reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy :)

kociaki (pączuszki)

składniki:
mąka
cukier puder
mleko
drozdze
troszke soli
2 łyzki octu lub spirytusu

zmiksowa wszystko na gęstą mase i smazyc na głebokim oleju (łyzką stołową do garnka) po wysmarzeniu na brązowy kolor i ostygnieciu posypa cukrem pudrem.
 
reklama
ale fajny wątek:-D
ja opiszę swojego kurczaka "po wiedeńsku" - bo tam nauczyłam się go robić
podawałam już kiedyś ten przepis i paru osobom smakowało

nóżki lub całe ćwiartki kurczaka - ile się zmieści na patelni, mi wchodzą 4 ćwiartki
2 duże cebule
3 pomidory
pokroić na plastry i wrzucić na kurczaka do patelni, dolać wody tak na 2 cm od dna, ze 2 łyżki oleju, 6 łyżek maggi płynnej, pieprz
dusić pod przykryciem na małym lub średnim ogniu przez 45-60 min
(można pod koniec dodać papryki, fasoli lub grzybków - co kto lubi, ale bez dodatków też jest dobre)
 
Placuszki z piersi kurczaka

1pierś-kroimy w kostkę
3jaja całe
2łyżki majonezu
3łyżeczki musztardy ostrej(najlepsza Rosyjska z Kamis)
3łyżki mąki
pietruszka świeża
1 mała cebula drobno posiekana
20 dag żółtego sera potarkowanego
sól do smaku

Jaja roztrzepac z mąka+majonez +musztarda+ser+pietruszka+cebula +mięso_Odstawić na 1 godz. do lodówki , potem smażyć placuszki
 
ja mam swira na punkcie gotowanie i pieczenia!
gdybym tylk miala wiecej czasu a Duska piszczy, bo mama musi byc non stop przy Niej. mala krolewna!;-)

neelafish
 
puszka kukurydzy
10-15 dkg szynki konserwowej
1 cebula
1 czerwona papryka
10-15 dkg startego żółtego sera
1 łyżka posiekanej natki pietruszki
majonez ,sól ,pieprz
szynkę,cebule i paprykę pokroić w kostkę dodać kukurydzę(odsączoną)i starty na tarce o grubych oczkach ser.Dodać majonez i doprawić do smaku.
Smacznego.
 
> sałatka z kurczakiem <

składniki:

2 udka kurczaka wędzonego
20 dkg ryżu
2 ogórki konserwowe
papryka konserwowa
pieczarki
1 cebula
kukurydza konserwowa
przyprawy

udka pokroic w paski, dodac ugotowanego ryżu,
pokroic: ogórek, papryke, pieczarki w kostke, cebule drobno posiekac, sól, pieprz do smaku.
 
reklama
Pieczeń z Mozarellą

80 dag mięsa mielonego
15dag suszonych pomidorów w oleju
10 dag mozarelli
400ml bulionu warzywnego
3 łyżki śmietany
2 kromki pieczywa tostowego
1 jajo
1 łyżka koncentratu pomidorowego
2 cebule
sól, pieprz, ziola prowansalskie

Rozmoczony chleb tostowy, mięso, cebula w drobną kostkę, pomidory w paseczki, jajo, koncentrat, ser w kostkę, przyprawy- wymieszać na jednolitą masę.Uformować podłużny bochenek i do brytfanki.Piec ok 50 minut w temp 200-220 stopni.
Gotową pieczęć wyjąć a do
pozostałego sosu zpieczenia dodać śmietanę, zagęścić mąką .

Smacznego:-p
 
Do góry