reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy

martusia_78

Mama Wrzesien05Czerwiec09
Dołączył(a)
6 Grudzień 2005
Postów
4 766
Miasto
Wojkowice/Omagh
Zalozylam nowy watek, w ktorym mozemy wpisywac rozne przepisy na wszytskie smakolyki :tak:

No to mamusie do dziela wpisujecie co najbardziej lubicie jesc :tak::-)


Pozwolilam sobie jako pierwszy wkleic przepis Dilajli :-)


A oto przepis, bardzo prosto i szybko je się robi

KOPERTY Z JABLKIEM / ciastka/
1 kostka masla/ lub Kasia/
3 szklanki maki
1 szklanka gestej smietany
aromat waniliowy,jablka,cukier puder

Zagniesc ciasto i wlozyc na godz. do lodowki.
Rozwalkowac i pokroic na kwadraty o boku 5cm.
Na kazdym kwadracie ulozyc cwiartke obranego jablka i zagiac do gory rogi ciasta, aby powstala koperta.
Upiec ciastka na zloty kolor w temp 180st 20min i posypac cukrem pudrem lub polukrowac
 
reklama
Dilajla prosilas o przepis na salatke ;-)
My bardzo lubimy ta :tak::-)
Polecam :-)

Salatka z kebaba

Produkty:

2 duze lub 3 male piersi z kurczaka,
3 srednie cebule,
1 puszka kukurydzy,
1 sloik ogorkow konserwowych,
1 majonez,
1 jogurt naturalny,
4 zabki czosnku,
przyprawa kebab gyros (jak dla mnie to najlepsza z prymatu).


Sposob przygotowania:
Piersi pokroic w drobniutkie kawaleczki, podsmazyc na patelni z niewielka iloscia oleju i z przyprawa do kebaba (ja daje okolo 3/4 opakowania). Gdy miesko sie zarumieni odstawic do ostygniecia. Ogorki i cebule pokroic w dorobna kostke. Na dno naczynia polozyc miesko, nastepnie cebule, kukurydze konserwowa, ogorki konserwowe na wierzch polac sosem zrobionym z jogurtu naturalnego okolo 4 lyzek majonezu i wycisnietych 4 zabkow czosnku (lepeij zeby sos byl zadki niz gesty wtedy przeleci na dno naczynia). Salatki nie mieszac. Odstawic do lodowki.



Smacznego
 
Salatka z krewetkami

Produkty:

paczka malych krewetek (moga byc mrozone),
ryz,
kukurydza,
1 czerwona papryka,
sloik ogorkow konsewowych,
majonez,
przyprawy(sol, pieprz)


Sposob przygotowania:
Ryz ugotowac i odstawic do ostygniecia.
Krewetki romrozic i troszeczke podsmazyc na niewielkiej ilosci masla.
Pokroic w kosteczke papryke i ogorki, nastepnie dodac kukurydze, ostudzone krewetki, ryz i majonez. Wszystko razem wymieszac, doprawic do smaku sola i pieprzem.


Smacznego
 
Oryginalna salatka by Isia:
Skladniki;
1 paczka makaronu ryzowego nitki
1/2 sloika ogorkow konserwowych
35-40 dag sera zoltego(np.edamski lub morski)
35-40dag szynki prasowanej
1 sloiczek musztardy gorczycowej(z calymi ziarnami)

Przygotowanie;
szynke,ser i ogorki pokroic w kostke,makaron zalac wrzatkiem i odczekac 5-7 min az napecznieje,odlac wode dodac musztarde i pozostale skladniki ,wymieszac,odstawic na 20 min do lodowki.SMACZNEGO!


Ilosci skladnikow sa orientacyjne wszystko zalezy od waszych upodoban,ja nie dodaje juz zadnych przypraw bo musztarda ma wszystko...Salatka jest pyszna i inna niz wszystkie polecam goraco...


Martusia_78-ale mi narobilas ochoty na ta salatke krewetkowa...Uwielbiam owoce morza...hmmm:-p
 
Składniki:
3 zupki chińskie (2 ostre, 1 łagodna)
1 słoik ogórków konserwowych
1 słoik papryki konserwowej
1 puszka kukurydzy
4-6 jajek
1 duży słoik majonezu
Przygotowanie:
Pokruszyc makaron i dodac przyprawy z zupki (bez oleju), dodac ugotowane pokrojone w kostke jajka, papryke ogórki i kukurydze oraz majonez (duzo bo makaron wpija go). Wymiesza i zostawic do czasu aż makaron nasiąknie.
 
Salatka z ananasem

Produkty:
1 puszka ananasow,
1 puszka kukurydzy,
2 czerwone papryki,
makaron o jak najmniejszym ksztalcie,
majonez.


Sposob przygotowania:
Makaron ugotowac i odcedzic, ananasy i papryke pokroic w drobna kostke. Wszystkie skladniki pomieszac dodac do smaku majonezu i troszeczke syropu z ananasow.


Smacznego



Isia22 mowisz, ze Ci smaka narobilam :-)
Sprobuj, polecam :tak:Naprawde dobra :tak::-)

Twoja tez wyglada na smakowita :tak: Zrobie keidys :-)

Irka juz nie raz slyszalam o salatce z zupek chinskich ale przyznam, ze jeszcze nigdy nie robilam. Ale postaram sie zrobic Twoj przepis :tak:slinka mi poleciala :-);-)
 
Dziewczyny ja do tej sałatki z kebaba ( Martusia 78) dodaję jeszcze pikantny ketchup ( ja najbardziej lubię z Pudliszek) polewam nim mięsko. A na sam wierzch kładę poszatkowaną kapustę pekińską ( można ją wymieszać z jakimiś przyprawami np.do sałatek albo nawet z vegetą ale tylko troszeczkę) Sałatka - palce lizać, no i szybko się robi :)
idealna sałatka2 ugotowane jajka
duży kiszony ogórek
duży pomidor
5 rzodkiewek
pęczek szczypiorku
2 kabanosy
4 plasterki wędliny
4 łyżki majonezu
pieprz ziołowy
sól
Wszystko pokroić ale nie za drobno, dodać posiekany szczypiorek, majonez doprawić

Pozdrawiam
 
oj kochane, zaszalałyście z tymi przepisami
ale jak przeczytałam o krewetkach to jakoś bleee mi sie zrobiło:-D:-D:-D:-D
a ja je tak przed ciążą lubiłam, ale teraz wole nie ryzykować:baffled:
martusia ta sałatka z ananasem i makaronem wyglada apetycznie ja mam przepis na taka ale bez makaronu i tak sobie myśle ze dam makaron będzie jej więcej;-)
dziekuje jeszcze raz za przepisy:tak:
 
ja znam świetny przepis na sałatkę, tylko niestety nie pamiętam proporcji, ale wydaje mi się, że na oko też da się zrobić ;-)

Produkty
paczka ravioli albo tortellini
świeży ogórek
trochę szyneczki
ząbek czosnku (albo więcej - według uznania)
natka pietruszki
odrobina majonezu
sól i pieprz do smaku

Wykonanie
Ravioli (tortellini) ugotować al dente. Ogórek i szynkę pokroić w kosteczkę. Natkę i czosnek posiekać. Wszytko razem wymieszać z majonezem dodając przyprawy do smaku.

Jak widać przepis nieskomplikowany, a sałatka palce lizać :-)
 
reklama
Salatka na slodko

Skladniki;
2 sredniej wielkosci swieze selery
1 kubeczek smietany (18%)
1 paczka rodzynek
cukier do smaku


Przygotowanie;
rodzynki zalec ciepla woda i odstawic na 10-15 min poczym odsaczyc wode
selery zetrzec na tartce (na paski-nie znam profesjonalnej nazwy maja byc dlugie cienkie paski...:) )
dodac smietane i kilka lyzeczek cukru do smaku
odstawic do lodowki na 20min Gotowe!


Ja uwielbiam ja jako deser i nie uwiezycie ma smak orzechowy...pycha polecam!
 
Do góry