reklama

Polskie dzieci w angielskich szkołach :)

1. MarzenaM

MarzenaM Fanka BB :)

Nasze dziecko wkrótce idzie do szkoły. Nie mówi po angielsku. Zna tylko kilka słówek. Angielską mowę słyszy na placu zabaw, w bajkach - to wszystko. Martwimy się, że to nie wystarcza, boimy się, że dzieci nie poradzą sobie w szkole, że nie będą chciały zostawać w szkole angielskiej , że będą płakać.
    Ten temat założyłam po to abyśmy wspólnie mogły sobie podpowiadać
    jak przygotować dzieci do szkoły, co zrobić żeby nie powtórzyć dramatu innych dzieci, o których czyta się w gazetach:-(
    Tutaj doświadczone mamusie będą mogły udzielać rad mamusiom, które dopiero szykują swoje dziecko do angielskiej szkoły:tak:Tutaj będziemy wymieniać się doświadczeniam jak postępować w trudnych sytułacjach związanych ze szkołą naszych dzieci:tak:
    Myslę, że temat się rozwinie bo przecież chodzi o nasze dzieci:-):tak:
    Myślę, że nie jeden rodzic znajdzie tu odpowiedź na nurtujące go pytania:tak:
    Na poczatek proponuję aby każda napisała krótko o początkach swojego dziecka w angielskiej szkole a potem temat już sam się rozkręci:tak::-)

2. doris78

doris78 Mama Kubusia i Davidka!!!

Hej:-):-)Moj Kuba to sie do angielskiej szkoly przyzwyczjal 8 miesiecy:szok::szok::szok:oj codziennie strasznie plakal:-(juz jak sie ubieral to juz plakal:-(No i w sumie angielskiego nie umial,tylko podstawowe zwroty:-(
    A teraz sobie dobrze radzi,:-):-):-)wieksze mam obawy co do polskiego,bo bardzo bym chciala zeby sie nauczyl czytac i pisac,czytac juz umie ale pisownia to jak na rzie mu nie wychodzi:-(no ale mam nadzieje ze wspolnymi silami znajdziemy jakies zlote sposoby na nauke angielskiego i polskiego:-)

3. reklama
  4. agnieszka.kk

agnieszka.kk Styczniowa mama Alana :)

Witam !!
    Mam na imię Agnieszka i jestem mamą Alana.Bardzo spodobał mi się ten wątek i mam ogromną nadzieję że nie będziecie miały nic przeciwko że się dołączę.Ja co prawda mam zdecydowanie mniejsze dziecko od waszych bo mój synek ma 2 lata i 2 miesiące.Od około pół roku chodzi do angielskiego przedszkola w Leicester (bo w tym mieście mieszkamy) i jestem zadowolona.Język angielski ma w telewizji,przedszkolu,placach zabaw,nie posiadamy polskiej tv.W domu rozmawiamy jak najwięcej po Polsku aby mały uczył się też tego języka.Bardzo się cieszę bo Alan miksuje języki,mówi i po angielsku i po polsku co prawda nie mówi całymi zdaniami bo jego mowa nie jest jeszcze tak dobra ale można już go zrozumieć.

5. MarzenaM

agnieszka.kk witaj :-)
    mój synek ma 5 lat i poszedł do szkoły w styczniu:tak:
    muszę się przyznać, że jestem zaskoczona jego postępami w nauce języka angielskiego:tak:
    chociaż na poczatku nie było mu łatwo w szkole:-(nie mógł zrozumieć dlaczego nie które dzieci są do niego tak wrogo nastawione:-(
    ale teraz jest juz prawie ok:tak: piszę prawie, bo niestety nie wszyskie dzieci akceptują kolegę, który mówi w innym języku niż oni:no:
    na całe szczęście nie zniechęca go to do chodzenia do szkoły;-)

doris a ty wysyłasz małego w tym roku do polskiej szkoły ? pytam bo sama się zastanawiam czy posłać mojego Damiana już w tym roku .Zastanawiam się czy mu nie namieszam, czy to nie za wcześnie ?

6. doris78

doris78 Mama Kubusia i Davidka!!!

AGNIESZKA KK-witaj:-):-)To dobrze ze Twoj juz chodzi do przedszkola ,lepiej mu potem bedzie:tak:
    MARZENA M-Kuba juz chodzi do polskiej szkoly:-)i bardzo lubi tam chodzic,ma przynajmniej polskich kolegow:tak:i zawsze cos tam sie nauczy.Ja z nim w domu tez sie ucze polskiego,czytanie juz ma prawie opanowane,tylko jeszcze nie doszlismy do tych ciezszych liter typu dż,,,,,,,,,,,,dz....i myli mu sie czasem.Ale czytalam wiele artykolow na ten temat i bylo napisane ze dzieci w tym wieku sa w stanie opanowc nawet 3 jezyki naraz:-)wiec ucze go tego:-)I przynosi to rezultaty:-)

7. Monika1213

Monika1213 Gość

Marzena jak sie nazywa szkoła do której chodzi Damian??

8. MarzenaM

Dzisiaj w szkole mieliśmy spotkanie dla obco krajowców:tak:
    mówiono nam w jaki sposób mamy pomagać dzieciom:tak:
    babeczka cały czas powtarzała, że nie wolno dziecka do niczego zmuszać na siłę:no: bo to przyniesie odwrotny efekt, że należy wyczekać momentu kiedy dziecko ma ochotę na naukę, w przeciwnym wypadku efekt będzie mizerny.
    Na pewno nie wolno porównywać dziecka z jego kolegami, koleżankami bo takie porównywanie tylko dziecku zaszkodzi. Musimy przyjąć do wiadomości, że jednemu dziecku opanowanie danego programu zajmnie pół roku a drugiemu np rok
    Po tym spotkaniu jestem spokojniejsza;-) cieszę się, że tu do każdego dziecka podchodzą indywidualnie:tak: W tej chwili nie wyobrażam sobie mojego Damiana w polskiej szkole:no: Tzn ciężki tornister i praca domowa na 3 godziny odrabiania lekcji:no:

9. bronka78

bronka78 Zaciekawiona BB

Witam Mamy
    Nasz syn przyjechał do Anglii jako 4-latek, nic nie mówił po angielsku, pół roku chodził do przedszkola, a później poszedł do szkoły, obawy były wielkie...ale dzieci szybko sie adaptują, i tu też nie było inaczej, szybko opanował język, obecnie jest w pierwszej klasie, teraz uczymy go języka polskiego żeby nie zapomniał ojczystego języka, bo wygodniej mu używać angielskich wyrazów.
    Obawy na początku zawsze są, ale dzieci ... naprawdę szybko się uczą, tym bardziej że przebywają w szkole dużo czasu.
    Pozdrawiam

10. reklama
  11. Chmurkitrzy

Chmurkitrzy Zaciekawiona BB

Witam . Moja córeczka Wiktoria zaczęła chodzić do szkoły od września u.r. Miałam straszne obawy jak sobie poradzi, tym bardziej ze miała kończone 6 lat a w Polsce nie chodziła do przedszkola. Pierwszy dzień był straszy ale najbardziej dla mnie;-). Wiki została zaakceptowana przez inne dzieci i spodobała jej się szkoła. Teraz gdy minęło pół roku nie idzie a biegnie do szkoły:-). Bariera językowa powoli znika, a na każdym kroku spotyka dzieci ze szkoły , które ją znają a one je nie koniecznie a mimo to zaczynają z nią rozmowę:-D. Jak już pisano dzieci szybko się;-) uczą oby tez miały prawdziwych przyjaciół

Poleć forum