reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przewód botalla

Andzia88

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
6 Wrzesień 2020
Postów
117
Hej, niedawno wyświetlił mi się w sm artykuł lekarza dotyczący przedwczesnego zamknięcia przewodu botalla u płodu. Czynnikiem ryzyka jesteś spożywanie duzej ilości polifenoli oraz np Kwas acetylosalicylowy. Czy któraś z Was spotkała się z tym shorzenien? Trochę się przeraziłam, bo w ostatnim czasie potrafię pożreć ok. 1 kg truskawek dziennie, a Kwas acetylosalicylowy (acard) dopiero, co odstawiłam. Nie mówiac już o tym, że zdarzyło misie
 
reklama
Hej, niedawno wyświetlił mi się w sm artykuł lekarza dotyczący przedwczesnego zamknięcia przewodu botalla u płodu. Czynnikiem ryzyka jesteś spożywanie duzej ilości polifenoli oraz np Kwas acetylosalicylowy. Czy któraś z Was spotkała się z tym shorzenien? Trochę się przeraziłam, bo w ostatnim czasie potrafię pożreć ok. 1 kg truskawek dziennie, a Kwas acetylosalicylowy (acard) dopiero, co odstawiłam. Nie mówiac już o tym, że zdarzyło misie
Ostatnio przyjąć 2 razy ekstrakt z żurawiny na drogi moczowe. Jestem w 37 tc. Problem dotyczy tylko 3 trym. Martwię się. Zawsze wydawało mi się 'normalbe',że ciężarne pochłaniają kilogramy owoców.
 
Przewód botala fizjologicznie zamyka się ok 26tc. Więc czym się martwisz? Nie siedź na internecie i nie bierz sobie do głowy. Skoro miałaś acard, to lekarz wie, co robi.
 
Przewód botala fizjologicznie zamyka się ok 26tc. Więc czym się martwisz? Nie siedź na internecie i nie bierz sobie do głowy. Skoro miałaś acard, to lekarz wie, co robi.
Z tego, co czytalam, to do końca ciąży jest otwarty, że względu na nieczynne jeszcze płuca. Zamyka się po porodzie,a w 3 trym.jest szczególnie wrażliwy na różne czynniki, które mogą sprzyjać jego przedwczesnemu domknięciu. Co do internetu, to owszem jestem sobie sama winna, ale nie szukałam niczego, wyświetlił mi się na insta polubiony przez położna artykuł o niewinnym tytule 'jak owoce sezonowe wpływają na serce plodu', więc niczego nieświadoma zaczęłam czytać, bo myślałam, że dowiem się tylko o korzysciach🙂.
 
Z tego, co czytalam, to do końca ciąży jest otwarty, że względu na nieczynne jeszcze płuca. Zamyka się po porodzie,a w 3 trym.jest szczególnie wrażliwy na różne czynniki, które mogą sprzyjać jego przedwczesnemu domknięciu. Co do internetu, to owszem jestem sobie sama winna, ale nie szukałam niczego, wyświetlił mi się na insta polubiony przez położna artykuł o niewinnym tytule 'jak owoce sezonowe wpływają na serce plodu', więc niczego nieświadoma zaczęłam czytać, bo myślałam, że dowiem się tylko o korzysciach🙂.
Przecież wiesz, że w internecie wszystko zaczyna się niewinnie i kończy na nowotworach, a jest dużo różnych zależności. Nie ty pierwsza bierzesz acard. Poza tym nawet jeśli dziecko się urodzi z przetrwałym przewodem botalla, to zamyka się go farmakologicznie. Ja urodziłam w 26tc. Mówili, że po 25tc przewód zamyka się fizjologicznie. U dzieci, u których się nie zamknął robili to farmakologicznie. Nie wchodziłam w szczegóły. Spokojnie sobie jedz owocki jeśli mozesz i trwaj do porodu o czasie. Będzie dobrze 😍
 
Do góry