reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród 39tc :)

nowamloda12

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2018
Postów
211
Cześć kobietki :):)
Mamy już 39tc+1 dzien. Termin z pierwszego USG w 12tyg na 4.11 z miesiączki na 7.11. Od wczoraj rana dziwne samopoczucie, brak siły tylko bym leżała, chwile pochodzę po mieszkaniu i muszę się położyć bo tak mi ciężko jakoś i słabo. Właśnie od wczoraj zobaczyłam na bieliźnie biały wodnisty delikatny śluz, później w toalecie malutka kuleczka przezroczystego śluzu i od rana znowu na papierze lekko ciągnący wodnisty śluz, czy to ten „czop”? Pierwsza ciąża i nie wiem jak to wyglada. Nie ukrywam od kilku dni pojedyncze bóle menstruacyjne ale bardzo lekkie prawie nie wyczuwalne. Dziś w nocy mała tak strasznie wariowala, cały brzuch falował aż tak bardzo bardzo bolało tak bardzo nisko jak by tam się wsunęła i tam właśnie czułam te ruchy + cały brzuch. Dziś watalam i jest bardzo spokojna może z 2 razy smyrła delikatnie, a jak już smyra to właśnie na samym dole, ale tez delikatnie, nie tak jak w nocy. Nie wiem czy zbliża się porób, bo nie wiem skad takie objawy.. z dnia na dzien coraz bardziej mnie to wszystko stresuje, ciagle dopatruje się jakiś nieprawidłowości :/ może być tak, ze mała jest już w kanale rodnym i dlatego jest od dziś rana taka spokojna ? Nie wiem co mam myśleć i nie wiem czego mogę się spodziewać na odpowiedzi od was. Może tez chciałam sie wygadać albo któraś z was tak miła przed porodem hm..
 
reklama
W kanale rodnym napewno nie jest heh. Jesteś już na końcówce ciąży to normalne że czujesz się zmęczona, obolała. Dla organizmu jak i ciała również to wyzwanie ponieważ 9 miesięcy rośnie w Tobie mała istotka która szykuje się już do wyjścia na świat. Jak zacznie się poród napewno będziesz wiedziała że to ta chwila :-) :) dużo odpoczywaj i czekaj na pierwsze bóle. Powodzenia!
 
Jak zacznie się poród to bóle będą się nasilały, będziesz wiedziała że coś się dzieje, że to już. Moja druga córka też była spokojna i myślałam że porod się zbliża a pochodziłam z taką spokojną w brzuchu jeszcze 1,5 tygodnia. ;)
 
Cześć kobietki :):)
Mamy już 39tc+1 dzien. Termin z pierwszego USG w 12tyg na 4.11 z miesiączki na 7.11. Od wczoraj rana dziwne samopoczucie, brak siły tylko bym leżała, chwile pochodzę po mieszkaniu i muszę się położyć bo tak mi ciężko jakoś i słabo. Właśnie od wczoraj zobaczyłam na bieliźnie biały wodnisty delikatny śluz, później w toalecie malutka kuleczka przezroczystego śluzu i od rana znowu na papierze lekko ciągnący wodnisty śluz, czy to ten „czop”? Pierwsza ciąża i nie wiem jak to wyglada. Nie ukrywam od kilku dni pojedyncze bóle menstruacyjne ale bardzo lekkie prawie nie wyczuwalne. Dziś w nocy mała tak strasznie wariowala, cały brzuch falował aż tak bardzo bardzo bolało tak bardzo nisko jak by tam się wsunęła i tam właśnie czułam te ruchy + cały brzuch. Dziś watalam i jest bardzo spokojna może z 2 razy smyrła delikatnie, a jak już smyra to właśnie na samym dole, ale tez delikatnie, nie tak jak w nocy. Nie wiem czy zbliża się porób, bo nie wiem skad takie objawy.. z dnia na dzien coraz bardziej mnie to wszystko stresuje, ciagle dopatruje się jakiś nieprawidłowości :/ może być tak, ze mała jest już w kanale rodnym i dlatego jest od dziś rana taka spokojna ? Nie wiem co mam myśleć i nie wiem czego mogę się spodziewać na odpowiedzi od was. Może tez chciałam sie wygadać albo któraś z was tak miła przed porodem hm..

U mnie pare dni przed porodem pojawił się totalny brak sił i delikatne bóle miesiączkowe.Dzien przed porodem ledwo uszlam z pizzerii paręset metrów do domu. Urodziłam 8 dni przed terminem ;)
 
A czy liczysz ruchy ? To ważne na tym etapie , ja takie osłabienie miałam długo przed porodem ,więc bym się tym nie sugerowała
Jak zaczęłam liczyc, to mała daje teraz o sobie znać cały dzien, wystarczyło tylko, ze przyjechała babcia na kawę i zaczęła do niej mówić. Od tej pory nie mam chwili spokoju, szaleje tak jak w nocy :D
 
No na pewno w Twoim przypadku juz blizej! Jak sie zacznie bedziesz wiedziala. Poki co zrelaksuj sie i odpoczywaj.Oczywiscie o ile sie da. A pochwal sie kogo tam nosisz pod sercem! Chyba pisalas,ze corke, na jakie imie sie zdecydowaliscie???Trzymam za Ciebie kciuki!
 
reklama
No na pewno w Twoim przypadku juz blizej! Jak sie zacznie bedziesz wiedziala. Poki co zrelaksuj sie i odpoczywaj.Oczywiscie o ile sie da. A pochwal sie kogo tam nosisz pod sercem! Chyba pisalas,ze corke, na jakie imie sie zdecydowaliscie???Trzymam za Ciebie kciuki!
Pod sercem nosze córeczkę, od początku ciąży bez zmienię imię Bianka :) dziękuje, kciuki się przydadzą, bo już coraz bliżej niż dalej :)
 
reklama
Do góry