reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedluzajaca sie zoltaczka

Nalia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2017
Postów
10 393
Cześć,
Córka właśnie skończyła miesiąc i nadal jest żółta. 2 tyg temu byliśmy w szpitalu z innej przyczyny i miała przy okazji komplet badań, bilirubina była na poziomie 11, ALAT, Aspat, morfologia, crp w normie, USG jamy brzusznej w normie. Orzeczono, że to zoltaczka spowodowana KP (karmię wyłącznie piersią), a skoro przybiera na wadze (średnio 35g/doba, urodzona 3210, spadkową masa 3090, na miesiąc 4160), sama się budzi na jedzenie, jest aktywna itp. , to czekać aż samo zejdzie, bo to zoltaczka fizjologiczna.

Czy są jakieś sposoby, zeby szybciej to zazolcenie zeszło? Czytałam o odstawieniu od piersi i podaniu mm, ale to nie wchodzi w grę.
 
reklama
Ja urodziłam synka a Niemczech i on na początku bardzo spadł na wadze, przez to, że nie wiedziałam, że miałam jeszcze za mało pokarmu. Po OK 3-4 dniach od porodu żółtaczka skoczyła na 22 i przenieśli nas do takiego specjalistycznego szpitala w którym dostał od razu przepukujące kroplówki ale kazali karmić go tylko piersią, mimo takiego wysokiego wyniku( już wtedy miałam bardzo dużo pokarmu) po dwóch dniach wszystko spadło do 8. Wiec ja bym nie zrezygnowała z karmienia piersią. Moja teściowa jest położną i tez od razu kazała mi odstawić i do dzisiaj coś wspomina, że jej nie posłuchałam i dlatego ta żółtaczka tak podskoczyła 😐
Ale ja bym poszukała jakiegoś specjalisty, żeby podpowiedział czy może tak długo się utrzymywać i co ewentualnie zrobić, żeby się jej pozbyć.
 
Mój synek też był baaardzo długo żółty. Dostał żółtaczkę jak miał 3 dni ivpamietam, że na pierwszej wizycie u pediatry nadal był żółty, a miał prawie 4 tygodnie. Lekarz nic nie mówił tylko kazał karmić piersią, położna to samo.
Miałam świetna położną środowiskową i ona powiedziała, że chodzi, aby dziecko dużo pilo i siusialo, bo wtedy się wypłukuje bilburina, nie ma znaczenia czy to będzie mm czy kp. Ja podawałam małemu też wodę, ale z innego powodu.
Kompletnie nie mam pojęcia jaki miał poziom, bo nikt nie kazał nam go badać, kazali po prostu czekać.

Wydaje mi się, że miał z 2 miesiące jak mu zeszła żółtaczka, chociaż na wizycie u rehabilitanta nadal wspominała, że syn jest lekko zazolcony, nie pamiętam ile wtedy miał miesięcy.
 
W celu kontroli poziomu bilirubiny zawsze możesz podjechać do szpitala, w którym rodziłaś i tam sprawdzą bilirubinometrem.
 
Cześć,
Córka właśnie skończyła miesiąc i nadal jest żółta. 2 tyg temu byliśmy w szpitalu z innej przyczyny i miała przy okazji komplet badań, bilirubina była na poziomie 11, ALAT, Aspat, morfologia, crp w normie, USG jamy brzusznej w normie. Orzeczono, że to zoltaczka spowodowana KP (karmię wyłącznie piersią), a skoro przybiera na wadze (średnio 35g/doba, urodzona 3210, spadkową masa 3090, na miesiąc 4160), sama się budzi na jedzenie, jest aktywna itp. , to czekać aż samo zejdzie, bo to zoltaczka fizjologiczna.

Czy są jakieś sposoby, zeby szybciej to zazolcenie zeszło? Czytałam o odstawieniu od piersi i podaniu mm, ale to nie wchodzi w grę.
Wystawiać ile się da na słońce. Sprawdzić czy z nerkami wszystko w porządku.
 
Mi właśnie tez mówili, ze jak najwiecej na słońce i do światła. Nawet kłaść przy oknie, niech słońce i światło na nią pada. I jak najwiecej pokarmu i dodatkowo wody.
 
Mi właśnie tez mówili, ze jak najwiecej na słońce i do światła. Nawet kłaść przy oknie, niech słońce i światło na nią pada. I jak najwiecej pokarmu i dodatkowo wody.
Słońca mało :( jedynie.moge.ustawic łóżeczko przy oknie balkonowym i jakieś światło tam do niej doleci, ale jest bardzo pochmurno
 
reklama
Do góry