reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamy po żelazie...

kantadeska

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
4 Maj 2008
Postów
122
Miasto
Chełm
Mój Maciuś ma anemię i podajemy żelazo, niestety czasem zamiast ładnie łykać to krzyczy i ulewa mu się. zakładam pieluszką, niemniej jednak zauważyłam na dwóch takich fajnych kaftanikach takie "paskudne" plamy, które niestety nie chcą się sprać. Ja piorę w Jelpie, bo on nie uczula, a mały niestety ma skórę taką alergiczną. Ale niestety poczciwy Jelp nie radzi sobie z plamami z żelaza:( Czym je potraktować? Vanish? Po nim i tak bedę musiała uprać w Jelpie. Ale... Chyba będę próbować...
 
reklama
wiem co za ból po żelazie bo tez go podaałam synowi
możesz dodawać żelazo do herbatki albo soczku ma słodki smak więc dziecko wypije tylko musi wszystko wypić ale może pić nawet cały dzień w ten sposób unikniesz plam
a co do tych juz istniejących to polecam vanish oxy action troszke na plamę a potem do prania dodać dobrze wypłukać można odwójnie wyprać jeżeli mały ma problematyczna skórę polecam działa na wzystkie plamy a bedzie ich jeszcze wiele:-D
 
grzechotko... zelazo nalezy podawac miedzy posilkami -ani od razu po jedzeniu ani tuz przed jedzeniem bo wtedy najlepiej sie wchlania, nie nalezy podawac zelaza w zadnej innej formie.. a juz na pewno rozwodnionej.. wtedy nie ma znaczenia czy dziecko wypilo wszystko czy nie..nie wchlonie sie tyle ile powinno...

kantadeska jak juz pisalam podawaj miedzy karmieniami wtedy unikniesz ulewania, natomiast przy samym podawaniu zaloz sliniaczek albo poloz reczniczek pod buzke i jak podasz zelazo to to co wyleci z buzki obetrzec i plam nie bedzie zadnych:) ja uzywam persil dla dzieci i plamy nie zostaja
 


kantadeska jak juz pisalam podawaj miedzy karmieniami wtedy unikniesz ulewania, natomiast przy samym podawaniu zaloz sliniaczek albo poloz reczniczek pod buzke i jak podasz zelazo to to co wyleci z buzki obetrzec i plam nie bedzie zadnych:) ja uzywam persil dla dzieci i plamy nie zostaja


Zazwyczaj tak robię, jednak mimo zakładania śliniaczka pod buźkę i tak czasem zostaja plamy. Ale tego chyba nie da sie uniknąć. Pytanie tylko jak z nimi skutecznie walczyć?
 
Napiszę Ci mój sposób.:-) Żadna plama mi nigdy nie została.:-)
Do szklanki wsypujesz łyżeczkę Vanisha w proszku, do tego wlewasz ze 3 łyżeczki wrzącej wody i mieszasz. W szklance rośnie piana, więc nakładasz ją szybko na plamę i czekasz nawet do 1h. Potem do pralki i złazi wszystko ;-):tak::-)
Ja i białe i kolory odplamiam różowym Vanishem i nigdy kolorów mi nie odbarwiło.
Na próbę kup sobie saszetkę żeby sprawdzić czy zadziała. U mnie spiera się wszystko... :tak:;-):-)
 
Mojemu synkowi też musiałam podawać żelazo. Nie wiem w jakim wieku jest twój synek ale jak je już Flipsy to proponuje jednego za pomocą strzykawki nafaszerować lekarstwem. Mój zjadał flipsa i nawet się nie zorientował o dodatku. A na plamy nie mam sposobu.:sorry2:Pozdrawiam
 
Mojemu synkowi też musiałam podawać żelazo. Nie wiem w jakim wieku jest twój synek ale jak je już Flipsy to proponuje jednego za pomocą strzykawki nafaszerować lekarstwem. Mój zjadał flipsa i nawet się nie zorientował o dodatku. A na plamy nie mam sposobu.:sorry2:Pozdrawiam

Mój Maciuś nie je niczego oprócz mojego mleka. Ma 2 miesiące... Żelazo podaję strzykawką, zresztą tak samo witaminkę B6 i kwas foliowy. To takie kapanie kropelkami, czasem jednak i takie kapanie uleje. I są plamy:)
 
reklama
nawet na opakowaniu jest napisane że można dodawać do soczku ja tak podawałam i Kuba ma idealne teraz wyniki badań a lekarz też powiedział że tak możan podawać
 
Do góry