reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

POŁOŻNA

Tatoonie

Aktywna w BB
Dołączył(a)
5 Lipiec 2005
Postów
79
Miasto
Poznań
dawno nic nie wpisywałam,
zastanawiam, się nad sprawą położnej. A mianowicie: niedługo mam spotkanie z położną, która prawdopodobnie będzie przy naszym porodzie. Wiem, że powinnam sobie zrobić listę pytań jakie chciałabym jej na spotkaniu zadać.
O CO WY ZAPYTAŁYBYŚCIE SWOJĄ POŁÓŻNĄ? chcę ten czas wykorzystać jak najefektywniej i być może Wam przyjdzie do głowy jakiś temat o którym ja niepomyślałam?

jeśli możecie pomóc, będę wdzięczna ;)
 
reklama
Może o to czy mają dla noworodków pieluszki i ubranka-czasami dają; a dla rodzącej podpaski; o to czy na sali będziesz z dzieckiem; trudno mi powiedzieć...
pozdrowionka
 
Tatoonie pisze:
dawno nic nie wpisywałam,
zastanawiam, się nad sprawą położnej. A mianowicie: niedługo mam spotkanie z położną, która prawdopodobnie będzie przy naszym porodzie. Wiem, że powinnam sobie zrobić listę pytań jakie chciałabym jej na spotkaniu zadać.
O CO WY ZAPYTAŁYBYŚCIE SWOJĄ POŁÓŻNĄ? chcę ten czas wykorzystać jak najefektywniej i być może Wam przyjdzie do głowy jakiś temat o którym ja niepomyślałam?

jeśli możecie pomóc, będę wdzięczna ;)

jezeli polozna jest ze szitala w ktorym rodzisz to chyba:

- o warunki i zasadzy panujacy w szpitalu (co mozna co nie wolno)
- o tym zgloszeniu sie do szpitala
- w jakiej formie oczekujesz od niej omocy
- co powinnas miec ze soba...(dla siebie i dal dzecka)
- czy mozesz rodzic np w szitalnej koszuli czy konieczne jest ubranie szitalne
- czy dzecko moze miec swoje ubranka i rozek (raciej zalecane jak jest taka mozliwosc.. bo jak nam tlumaczyla polzna w domu wypierzesz sobie w roszku dla dzeci a tam w zwyklym wiec moze zadzilac to alergicznie na skore)
- o pelegnacje dzecka i karmienie czy po porodze tez bedze jakis pomoc wsparcie
- czy noworodek bedze caly czas rzy tobie

- itd wszytskie drazniace cie niepewnosci i ytania

a no i mozesz zapytac sie jaka forme porodu preferuje polozna... tzn czy namawia cie do roodu aktywnego (jak najmniej lezania) czy bedzesz lezac w lozku?
mozesz zapytac tez o srodki pielegnacyjne dla dzecka
i zapytac sie np to czy dzecko od poacztku najlepiej jest eluszkowac w peluchy czy w tetre...
kazda olozna ma inne poglady staraj sie zapytac dlaczego i zweryfikuj czy ta osoba ma podobne poglady..

nie wiem moze cos ominelam ale ja bym o to pytala...no i rosila o mozliwosc wczesniejszego obejrzenia warunkow w szpitalu bo troche oswajasz sie z nowym otoczeniem

pozdrawiam Aniołekk
 
hej dziewczynki!
bardzo dziękuję Wam za podpowiedzi, naprawdę pomogły! wypytałam się o wszystko co tylko możliwe mojej położnej. Po prostu - zrobiłam sobie listę pytań i już.
;)
 
Do góry