reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstanie z przedszkolną przyjaciółką

monia_55

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Sierpień 2009
Postów
4 311
Miasto
:)
Witam,

Jestem mamą 4 latki. Obecnie kończącej pierwszy rok przedszkola. Ogólnie córka szybko się przystosowała do przedszkola i znalazła przyjaciół. Bardzo zaprzyjaźniła się z jedną dziewczynką. Do tego stopnia że jeśli przyjaciółka jest chora to Wiki nie chce zostawać w przedszkolu. Bawi się oczywiście róneiż z innymi dziećmi, ale Klaudia to naj naj... i wzajemnie (wiem od mamy Klaudi).

Problem polega na tym, że Klaudia jest rok starsza i od września idzie do zerówki do innego miasta (właśnie się przeprowadzają) i do tego już od początku lipca nie będzie chodziła do przedszkola. NIe wiem jak powiedziec o tym Wiki. Boję się że będzie bardzo płakała i rozpaczała (tak było do tej pory jak Klaudia była chora), a ja nie wiem jak jej pomóc.

Proszę o jakieś porady. Jak ja przygotować do trudnego rozstania (ja zmieniłam ostatnio pracę w której tez zostawiąłm najlepsza przyjaciółkę więc trochę wiem jaki to uczucie), jak jej powiedzieć, i jak pomóc jej poradzić sobie z tym....

Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam,
Monika
 
reklama
Do góry