reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rozszerzanie diety alergika

Suprise87

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny :) Syn aktualnie ma 5,5 miesiąca i powoli przymierzamy się do rozszerzania diety... Jest alergikiem, karmiony wyłącznie piersią, więc nie dość, że sama muszę uważać na to, co jem, to za chwilę też będę musiała uważać na to, co mu podaję...
I tutaj pojawia się moje pytanie, drogie mamy - jak zaczynałyście swoją przygodę z rozszerzeniem diety? Od czego? Interesują mnie szczegóły... Najpierw podajecie pierś, po pół godziny np. ziemniaka na spróbowanie? Czy np. pierś, ziemniak, pierś? ;) I jak często na początku podajecie inne pokarmy? 2 x dziennie, rano i wieczorem? Jak z wodą? Kiedy, jaką? Jakie produkty na początku podawałyście?
Będę wdzięczna za podzielenie się swoimi doświadczeniami :)

Ostatnia edycja:
reklama

Margot86

Rozwiązania
0
Córka na neocate i podawałam między karmieniami. Na początku raz dziennie. Później to co było ok i smakowało dawalam w większej ilości i automatycznie przesuwałam trochę karmienie. W zależności ile zjadla.
Zaczynałam od dyni, potem brokuły potem ziemniak i później juz np ziemniak z dynia plus coś nowego. Sporo bazowałam na sloiczkach bo bardziej chętnie je jadła, poza tym nie miałam sprawdzonego źródła warzyw i mięsa.
Nasza alergolog zaleciła jeden nowy produkt na tydzień i zaczynać od jednej łyżeczki.

Aguu

Rozwiązania
5
A mały też ma alergię?

Nie mam czasu się rozpisywać, bo trochę by trzeba (może za chwilę). Podrzucę Ci tylko kilka linków z których korzystałam.

Mój miał tylko alergię na mleko i jajka (tzn na to reagował w moim mleku) więc nie spinalam się zbytnio. Na początku dawałam pojedyncze warzywa (ale nie przez kilka dni to samo) a potem już normalne dania.

Pierś - posiłek - pierś. Tak to na początku zazwyczaj wygląda i super. Ma poznawać. Próbować, dotykać. Kiedyś tam najadać
Musi mieć okazję do próbowania. Więc jak rano nie tknie to w południe itd. wieczorem na początku nie dawałam, żeby ew reakcji w nocy nie było

Natuś_ka

Rozwiązania
0
Ja sadzałam córkę do posiłków razem z nami i dawałam odrobinkę czegoś, np brokuł, marchewka, dynia tyle że zaczynaliśmy od blw bo nie chciała nic z łyżeczki, więc ile łapkami spróbowała tyle zjadła, mniej więcej godzina po i godzina przed karmieniem, tak pomiędzy wypadały "posiłki", bardziej chodziło o to by kojarzyła ten wspólny czas przy stole niż żeby się najadala, wychodziło że miała odrazu 2-3 posiłki ale ilościowo mało i bez zmniejszenia liczby karmień, z czasem zjadała ok 100g tego co naszykowalam więc wtedy karmienia się już zmieniły. Jeśli chodzi o produkty to tak co 3 dni coś nowego bądź mieszane z czymś znanym żeby nie było ciągle to samo .

Suprise87

Rozwiązania
0
A jakie polecacie talerzyki do jedzenia, łyżki? Macie coś sprawdzonego?

Suprise87

Rozwiązania
0
W jakiej konsystencji podawałyście początkowo warzywa? Mocno rozgotowane czy zblendowane? Nie krztusiły się Wasze niemowlaki?

reklama

Natuś_ka

Rozwiązania
0
W jakiej konsystencji podawałyście początkowo warzywa? Mocno rozgotowane czy zblendowane? Nie krztusiły się Wasze niemowlaki?
Gotowane w formie słupków, lub np bataty jako frytki z piekarnika, kiedy polubiła łyżeczkę również blendowalam, nie krztusila się zabardzo a jeśli już to sama dawała radę wykrztusić, przede wszystkim dziecko musi siedzieć żeby jedzenie nie spływało po tylnej części gardła bo nie będzie potrafiło zwrócić wrazie w.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Marlena** Rozszerzanie diety alergika Żywienie dzieci - porady 1
M Rozszerzanie diety alergika - wciąż zaczynam od nowa :( Żywienie dzieci - porady 14
A Rozszerzanie diety /mm Wrześniowe mamy 2019 4
P Rozszerzanie diety. Dzieci urodzone w 2019 roku 2
R Rozszerzanie diety u półrocznego dziecka Potrzebuję porady 50
C Rozszerzanie diety - ilości pokarmów. Żywienie 12
K Rozszerzanie diety u bobaski Potrzebuję porady 5
W Apetyt u niemowlaka Potrzebuję porady 11
K Rozszerzanie diety Majowe mamy 2019 7
D Rozszerzanie diety Potrzebuję porady 2
K Rozszerzanie diety- proszę o radę BB psychodietetyczka radzi mamom 0
M Rozszerzanie diety a picie Potrzebuję porady 5
K Rozszerzanie diety- ból brzucha u niemowlaka Potrzebuję porady 7
mkarolka0 Co sadzić o tej kupce?:(. (Uwaga - zdjęcie!) Niemowlaki 7
Wagobunda Rozszerzanie diety niemowlaka Młodziutkie mamy 3
E Rozszerzanie diety Potrzebuję porady 4
T Rozszerzanie diety Potrzebuję porady 43
A Rozszerzanie diety Żywienie 11
aga6 potrzebuję opinii o foteliku do karmienia Potrzebuję porady 21
E Rozszerzanie diety... Żywienie 10
J Rozszerzanie diety Potrzebuję porady 10
R Schemat żywienia niemowląt-rozszerzanie diety. Żywienie 2
sonia_3 nauka jedzenia u niemowlaka - rozszerzanie diety Potrzebuję porady 0
pralina82 Rozszerzanie diety Potrzebuję porady 0
P Rozszerzanie diety Potrzebuję porady 14
Z Rozszerzanie diety niemowlaka Potrzebuję porady 5
U Rozszerzanie diety dziecka Dzieci urodzone w lipcu 2014 1038
M Rozszerzanie diety - 6,5 mc - jak to ugryźć ? :) Żywienie 3
M Rozszerzanie diety - 6,5 mc - jak to ugryźć ? :) Potrzebuję porady 1
K rozszerzanie diety a nietolerancja laktozy Żywienie 13
lavista rozszerzanie diety ponad 4 miesięcznego dziecka Żywienie 4
M Rozszerzanie diety matki karmiącej piersią. Mamuśkowo 30
K 3,5 miesięczne dziecko a rozszerzanie diety Żywienie 18
maćku Rozszerzanie diety maluszków Dzieci urodzone w czerwcu 2012 905
pieszczoszka1988 Rozszerzanie diety naszych dzieciaczków Dzieci urodzone w maju 2012 2561
Mini55 Rozszerzanie diety naszych maluszków Dzieci urodzone w marcu 2012 187
E rozszerzanie diety naszych maluchów Dzieci urodzone w styczniu 2012 175
nikuss Rozszerzanie diety, czyli czym karmimy nasze pociechy :) Dzieci urodzone w grudniu 2011 1236
M Rozszerzanie diety po 7 miesiącu Żywienie dzieci - porady 1
K rozszerzanie diety dziecka Żywienie dzieci - porady 1
ona1986 Rozszerzanie diety Maluszków Dzieci urodzone w marcu 2011 1948
elusia84 rozszerzanie diety ,a alergie pokarmowe Żywienie dzieci - porady 5
niezapominajka1101 rozszerzanie diety a zaparcia Żywienie 7
lagajka Rozszerzanie diety Żywienie dzieci - porady 3
B rozszerzanie diety poczatek 5 miesiaca Żywienie 10
NataK Rozszerzanie diety naszych maluszkow, przepisy dla malych smakoszy Dzieci urodzone w sierpniu 2007 752
dorotka.1 rozszerzanie diety naszych maluszków Dzieci urodzone w czerwcu 2007 1044
zgred rozszerzanie diety naszych maluszków :) Dzieci urodzone w maju 2007 2918
kate332 rozszerzanie diety maluszków Dzieci urodzone w lipcu 2005 1014
A Rozszerzenie diety- problemy Żywienie 43