reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepływy w tętnicach macicznych

Dołączył(a)
7 Sierpień 2021
Postów
3
Cześć.
Czy u którejś z Was stwierdzono w ciąży niezbyt dobre przepływy w tętnicach macicznych ?
U mnie przepływy same w sobie super - PI w lewej 0,5 i PI w prawej 0,6.
Natomiast w prawej pojawił się minimalny notch- nie wiem czy to jeszcze fizjologia, badanie wykonywane w 18 tc. Czy to zniknie czy mam się martwić. Lekarka uspokaja że na tym etapie niczym to nie grozi i może zaniknąć. Czy któraś z Was spotkała się z taka sytuacja ?
Ja oczywiście boje się, że dojdzie do wystąpienia rzucawki lub zahamowania wzrostu płodu.
Dodam, że od początku ciąży jestem na Acard 150 i Clexane 0,4.
 
reklama
Każda ciąża jest inna, u mnie np kiepskie przepływu się nie poprawiły( wykryte w15tc ) i skończyło się cesarka w 28tc. Ale z tego co piszesz u ciebie sytuacja jest dużo lepsza plus jesteś lepiej zaopiekowana - masz dobrane leki.
Więc napewno na tym etapie nie powinnaś się stresować tylko odpoczywać i cieszyć ciąża.
Dbaj o sobie i obserwuj organizm - trzyman kciuki żeby maluszek rósł i siedzial w brzuchu tyle ile trzeba!
 
Dokładnie nie pamiętam, ale były utrudnione przepływy w obydwu tętnicach i notch w prawej. Dostałam tylko Acard w dawce 75g od 23 tygodnia - i z tego co mi w szpitalu powiedzieli to za mało, bo powinno być 150g właśnie. Ja trafiłam jak się okazalo na kiepskiegi lekarza, który niestety zlekcewazyl wszystkie sygnały ;)
 
Do góry