reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy chustowe mamy!!!!!!!!!

Możesz próbować "biodra", ale nie centralnie nad kolcem kości biodrowej, ale brzuszkiem do brzuska z boku. Z przodu też się da, tylko kółka na początku ułóż sobie za ramieniem, żeby w trakcie dociągania nie zjechały na malucha.
Dobrze, że na krótko korzystacie, Mała jak dobrze dociągnięta i ułożona, to dla niej bez różnicy, ale Ty obciążasz jedną stronę. Dobrze by było, gdybyś pokazała zdjęcia jak Wam idzie. Może być na pw.
 
reklama
SylwiaZG przepraszam, nie miał mi kto tego zdjęcia zrobic a samej nie moglam ttak trafić by było widac ale moze jeszcze se da.
Ostatnio troche chusta posżła w kąt, bo mała strasnzie zaczęla dążyć do wyprostu, w zasadzie t przerost nam się zrobil, wiec ją nosiłam na rękach w pozycji kołyskowej (w chuscie w kołysce sie wkurzała, bo nic nie widac) teraz chora to olalam wszystko i ratuje ie jak moge ale jak wyzdrowieje musze sie bardziej przylozyc. Masz jakis pomysl jakby ja tu umotac by i przeprostowi i asymetri przeciwdziałac? ja mam i tkana i kółkowa chustę. Poucza tez mam ale nie przepadam
 
Chusta służąca korekcji wady postawy...? hmmm...chyba ktoś się tu pomylił...

pod kontrolą znającego się na rzeczy fizjoterapuety, owszem dzięki chuście można skorygować NIEKTÓRE deficyty i działać profilaktyczne wspierając chociażby rozwój stawów biodrowych, chętnie odeślę do konkretnej lektury na ten temat, jeśli ktoś będzie miał potrzebę

SylwiaZG przepraszam, nie miał mi kto tego zdjęcia zrobic a samej nie moglam ttak trafić by było widac ale moze jeszcze se da.
Ostatnio troche chusta posżła w kąt, bo mała strasnzie zaczęla dążyć do wyprostu, w zasadzie t przerost nam się zrobil, wiec ją nosiłam na rękach w pozycji kołyskowej (w chuscie w kołysce sie wkurzała, bo nic nie widac) teraz chora to olalam wszystko i ratuje ie jak moge ale jak wyzdrowieje musze sie bardziej przylozyc. Masz jakis pomysl jakby ja tu umotac by i przeprostowi i asymetri przeciwdziałac? ja mam i tkana i kółkowa chustę. Poucza tez mam ale nie przepadam

a wyprost jest powodowany wzmożonym napięciem w obręczy barkowej? czy w innych miejscach? Jak trudno Ci znaleźć optymalne ułożenie, jak najbardziej wskazany ponowny kontakt z fizjoterapeutą. 'W kołysce raczej już nie ponosisz - ona się sprawdza przez 2 góra 3 miesiące, potem dzieci za duże i zbyt ciekawe świata
 
problem jest w obreczy. fizjoterapeutka kazała mi chuste odstawic i przez miesiac sie słuchalysmy, tylko to byl ciezki miesiac. Próbuje ja dociagac lepiej by te plecy zaokraglic wbrew jej samej ale tylko raz mi sie udalo
 
Niestety fizjoterapeutka ma rację, bo noszenie brzuszkiem do brzuszka będzie wzmagało to napięcie. A jak Mała śpi w chuście? jeśli tak to napięcie powinno puszczać, jesteś w stanie na śpiąco nadać jej prawidłową pozycję? W wyproście nie można nosić, za bardzo obciążysz malutki kręgosłup. A może to też ten wiek ciekawości świata i możnaby jej wiązanie na biodrze zaproponować? pisałaś, że masz kółkową, próbowałyście? A jeśli chodzi o noszenie brzuszkiem do brzuszka to już dobry czas na 2x, popróbuj różnych wiązań, może w którymś da się prawidłowo ułożyć z kolankami na wysokości pępka, jeśli nie, nie nosiłabym. Jak masz możliwość przymierzenia się do nosidła Marsupi Plus - w tej sytuacji też mogłabyś spróbować i ocenić ułożenie.
 
mała w chuście zaśnie ale nie da się na śpiąco włożyć, obudzi się. Niestety mieścina mała, nie mam skąd wytrzasnąć tego nosidła. Sama mam takie ergo infanta ale to za mała do niego jest, bo ja 2 latka w nim nosiłam i bylo akurat. Wydaje mi sie za na biodro to ona chyba jeszcze za mała czy raczej nie dojrzała ale spróbuje tzn czasem ja wkładam tak z boku ale nie całkiem na biodrze
 
Jak dobrze trzyma głowę, a na pewno tak, to próbuj śmiało, moim zdaniem najstabilniejszy jest kangur na biodrze i właśnie z boku brzuchem do brzucha, a nie zupełnie pod pachą. Napisz mi na pw skąd jesteś, może znajdę przez chustoforum albo forum doradców kogoś niedaleko, kto miałaby marsupi do przymiarki.
 
reklama
reklama
Do góry