reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy

Dołączył(a)
27 Grudzień 2008
Postów
2
Witam
potrzebuje pomocy: mam 10-miesięcznego synka, karmie go piersią . chciałabym zakończyś karmienie, gdyż boję sie,ze później będzie gorzej. Niestety maly nie chce smoczka, nigdy nie chciał, pierś traktuje jako"usypiacz", a w nocy budzi się co godz. domaga się piersi ale tylko po to by pocmoktać. Z kubka niekapka także nie chce pić mleka tylko wodę. pomocy!!!!!!
 
reklama
Witam, ja też miałam taki problem, ale gdy Bartek miał 4 miesiące - nie chciał nic innego jak tylko pierś, więc starałam się go zrobić w konia:tak: gdy dosiadał się do piersi pod ręką miałam również smoczek, i gdy już widziałam że tylko sobie cmoka a nie je, to delikatnie wyjmowałam pierś i dawałam smoka. Po wielu próbach i zmiany smoczków udało się:tak: Bartkowi przypadł smoczek Aventu, trawło to jakiś miesiąc, ale warto było:tak:

Musisz popróbować z różnymi smoczkami. POWODZENIA:-)
 
gdy mój maluch nie chciał smoka, maczałam mu go w czymś słodkim - woda koperkowa, napój rumiankowy z hippa i zaczynał ssać
spróbuj mu moczyć w czymś smoka - może w ulubionym soczku i podawać do buzi :)
 
No to masz problem kobieto, ale może synek jeszcze pogodzi się ze smoczkiem. Mój nie chciał i nie chciał, a jak skończył 4 miesiące, to nagle zapałał miłością wielką do smoczka i teraz bez niego się nie ruszam, nadal karmię piersią, ale już dwa razy wieczorem cyc przegrał ze smoczkiem:tak:
ja mam smoczek wybrany w sklepie przez córkę, nic specjalnego zwykły anatomiczny smoczek firmy nip, podobny chyba trochę do nuka
 
dla mnie to bez sensu uczyć 10 miesięczne dziecko smoczka. Potem będziesz miała jeszcze większy problem z oduczeniem od tego smoczka (wiem z doświadczenia, mój starszy syn nadal w nocy się budzi i muszę szukać smoczka jak mu gdzieś wypadnie - tragedia). Ciesz się że nie chce smoczka, mój młodszy też nie chce i dzięki temu noce mam spokojne. Musisz być po prostu cierpliwa i konsekwentna z oduczaniem od karmienia w nocy. Dawaj wodę zamiast piersi. Kilka nocy pokrzyczy a później się przyzwyczai.
 
Ja uwazam ze dziecko wie co dla niego najlepsze: moja corka tez nie chce smoka i w sumie sie nawet z tego ciesze, choc do 5 m-ca to ja bylam jej Super Smokiem :). A w zadnym razie nie moczylabym smoka w slodkim napoju-potem bedziecie mialy problemy z zebami, bo cukier swietnie sie bedzie rozkladal podczas ssania na zabkach. Co innego 4 m-czne dziecko, ktore jeszcze zabkow nie ma. Ja bym sie raczej zastanowila czemu Malenstwo tak czesto chce w nocy cycka?Czy w dzien tez masz taki problem? Sama piszesz ze nie je, tylko cmoka, ma juz 10 m-cy, moze sobie rekompensuje to czego nie dostaje za dnia?Moze to niepopularne i zbyt " nawiedzone", ale ja staralam sie byc na kazde zawolanie, w ciagu dnia nosilam mala na raczkach, jak byla mniejsza, bawilam sie z nia, caly czas cos kolo niej robilam i robie, i teraz potrafi przespac prawie cala noc- sama musze ja budzic bo cycki bola...Oczywiscie zdarzaja sie nam trudniejsze noce. No i kazde dziecko ma inna potrzebe natezenia "milosci"...Slyszalam ze oprocz wody mozna tez dawac pusta piers, np oprozniona wczesniej laktatorem, tylko to "poswiecenie". Ale na pewno postapisz najlepiej w tej sytuacji, zycze powodzenia, cierpliwosci i wyborow ktore przyniosa spokoj obu stronom:)
 
Ostatnia edycja:
Moja córka też nie chciała smoczka choć usilnie próbowałam ją do tego przyuczyć w czwartym miesiącu bo ssała swoje paluszki. Od paluszków ją odzwyczaiłam ale do smoczka się nie przyzwyczaiła. Ja też myślę że nie ma co uczyć 10-miesięczne dziecko ssać smoka, bo to już czas na oduczanie a nie przyuczanie. Nie piszesz nic o tym czy dziecko pije mleko z butelki. U nas nauka picia mleka z butelki trwała miesiąc czasu, a najgorsze było zabranie piersi na noc. Pierwszy wieczór przepłakała i ona i ja, prawie nic nie wypiła i usnęła. Po tygodniu piła z butelki i nie było problemu z całkowitym zabraniem piesi i przejscia na butelkę. Dodam że Paulinka uwielbiała pierś i spędzała przy niej bardzo dużo czasu. Wszystko da się zrobić tylko trzeba znaleźć dobry sposób. Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
reklama
No, jak dziecko pije z kubka to przyuczanie go do butelki też nie ma wielkiego sensu, moja córa nie chciała smoczka, za to pokochała butelkę, z którą nie chciała się rozstać przez lata!!!
 
Do góry