reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety /mm

Dołączył(a)
6 Kwiecień 2020
Postów
2
Witajcie!

Moja Hania od urodzenia jest na mm(niestety nie wyszło nam kp :( ) rozszerzam jej dietę od skończonego 6 miesiąca bo wcześniej było podejście ale totalnie nie była gotowa. Problem jest w tym ze ona wgl mało co otwiera buzie, jak się jej uda zjeść z 4-5 małych łyżeczek to jest super! Próbowałam słoiczków ale teraz sama jej gotuje i robię deserki . Z mlekiem tez jest różnie ( nie ma szans żeby jadła co 3 h - musi mieć większe odstępy) . Zjada porcje 165 ml 4 x w ciągu dnia i 1-2 w nocy . Problem w tym ze każda próba karmienia jest walka żeby wzięła butle🤷🏼‍♀️ Nie ma mowy o zjedzeniu na rekach , tylko na lezaco :( ja już rozkładam ręce co do jej jedEnia bo spędza mi to sen z powiek strasznie :( urodziła się 2830 /47a teraz ma 6700 /62-63. Podpowiedzcie jak to jest u was , tracę nadzieje ze kiedyskolwiek bd normalnie i posiłki nie będą owiane nerwami i stresem:(
 
reklama
Rozwiązanie
U
Nie musisz się tłumaczyć, dlaczego nie karmisz piersią. Najważniejsze, żeby dziecko było najedzone. Mój też jest na mm, ale widzę, że mój to głodomor. Ma niecałe 3 miesiące i je 5 posiłków dziennie 180 ml i 1 posiłek w nocy około 5 rano też 180 ml.

I to jest normalne, że takie małe dziecko je po kilka łyżeczek.
Moja skończyła 6m , tez mm co 4 h zjada id 120-180 ,w nocy tez 2 razy, karmię ją w bujaku, bo inaczej się nie dało, co do rozszerzenia, tez mamy problem, bo słoiki są blee ,więc gotuje, ale tez nie zawsze chce zjeść, nawet wody mi nie pije ,bo wypluwa , musisz chyba do tego na spokojnie podejść, nie chce jeść nie dawaj, zglodnieje to zje ,a na siłę tylko ja zrazisz, zobacz co jej smakuje ,u nas ziemniak, więc jej gotuje ziemniaka z czymś, super lubi ,ziemniak marchewke pietruszka, i mam golabki od taty ,taka zupke uwielbia
 
Moja skończyła 6m , tez mm co 4 h zjada id 120-180 ,w nocy tez 2 razy, karmię ją w bujaku, bo inaczej się nie dało, co do rozszerzenia, tez mamy problem, bo słoiki są blee ,więc gotuje, ale tez nie zawsze chce zjeść, nawet wody mi nie pije ,bo wypluwa , musisz chyba do tego na spokojnie podejść, nie chce jeść nie dawaj, zglodnieje to zje ,a na siłę tylko ja zrazisz, zobacz co jej smakuje ,u nas ziemniak, więc jej gotuje ziemniaka z czymś, super lubi ,ziemniak marchewke pietruszka, i mam golabki od taty ,taka zupke uwielbia


Hania wodę bardzo lubi i pije jej dość sporo w ciągu dnia. Słoiczek chyba żaden jej nie podszedł. Dziś miała kawałek mięska marchewka ziemniak masełko i dałam 2 łyżki naszego rosołu i mam wrazenie ze jej coś ciut bardziej smakowało. Może lubi przyprawione odrobine? Staram się nie robić na sile ale nerwy same się robią :( czy to się kiedyś zmieni ;(
 
Nie musisz się tłumaczyć, dlaczego nie karmisz piersią. Najważniejsze, żeby dziecko było najedzone. Mój też jest na mm, ale widzę, że mój to głodomor. Ma niecałe 3 miesiące i je 5 posiłków dziennie 180 ml i 1 posiłek w nocy około 5 rano też 180 ml.

I to jest normalne, że takie małe dziecko je po kilka łyżeczek.
 
Rozwiązanie
Do góry