reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzenie jedzenia

Paulina 1980

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Marzec 2021
Postów
288
Witam
Mam pytanie synek 2 stycznia skończy 4 miesiące jest karmiony mm, czy już mogę rozszerzyć mu dietę np. Kleik ryżowy, marchewkę czy soczek jabłkowy. Produkty dedykowane po 4 miesiącu?
 
reklama

Pytanie czy dziecko wykazuje jakiekolwiek oznaki gotowości do rozszerzania diety czyli czy np. samodzielnie siedzi?
 
Witam
Mam pytanie synek 2 stycznia skończy 4 miesiące jest karmiony mm, czy już mogę rozszerzyć mu dietę np. Kleik ryżowy, marchewkę czy soczek jabłkowy. Produkty dedykowane po 4 miesiącu?
Ja zaraz po 17 tyg rozszerzałam dietę swoim dziewczyną i nic im się nie działo. Tu jest wiele mam które uznają rozszerzanie diety dziecka przed ukończeniem 6 miesiąca za zbrodnie 😂
 
Ja zaraz po 17 tyg rozszerzałam dietę swoim dziewczyną i nic im się nie działo. Tu jest wiele mam które uznają rozszerzanie diety dziecka przed ukończeniem 6 miesiąca za zbrodnie 😂

Ja jednemu rozszerzałam jak miał 4 bo takie były wtedy zalecenia, a drugiemu jak 6.
Dodatkowo temu pierwszemu papki, temu drugiemu BLW.

No i jak teraz są nastolatkami to widzę ogromną różnicę w tym jak jedzą. I nie chodzi mi tu o to, że jakieś jest niejadkiem itp. tylko o taką kulturę jedzenia, smakowanie, chęć poznawania innych smaków itp. Generalnie nie da się tego opisać
 
Ja jednemu rozszerzałam jak miał 4 bo takie były wtedy zalecenia, a drugiemu jak 6.
Dodatkowo temu pierwszemu papki, temu drugiemu BLW.

No i jak teraz są nastolatkami to widzę ogromną różnicę w tym jak jedzą. I nie chodzi mi tu o to, że jakieś jest niejadkiem itp. tylko o taką kulturę jedzenia, smakowanie, chęć poznawania innych smaków itp. Generalnie nie da się tego opisać
Ja nie mam takiego porównania, bo w moim otoczeniu wszystkie dzieci wczas miały rozszerzaną dietę , w sumie wszystko jedzą warzywa, owoce itd
Wsumie ja nie widzę przeciwko tak szybkiemu rozszerzaniu diety nic złego- ale to oczywiście moje zdanie 😉
 
Ja nie mam takiego porównania, bo w moim otoczeniu wszystkie dzieci wczas miały rozszerzaną dietę , w sumie wszystko jedzą warzywa, owoce itd
Wsumie ja nie widzę przeciwko tak szybkiemu rozszerzaniu diety nic złego- ale to oczywiście moje zdanie 😉

Dlatego mówię ciężko to opisać bo to nie jest to że nie jedzą warzyw czy owoców ;)
Jedzą, ale samo cieszenie się, kultura jedzenia jest zupełnie inna i to widać na plus dla dziecka lepiej przygotowanego i BLW
 
reklama
Ja czekalam z dziecmi do mniej wiecej 6msc. Nie chodzi o to ze nie mozna rozszerzac dziecku wczesniej diety, tylko nie jest to zwyczajnie potrzebne. Uklad pokarmowy jest tak skonstruowany ze dopiero w okolicach 6 miesiaca jest w stanie efektywnie przyswajac inne skladniki odzywcze i trawic inne pokarmy niz mleko. Do tego dochodzi wlasnie gotowosc dziecka, nie trzeba sprobowac zeby wiedziec, dziecko samo daje znaki, trzyma sie w pionie stabilnie, nie wypycha jezykiem wszystkiego, zaczyna ćwiczyc ruch rączka-buzia, interesuje sie jedzeniem innych domownikow itd itd. Czekajac dajemy dziecku mozliwosc samodzielnego zaczecia przygody z jedzeniem, eksperymentowania z konsystencją i formą posiłkow, wyborem co sprobowac jako pierwsze z talerzyka itp.
 
Do góry