reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie ciąża a bezrobocie

Dołączył(a)
30 Marzec 2020
Postów
5
Pytanie jak wyżej co przysługuje dla kobiety w ciąży na bezrobociu.??? Może któraś z Pań była/jest w takiej sytuacji i może mi coś powiedzieć? Urlop macierzyński? Czy są jakieś pieniążki dla malucha.? Dziękuje za odpowiedzi 🌸
 
reklama
Rozwiązanie
U
Chyba chodzi o to że jeśli złoży się wniosek w tym roku to okres rozliczeniowy kończy się 31 maja 2021 (a od lutego i marca 2021 będzie można składać wnioski na kolejny rok.)
No tak tylko gdy autorka będzie składała wniosek w odpowiednim terminie to będzie miała ciągłość wypłat 🤔
Kosiniakowe 1000zl miesięcznie dla mam do 26 roku życia. Ale prosze doczytać na internecie.
W przypadku kosiniakowgo nie ma żadnego ograniczenia wiekiem...


Autorko w czasie ciazy to raczej nic ci nie przysługuje, po porodzie 1000zl zasiłek rodzicielski czyli kosiniakowe przez rok, do tego 500+ i ewentualnie jednorazowe 1000zl becikowego o ile pierwsza wizyta u ginekologa odbyła przed ukończeniem 10tc i jeśli dochody rodziny nie przekraczają 1922zl na osobę.
 
W przypadku kosiniakowgo nie ma żadnego ograniczenia wiekiem...


Autorko w czasie ciazy to raczej nic ci nie przysługuje, po porodzie 1000zl zasiłek rodzicielski czyli kosiniakowe przez rok, do tego 500+ i ewentualnie jednorazowe 1000zl becikowego o ile pierwsza wizyta u ginekologa odbyła przed ukończeniem 10tc i jeśli dochody rodziny nie przekraczają 1922zl na osobę.
Trochę źle uformowałam pytanie ale tak chodziło mi po urodzeniu dziecka.Dziękuje za odp.
 
Pytanie jak wyżej co przysługuje dla kobiety w ciąży na bezrobociu.??? Może któraś z Pań była/jest w takiej sytuacji i może mi coś powiedzieć? Urlop macierzyński? Czy są jakieś pieniążki dla malucha.? Dziękuje za odpowiedzi 🌸
A czy ogółem kiedyś wcześniej pracowałaś? I jeśli tak to ile czasu?
 
reklama
reklama
Do góry