reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ratunek czerwonym policzkom!

Olga Z

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Kwiecień 2011
Postów
31
Miasto
teraz Łódź :)
Drogie forumowiczki
Szukam sposobu na pozbycie się czerwonych wypieczków na policzkach mojej córci. Dodatkowo skóra na policzkach jest sucha, ma kilka pajączków (popękane widoczne żyłki). To na pewno nie uczulenie, bo byłyśmy z tym problemem u lekarza, jednak ta nie poleciła nic, co mogłabym stosować, by policzki wyleczyć. Proszę pomóżcie, jeżeli miałyście ten sam problemik ze swoimi pociechami :confused:
 
reklama
u nas to była alergia na mleko lub cytrusy u ciebie też mi się wydaje że tak jest, my odstawiliśmy na razie oba produkty i zniknęło więc będę próbowała podawać je pojedynczo i zobaczymy. Może poproś o maść z kortyzonem albo smaruj bambino jak nie dostaniesz.
 
Dziękuję Iwonko za odpowiedź. Jednak tak, jak napisałam, to nie jest alergia. Już sprawdzałam: po wizycie u lekarza mała przeszła na mleko HA, po jednej puszce poprawy nie było więc wróciliśmy do mleczka normalnego. Cytrusów za wiele nie zjada.. Wydaje mi się więc, że to po zimie tak.. może odmrożenie.. czasem zdarzało mi się nie posmarować jej buźki.. czasem posmarowałam za wcześnie przed wyjściem, woda nei zdążyła odparowac i podrażniła.. a teraz mam problem :((.. kurde.. moja wina..
 
Ja polecam maść-Bepanthen, głowne zastosowanie to pupcia dziecka i brodawki matki karmiacej, lecz ja nim smaruje np usta mojego synka poniewaz ma suche, u nas takie poliki robia sie od wiatru. Jeden dzien smaruje Bepanthen maść i problem znika.
 
U nas też występuje ten problem, tylko lekarka obstawia alergię. Do alergologa idziemy za miesiąc. Do smarowania policzka polecam krem specjalny oilatum:tak:U nas super się sprawdził. Skóra robi się gładziutka i mięciutka. No i nie jest już czerwona, ale u nas to może być zasługa syropu przeciwalergicznego
 
ja mogę Ci polecić kąpiele w oilatum - obmywanie twarzy podczas kąpieli min. 10 razy - i kąpiel około 15 minut -żeby były efekty a później na buźkę krem a-derma exomega drogi ale niesamowicie skuteczny (też emolient). Ja miałam podobny problem ze skórą u mojej starszej córki i właśnie taka terapia jej pomogła - efekty pojawiły się po 2 kąpieli a skóra wygoiła się po około 7-10 dniach.
 
mój syńcio przy ząbkowaniu zaczął mieć czerwoną buźkę..wokół ust i na policzkach...skóra zaczęła pękać...
na poczatku pomógł krem Musteli ....ale tylko na chwilę...
wynalazłam ten krem i mamy juz spokój...

bioderma-abcderm-peri-oral-krem-ochronno-lagodzacy-wokol-ust-dla-dzieci-i-niemowlat-40-ml.jpg
 
reklama
Dziękuję Iwonko za odpowiedź. Jednak tak, jak napisałam, to nie jest alergia. Już sprawdzałam: po wizycie u lekarza mała przeszła na mleko HA, po jednej puszce poprawy nie było więc wróciliśmy do mleczka normalnego. Cytrusów za wiele nie zjada.. Wydaje mi się więc, że to po zimie tak.. może odmrożenie.. czasem zdarzało mi się nie posmarować jej buźki.. czasem posmarowałam za wcześnie przed wyjściem, woda nei zdążyła odparowac i podrażniła.. a teraz mam problem :((.. kurde.. moja wina..
powiem ci tak, nie wiem gdzie leczysz dziecko, ale mleko HA, co lekarz powinien wiedziec, jest mlekiem dla dzieci u których w rodzinie wystepowala alergia i zawieraja laktoze, moze mniej ale zawieraja. Lekarz powinien zapisac nutramigen lub bebilon pepti i dopiero sprawdzac czy zmiany znikaja, bo one laktozy nie maja. Poza tym moim zdaniem lepiej wybrac sie do alegologa a nie poz, to co opisujesz to zwykle azs, byc moze zwiazane ze skaza bialkowa, ale nie martw sie sa na to kosmetyki, emolienty, na razie wyklucz, ale tak dokladnie przyczyne szorstkiej skory
 
Do góry