reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Początki kolki u niemowlaka

Dołączył(a)
2 Październik 2019
Postów
11
Witajcie ! Mój synek ma 15 tygodni. W pierwszych tygodniach życia Mały bardzo dużo się prężył i stękał. Położna i lekarze mówili że to jest normalne ze względu na niedojrzały układ pokarmowy.Dostawał Espumisan. Z czasem te prężenia i stękania zaczęły zanikać. Ogólnie Mały bardzo rzadko mi płaczę, a jak się tak dzieję to zazwyczaj była to mokra pieluszka (bardzo nie lubi mieć mokro), albo był głodny. Od 14 tygodnia zaczął właśnie w ciągu dnia mi popłakiwać. Czasami jest tak że bawimy się, on się śmieje, uśmiecha się, a tu nagle robi smutną minkę i zaczyna płakać. Biorę na rączki, chwilę ponoszę i się uspokaja. A czasami jak go noszę, albo wożę we wózku zaczyna energicznie machać rączkami i nóżkami, wierci się,pręży i nagle zaczyna się płacz. Dopiero jak daje cycka to się uspokaja. Martwię się że teraz zaczynają nam się przeboje z kolką. Jak u Was wyglądały początki z kolką?
 
reklama
Rozwiązanie
Kolka, podobno, występuje od 2 tygodnia do 3 miesiąca...
Mam w ogóle wrażenie, że teraz wszelki płacz zrzucamy na kolkę, bo tak najłatwiej, sama też tak robiłam ;)
Wydaje mi się, że w wieku "pokolkowym" zawsze jest jakaś przyczyna płaczu... Bo mokro, bo głodny, bo potrzebuje bliskości, bo nudno...
I wlasnie bo Rosnie .uczy się nowych umiejętności ..dojrzewa całe ciałko w tym mózg się rozwija i ze spokojnego noworodka które tylko śpi i je zaczyna zamieniać się w osobę która domaga się większej uwagi jak tylko nakarm i przewin:)
Kolka, podobno, występuje od 2 tygodnia do 3 miesiąca...
Mam w ogóle wrażenie, że teraz wszelki płacz zrzucamy na kolkę, bo tak najłatwiej, sama też tak robiłam ;)
Wydaje mi się, że w wieku "pokolkowym" zawsze jest jakaś przyczyna płaczu... Bo mokro, bo głodny, bo potrzebuje bliskości, bo nudno...
 
Poczytaj o rozwoju dziecka troszkę, uspokoisz się. Nie wszystko to brzuszek. Dziecko teraz coraz więcej zauważa świata dookoła. Ekscytuje się (macha rączkami, nóżkami, "skacze" śmieje się) i przeraża zarazem. Coś go ciekawi i nagle coś znika. A że nie umie mówić to płacze.
 
Kolka, podobno, występuje od 2 tygodnia do 3 miesiąca...
Mam w ogóle wrażenie, że teraz wszelki płacz zrzucamy na kolkę, bo tak najłatwiej, sama też tak robiłam ;)
Wydaje mi się, że w wieku "pokolkowym" zawsze jest jakaś przyczyna płaczu... Bo mokro, bo głodny, bo potrzebuje bliskości, bo nudno...
I wlasnie bo Rosnie .uczy się nowych umiejętności ..dojrzewa całe ciałko w tym mózg się rozwija i ze spokojnego noworodka które tylko śpi i je zaczyna zamieniać się w osobę która domaga się większej uwagi jak tylko nakarm i przewin:)
 
Rozwiązanie
Do góry