się aż tu wczoraj zobaczyłam lekki różowy śluz. Wystraszyłam się że plamie i zapisałam się na jutro do ginekologa. Wcześniej zapisana wizytę miałam za 3 tygodnie ,żeby już było widać serduszko.jestem w 5 tygodniu ciąży i 1 dzień . Pewnie lekarz nic nie zobaczy .Chciałabym wykluczyć ciążę pozamaciczna ale to pewnie za wcześnie . Wacham się czy iść. Jeśli nic nie będzie widać to tylko większy stres będzie
 
reklama
Cześć Dziewczyny. Doradźcie co mam zrobić. Tydzien temu powinnam mieć okres. Nie dostałam go więc zrobiłam test i okazał się pozytywny. Cieszyłam się aż tu wczoraj zobaczyłam lekki różowy śluz. Wystraszyłam się że plamie i zapisałam się na jutro do ginekologa. Wcześniej zapisana wizytę miałam za 3 tygodnie ,żeby już było widać serduszko.jestem w 5 tygodniu ciąży i 1 dzień . Pewnie lekarz nic nie zobaczy .Chciałabym wykluczyć ciążę pozamaciczna ale to pewnie za wcześnie . Wacham się czy iść. Jeśli nic nie będzie widać to tylko większy stres będzie
Badałaś betę?

Nie wiem, na jakim jest poziomie w Twoim przypadku, ale na tym etapie powinien być widoczny pęcherzyk w macicy.

Lekko różowy śluz to nie powinno być coś poważnego.
Jeśli byłaby to żywa, czerwona krew, to wtedy można byłoby się obawiać.

Natomiast ja jestem za tym, byś poszła jutro do ginekologa, np. chociażby po to, by wykluczyć cp.
 
Badałaś betę?

Nie wiem, na jakim jest poziomie w Twoim przypadku, ale na tym etapie powinien być widoczny pęcherzyk w macicy.

Lekko różowy śluz to nie powinno być coś poważnego.
Jeśli byłaby to żywa, czerwona krew, to wtedy można byłoby się obawiać.

Natomiast ja jestem za tym, byś poszła jutro do ginekologa, np. chociażby po to, by wykluczyć cp.
U mnie tak zaczęło się poronienie od różowego śluzu , ale jak zauważyłam to po pół h już krew ze skrzepami była 5+ 6. Jakiś tak i na usg w szpitalu lekarz powiedziałam ze pęcherzyk wyglada jak na 3 ci tydzien albo tylko tyle zostało jeszcze …
 
Natalia przykro mi. Ja też przeszłam poronienie i ciążę pozamaciczna. Wiem jakie to trudne. Teraz na papierze zobaczyłam plamkę jasnoróżowej krwi. Jakby rozcieńczonej. Boję się bardzo... narazie to tylko niewielkie plamienie od wczoraj. Zobaczymy co lekarz powie jutro
 
Natalia przykro mi. Ja też przeszłam poronienie i ciążę pozamaciczna. Wiem jakie to trudne. Teraz na papierze zobaczyłam plamkę jasnoróżowej krwi. Jakby rozcieńczonej. Boję się bardzo... narazie to tylko niewielkie plamienie od wczoraj. Zobaczymy co lekarz powie jutro
Lekarz nic nie powie, bo na USG zapewne nic nie zobaczy, a bez bety nie powie Ci, że jesteś w ciąży. Zleci betę z przyrostem i zaprosi za tydzień. Test ciążowy nie jest wyznacznikiem dle lekarza.
 
A moim zdaniem zobaczy, bo jakby nie patrzeć to już będzie skończony 5 tydzień, czyli de facto 6.
Może być już nawet zarodek z serduszkiem. U mnie był 5t4d.
I też wizyta była w związku z plamieniem.
 
Wszystko zależy od sprzętu jakim dysponuje. U mnie w 4 tyg. był widoczny pęcherzyk, bety robić nie musialam. Powodzenia trzymam kciuki, napisz gdy wrócisz od gina.
 
Ja bym zbadała betę i zrobiła jej przyrost. Też bym progesteron oznaczyła.
Później umówiła się do lekarza. Mi po pozytywnym teście kazał zrobić betę i jej przyrost. I później na wizytę.
 
reklama
Do góry