reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Różnorodność badań usg

xoxo0101

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Maj 2019
Postów
27
Witam. Tydzien temu bylam u innego ginekologa i on zrobil mi usg.. Wyszlo mu ze dziecko jest w 23tc ja w 26 i wazy 611g, do teggo termin porodu mam na 23.12. Dzisiaj byłam juz u swojej Pani ginekolog której o tym powiedzialam, wiec zrobila dokladne pomiary no i jej wyszlo ze jestem w 27tc (czyli tak jak powinno byc), do tego dzidziuś wazy 941g, a termin mam na 6.12. Dodam że pierwszy termin mialam ustalony na podstawie usg na 4.12 przez wlasnie obecna Panią doktor :) no i tak sie zastanawiam czy moze isc jeszcze do innego ginekologa i sprawdzic dokladnie, czy może ufac swojej ginekolog? Jak radzicie? Bo wydaje mi sie to dziwne ze jest taka rozbieżność u lekarzy..
 
reklama
Rozwiązanie
W obu ciążach miałam po kilka badań USG i na żadnym nie wyszedł mi ten sam dzień porodu, co na poprzednim, NA ŻADNYM.
Mało z tego, w pierwszej ciąży wszystkie USG wskazywały, że urodzę w grudniu, a urodziłam w styczniu.
Odchylenia mogą być spore, bo zależą od sprzętu i dokładności lekarza, nie panikuj.
Hm, może przez to, że mają różne sprzęty usg ? Jedni lepszy, inni trochę gorszy i inaczej wylicza. Albo zależy od ułożenia dziecka jak wyliczą pomiary. Tak mi się wydaje. Ja też miałam rozbieżności ok. 2 tygodnie. Jeśli nikt ci nie powiedział, że coś jest źle, to raczej nie masz o co się martwić :)
 
W obu ciążach miałam po kilka badań USG i na żadnym nie wyszedł mi ten sam dzień porodu, co na poprzednim, NA ŻADNYM.
Mało z tego, w pierwszej ciąży wszystkie USG wskazywały, że urodzę w grudniu, a urodziłam w styczniu.
Odchylenia mogą być spore, bo zależą od sprzętu i dokładności lekarza, nie panikuj.
 
Rozwiązanie
Do góry