reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przymieszkowe rogowacenie skóry

Dołączył(a)
26 Wrzesień 2006
Postów
3
Witam,
Mam rocznego synka u którego stwierdzono rogowacenie skóry. Ma krosteczki na policzkach i rączkach. Robiliśmy testy skórne u alergologa i wyszły ujemne (podejrzewałam że to alergia pokarmowa). Jest to genetyczne. Chciałabym wiedzieć jak pielęgnujecie skórę dziecka i jakie preparaty stosujecie. Czy są tu mamy z podobnym problemem?
 
reklama
Witam;)

w 8 m-cu pojawiły sie u mojej córci krosteczki na buziaku, od 3 m-ca była na bebilonie pepti w związku z bolacym brzuszkiem...
nastepnie kolo 6 m-ca sama zadecydowałam o zmianie mleka na nan 2, zaczeły sie zaparcia a nast. w 8 m-cu na buziaku krostki...lekarz stwierdził ze ma skaze białkowa

wiec odstawiłam nmleko

cały czas byla na bebilonie, ale nie zauwazyłam poprawy na buziaku

jak skonczyła roczek wybrałam sie do IMiD na Kasprzaka

odrazu jak lekarz spojzal na Jule, stwierdził że to przymieszkowe zapalnie skóry

używałam kremów przeróżnych, aktualnie ma masc robioną

w wakacje buziak wygladał ładnie, natomiast teraz jest zsypana i albo to łagodnieje albo sie zaostrza

podobno to choroba gebetyczna i moze w jakis sposób z czasem sie wyciszyc

ale jest dla mnie przykre to że jest śliczna dziewczynką, a w przyszłosci może miec z tym problemy

moze ktoś zna sposób aby to załagodzic...???? pozdrawiam
 
HEj:) Mam 15 lat i mam to glupie rogowacenie sie skory. Te krostki mam na twarzy i w duzej ilosci na ramionach ;/ koszulki na ramiaczkach odpadaja. Mam to juz od dziecka!!! Byłam u różnych dermatologów i mówili mi że nie mogę nic z tym zrobić i przepisywali maści nawilżające lub tłuste. Mało one mi pomagały. Niedawno dowiedziałam się o maści ; Xerial 30 ale sa też 10 lub jest mocniejszy Xerial 50. Jest ta maść droga bo około 40 - 50zł a ponoć bardzo dobra i to likwiduje!! Rano trezba sie smarować tą mascia Xerial30-złuszczającą a na noc tłustą np:. Clobaza ( kosztuje ok 15zl). Slyszalam tez o solarium ale nie pojde na nie bo uwazam ze jestem za mala!!! Ta ,,gesia skorka" moze byc takze od białka!!!
 
Witam. Moja 2,5 letnia córka tez ma rogowacenie skóry, wczoraj byłam u dermatologa. Pani powiedziała ze to jest genetycznie dziedziczone i Amelka odziedziczyła to po moim ojcu. Kazała ją kąpać w EMOLIUM (kremowy żel do mycia, oraz olejek do kąpieli), na ciałko CETAPHIL MD ( balsam nawilżający), na twarz KERANORM (krem do suchej skóry ze skłonnoścą do nadmiernego rogowacenia) , a na rączki HASCERAL. Pozdrawiam :-)
 
Do góry