reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy

Dołączył(a)
29 Kwiecień 2020
Postów
13
Na badaniach prenatalnych 1 trymestru przeziernosc nosowa NT wyszło mi 4.0 lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku, nie dostałam skierowania na dalszą diagnostykę. Robiłam tylko hcg i pappa. Mimo wszystko martwię się bo czytałam, że norma jest do 2,5mm. Czy któraś tak miała a mimo to urodziła zdrowe dziecko?
 
reklama
Jest wiele takich przypadków, poczytaj to forum, uspokoisz się trochę :) a jeśli mimo wszystko się boisz, zrób dalszą diagnostykę. Chyba przy tej przezierności jest takie wskazanie?
 
W którym jesteś tygodniu? Ile wyniosło CRL? Dziwi fakt, że lekarz nie zlecił nic więcej i powiedział że jest ok bo faktycznie to nie jest do końca ok. Może być to też błąd w pomiarze ale nie odpuściłabym dalszej diagnostyki.
 
Właśnie nie powiedział nic tylko, że wyniki prawidłowe. Crl:62mm. Jestem w 18 tygodniu i dopiero teraz tak na prawdę spojrzałam na te wyniki i zaczęłam się doszukiwać.... Boję się.
 
Albo zrobiłaś literówkę albo coś nie poszło, niemożliwe żeby crl w 18 tygodniu ciąży wynosiło 6cm.
Aaaa kurde przepraszam. Nie zajarzyłam że dopiero teraz przeczytałaś. Lekarz powinien coś więcej powiedzieć bo faktycznie NT za wysokie jest, tylko szkoda że nie skomentował bo byłaby szansa konsultacji u innego lekarza, ewentualnego powtórzenia USG.
 
reklama
Dlatego mnie to dziwi, że nic nie powiedział... Badania były robione w 13 tyg.
Przezierność karkowa jest jednym z marketów do obliczenia ryzyka wystąpienia trisomii. Lekarz przy takim wyniku powinien zaproponować dalszą diagnostykę, wykonanie testu NIFTY czy innego płatnego przesiewowego badania, wyniki wiążące się z podwyższeniem ryzyka mogą być przyczyną skierowania na amniopunkcję. Oczywiście są przypadki kiedy pomiar jest błędny, albo nawet prawidłowy wysoki a dzieci rodzą się zdrowe.
 
Do góry